TEST słuchawek American Audio ETR1000

Autor: Piotr Bartosiuk • 20 listopada 2013
American Audio ETR1000199 zł
20 listopada 2013 15:52
Piotr Bartosiuk Dostarczył A.D.J. Supply Europe B.V. ul. Junostraat 2 6468EW Kerkrade (Holand)
  • Stosunek ceny do tego co otrzymujemy jest świetny
  • Słuchawki sa głośne i dobrze tłumią
  • Wygodne i mocno leżą na głowie
  • Dobre wyposażenie dodatkowe: dwie przejściówki, etui, przedłużka 1,2 m
  • Miejsce styku kabla z czaszą nie daje pewności

American Audio razem ze swoją siostrzaną marką American DJ ostro mieszają na rynku sprzętu DJ'sko - eventowego. Co chwilę zasypują nas kolejnymi premierami pokazując (jak niegdyś Behringer), że w wielu przypadkach można lepiej, taniej i po prostu inaczej. Tym razem do testów dostaliśmy pełnowymiarowe słuchawki DJ’skie American Audio ETR1000 sygnowane nickiem słynnego mistrza turntablizmu DJ’a Etronika. Czyli lipy być nie może.

 

Budowa / wygląd

Słuchawki American Audio ETR 1000 są klasyczne. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że są trochę archaiczne. Ich kształt czy sposób mocowania elementów powodują, że przed oczami lądują nam starsze modele Pioneerów, Technicsów czy Soniaków. Ale uważam, że czerpanie pomysłów od takich marek może stanowić tylko wartość dodaną. Jedynie kolory (krwistoczerwony i niebieski) oraz kabel mogą wyróżniać ten model spośród wielu i czynić je odpowiednimi do naszych czasów.

[lupa:1]

[lupa:5]

Na pierwszy rzut oka kabel w modelu ETR1000 może rozczarować. Wygląda jak wstążeczka, którą obwiązujemy prezenty na święta. Później jednak zdajemy sobie sprawę, że wygląd to jedno a funkcjonalność to drugie. Kabel sam w sobie jest bardzo mocny. Nie damy rady ot tak go rozciągnąć i przerwać. Jego faktura jest śliska i nie klei się. Na pewno więc ten kabel się nam nie poplącze. Kolejną jego zaletą jest to, że jest on długi.

Wielu światowych producentów stawia na kable proste. I tak jest w tym przypadku. W połączeniu z niemożliwością odłączenia kabla od słuchawki może to skutkować urwaniem wtyku właśnie przy słuchawce. Odpowiedzią na ten problem jest właśnie jego długość, która pozwala nam swobodnie wykonać kilka kroków do najdalej oddalonego gramofonu na naszej konsolecie. Ale wróćmy do budowy samych słuchawek…

Jak wspomniałem wcześniej model ETR1000 ma raczej klasyczny wygląd przypominający duże modele Technicsa czy Denona. Ale wbrew pozorom nie są toporne. Są nadzwyczaj lekkie co nie wpływa negatywnie na docisk czasz do naszych uszu. Czasze połykają nasze uszy w całości zbliżając nas do dużego 40mm głośnika. Skórzane, wymienne Pady ETR1000 są stosunkowo grube co wpływa niewątpliwie na komfort ich noszenia. Skórzana jest również górna powłoka pałąka.

Sam pałąk jest szeroki i skrywa pod sobą plastikową regulację obwodu słuchawek. Oprócz tej regulacji American Audio wyposażył ten model w niemal wszelkie regulacje potrzebne DJom. Brakuje tylko pełnego obrotu czaszy wzdłuż swojej pionowej osi. Ale chyba wymagam zbyt wiele? Słuchawki możemy także złożyć do środka więc w transporcie zaoszczędzimy trochę miejsca. 

[lupa:3]

[lupa:4]

Całe słuchawki (przynajmniej z tej widocznej strony) zrobione są plastiku co może trochę przerazić. Ale ich jakość i spasowanie elementów stoi na dobrym poziomie. Nie widać tu pewnych niedoróbek czy niedbałości producenta. Oczywiście nie mogę po dwóch tygodniach ocenić czy te plastiki wytrzymają trudy DJskiego fachu, ale wydaje mi się, że czerwona farba może sobie z tym na pewno nie poradzić.

Słuchawki docierają do nas w zwyczajnym kartonie, w którym znajdziemy dodatkowo przedłużkę długości 1,2 m., przejściówkę kątową z małego jacka na dużego, oraz pokrowiec. Takie wyposażenie wskazuje na to, że producent naprawdę dba o swoich klientów. 

[lupa:2]

 

Idziemy na imprezę

Chyba nie jestem stworzony do tego by posiadać ten model słuchawek, ponieważ trochę wstydziłem się w klubie wyciągnąć tak krwistoczerwone słuchawki i założyć je na głowę. Jestem raczej koneserem czegoś bardziej skromnego, mniejszego. Po nałożeniu słuchawek na głowę zrozumiałem, że przy tej cenie ich wielkość ma bardzo duże znaczenie. Słuchawki leżą stabilnie i mocno na głowie, mocno dociskając czasze do uszu. Izolacja na tym zyskuje. Całość sprawia pozytywne wrażenie. Nie mamy obaw, że przy kolejnym chwyceniu jednej ich strony coś pęknie, coś pstryknie ;)

 

Brzmienie

Określiłbym jako bardzo wąskie. Nie usłyszymy tu szerokiej panoramy. Wszystko zostaje „pomiędzy czaszami”, bliżej środka naszej głowy. Dolne i środkowe pasmo jest trochę rozmyte jakby za niewielką mgiełką – jeśli można tak powiedzieć. Dźwięki nie są ostre, nie drażnią uszu. Nawet przy wysokim poziomie głośności nie spotka nas raczej nieprzyjemne gilgotanie w uchu. Ale jest to przyczyną wycofanego brzmienia i nie tak przejrzystego.
W swoim naturalnym środowisku model ETR1000 radzi sobie jednak dobrze. Zamknięta konstrukcja słuchawek powoduje, że czujemy mocny i wyraźny bit naszych utworów. Fakt, że ETR1000 są głośne nie wpływa być może na dobro naszego słuchu, ale w głośnym klubie pozwalają uchwycić znacznie więcej szczegółów.

 

[lupa:6]

Podsumowanie

American Audio ETR 1000 nie pretendują do miana najlepszych słuchawek na rynku. Zresztą nie wiem czy ktokolwiek tak kiedyś myślał. Ale w kategorii dobra jakość + dobra cena stanęłyby wysoko. Zwłaszcza jeżeli chodzi o cenę. W niej otrzymujemy pełnowymiarowe słuchawki DJ'skie z praktycznie wszystkimi potrzebnymi nam cechami. Klasyczny wygląd i budowa pozwalają mi sądzić, że tak jak starsze modele innych marek wytrzymają sporo. Myślę, że z biegiem czasu słuchawki stracą wizualnie, ponieważ zetrze się wszystko co może się zetrzeć. Ale tak jak z ich wytrzymałością są to tylko moje domysły.

Brzmieniowo nie zaskakują, ale w klubie są skuteczne. Tłumią i pozwalają nam usłyszeć najważniejsze elementy naszych utworów. Ten model określiłbym mianem wołu roboczego, który ma po prostu dobrze wykonywać swoją pracę.

Zresztą co tu dużo mówić? Na imprezie sprawdziły się bardzo dobrze.

Gdzie kupić?

American Audio American Audio www.americandj.eu

Dystrybucja w Polsce:

A.D.J. Supply Europe B.V.

adres:
ul. Junostraat 2 6468EW Kerkrade (Holand)

Sklepy muzyczne > American Audio rozwiń listę sklepów

Pytania i komentarze odnośnie sprzętu

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2018
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz