TEST słuchawek studyjnych Reloop SHP-1

Autor: Tadeusz Korthals • 5 grudnia 2013
Reloop SHP-1629 zł
5 grudnia 2013 11:26
Tadeusz Korthals Dostarczył BLASK - RELOOP POLSKA ul. Migdałowa 3 70-003 Dobra
  • Atrakcyjna cena
  • Wszechstronne pole zastosowań, tzw koń roboczy
  • Nowoczesny a zarazem stonowany, miły dla oka design
  • Wytrzymała, solidna konstrukcja
  • Bardzo dobre brzmienie
  • Funkcjonalne przyłącze, okablowanie
  • Jeśli już się do czegoś przyczepić to nacisk na czaszkę :))

Technologia... to pierwsze słowo jakie przychodzi mi na myśl po zapoznaniu się z flagowym modelem Reloopa. Nie wiem jakich inżynierów tam zatrudniają, ale wiem, że projektując SHP-1 zafundowali nam konkretny krok do przodu na nowo definiując pojęcie - słuchawki studyjne.

Pierwsze wrażenia, budowa

Początkowy efekt wow - jest piorunujący, przynajmniej dla mnie, gdyż jeszcze nigdy nie otrzymałem tak ładnie i elegancko zapakowanego sprzętu. Zamykane magnetycznie kartonowe pudełko, otwierane sztywnym skrzydłem, a całość w dominującym czarnym matowym kolorze. Oczom ukazują się SHP-1 i otaczający je delikatnie lśniący elegancki materiał także w zmatowiałej czerni.

[lupa:1]

Całość wewnątrz okryta z góry przeźroczystą plastikową rameczką, którą bez większego problemu wyciągamy i już mamy dostęp do słuchawek. One stosunkowo lekkie z przyjemnym miękkim pałąkiem łączącym skóropodobne nauszniki. Po ich założeniu na głowę tłumią dźwięki z zewnątrz na tyle, by prawie nie usłyszeć szemrania koniuszków palców ocierających się o siebie. Ze słuchawkami na głowie uszy odpoczywają, wręcz nie czują założonych na głowę SHP-1, ale po paru minutach zaczynamy już coś odczuwać. Górne kości szczęki jako pierwsze dają znać, że są zmęczone obcym ciałem na głowie i tu nasuwa się pierwszy wniosek - praca non-stop w dłuższym wymiarze czasu mogłaby być dla nas uciążliwa.

[lupa:2]

[lupa:3]

Producent deklaruje konstrukcję zamkniętą co zresztą potwierdza budowa nauszników podobnych nieco do świeżych bułeczek z piekarni napęczniałych na tyle, że po ściśnięciu są wielkości kciuka. Dobra izolacja, a przy tym wytrzymała obudowa skłaniają, by stosować je także w studio, do nagrań przed mikrofonem, ale chyba nie takie jest ich przeznaczenie

Bardzo spodobał mi się sposób w jaki się przyłącza okablowanie - małe jacki lewy, prawy wpinamy gdzie trzeba i już działa:) Siedzą mocno, stabilnie i na pewno nam nie wypadną nawet gdybyśmy nieco mocniej przypadkowo pociągnęli przewód - także tu brawa dla Reloop'a za wygodne przyłącze. W tej sytuacji, gdyby kiedyś nastąpiła usterka to w bardzo prosty sposób możemy dokonać wymiany kabelka.

[lupa:4]

[lupa:5]

Dwutygodniowy test nie powie nam zbyt wiele o wytrzymałości SHP-1. Zresztą nawet mocne i droższe modele innych firm i tak z czasem doczekały się usterek jak np. Senheisser HD-600. Po dwóch latach zgubił łączność z jednym z kabelków przy uchu. I co? trzeba rozbierać i grzebać z lutownicą, nożyczkami... A dedykowane perkusistom Beyerdynamiki M770 zgubiły z czasem jeden z nauszników - trzeba kleić...

Dzisiejsza super technika się wycwaniła - ledwo kończy się gwarancja, a tu coś zaczyna ,,szwankować'', ale to temat na inną dyskusję...

W SHP-1 trzeba pochwalić nauszniki z ich zewnętrznej strony: czarna matowa tekstura się nie brudzi, ślady po odciskach palców szybko same znikają, jedynie srebrne bardzo wyraźne logo może drażnić, ale cóż firma gdzieś musi być widoczna, w końcu niemiecka:)

 

Odsłuch

Wiele się czyta na forach, że słuchawki nie zastąpią monitorów, gdyż te drugie grają razem z pomieszczeniem co jest w efekcie miksu bardziej wiarygodne oraz że monitory (z oczywiście odpowiedniej wielkości wooferem) zapewnią lepszą kontrolę basu...

[img:1]

[img:2]

Wszystko to prawda, ale z ręką na sercu takiej kontroli basu nie uświadczyłem jeszcze na żadnych słuchawkach nawet dwukrotnie droższych. Być może dlatego, że były to konstrukcje z technologią sprzed dobrych paru lat, ale będące w ciągłej sprzedaży.

Natomiast Reloop SHP-1 to zdecydowanie współczesna konstrukcja z zawartością nowej i bardzo świeżej technologii, która co najważniejsze jest praktyczna, a oznacza to że z powodzeniem słuchawki te przyjmują wszelkie działania producenta w reżyserce od korekty oddechów wokalisty (tak, są mega dokładne) po mastering. Choć mi najbardziej przypadły do gustu właśnie w procesie miksowania.

Brzmienie można określić jako surowe i suche, przy tym bardzo bliskie i analityczne, a wyprodukowane na nich basy okazały swą sprężystość na zestawie monitorów (a pracuję na KRK v8 ver 2 oraz Yamaha NS10). Środek bynajmniej nie jest cofnięty, jest odpowiedzialny za ten bardzo bliski analityczny dźwięk zapewniający kontrolę nawet najbardziej złożonych produkcji, a w przypadku nagrań referencyjnych jakimi się posługujemy pozwala nam rozebrać dany utwór na części pierwsze, dzięki czemu świadomie możemy przenieść swoje ulubione brzmienie na produkowaną przez nas muzykę:))

Zakres środka i wyższego pasma serwuje nam bardzo dobrą stereofonię, a dzięki konstrukcji nauszników mamy coś więcej: za pomocą zabiegów filtrujących możemy dźwięki osadzić nie tylko L/R, ale i bardziej z przodu czy z tyłu co zresztą potem słychać na innych monitorach. Górka pasma choć sucha to jak najbardziej w pozytywnym sensie, absolutnie nie drażni chyba, że włączymy jakąś mp3, która wcześniej dała się słuchać. Teraz jakoś odpycha przez swoje deformacje także uwaga: na SHP 1 słychać każdy rodzaj kompresji i tu radzę zawczasu bazę mp3ek na naszym dysku wymienić na zgrania z oryginalnych cd-audio, co najmniej cd-audio:)

 

 

 

Podsumowanie

Słuchawki Reloop SHP-1 mogę polecić absolutnie każdemu, przemawia za tym także ich cena, która jest przynajmniej zachęcająca. Model ten to prawdziwy koń roboczy, dobrze izoluje od otoczenia i ciągła praca na nich może okazać się uciążliwa (to zresztą naturalne bo proszę wskazać zamknięty model, który nie staje się po czasie uciążliwy). To jedyny mankament jaki mi się nasuwa.

Ale słuchajcie, co ważne, to ucho się w nich nie poci tak jak to bywało w DT-150, a to że po ok.40min mamy ochotę na przerwę to tylko może wyjść na dobre dla uprawianej sztuki. Elegancki design, wytrzymała obudowa i co najważniejsze – świetnie wyważone brzmienie dające się przełożyć na monitory to największe atuty testowanych przeze mnie SHP1.

Słuchawki okazały się być tak dobre, że pozostaną w North Studio już na zawsze.

Gdzie kupić?

Reloop

Dystrybucja w Polsce:

BLASK - RELOOP POLSKA

adres:
ul. Migdałowa 3 70-003 Dobra

Sklepy muzyczne > Reloop rozwiń listę sklepów

Pytania i komentarze odnośnie sprzętu

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2018
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz