Test słuchawek Cresyn C750 H

Autor: Piotr Bartosiuk • 7 października 2013
Cresyn c750H
7 października 2013 14:02
Piotr Bartosiuk Dostarczył MULTIMEDIA INTELLIGENT PRODUCTS Twarda 1/21 01-232 Warszawa
  • Wejście na kabel z dwóch stron słuchawek
  • Dobre wykonanie
  • Ciekawy wygląd
  • Brak jakiegokolwiek etui

Każdy kolejny test słuchawek jaki przeprowadzam na portalu Infomusic przynosi kolejne zaskoczenia. Tym razem do testów dostaliśmy słuchawki marki Cresyn model C750H. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że te słuchawki to typowy produkt konsumencki. Celem jest wyzbycie się więc wszelkich upodobań i przyzwyczajeń, które kształtują opinię przy testach wiele droższych i profesjonalnych słuchawek. Nie oznacza to oczywiście tego, że mam przed sobą produkt słaby i że będę powstrzymywał się przed jego werbalnym zniszczeniem. 

Wręcz przeciwnie. Zanim przy przystąpiłem do testów sprawdziłem jakie opinie krążą wśród dotychczasowych użytkowników. I jak się okazało, ten produkt to strzał w 10-kę południowokoreańskiego producenta – złych opinii jak na lekarstwo. Ale sprawdźmy co my tu mamy…

[lupa:1] 

 

Budowa / Wygląd

Słuchawki przychodzą do nas w najzwyczajniejszym, standardowym pudełku, który małym okienkiem zachęca nas do sprawdzenia zawartości jeszcze przed jego otworzeniem. A tam duże, czarne słuchawki z logiem Cresyn na skórzanej czasze. Zaczyna się dobrze. Po wyciągnięciu modelu C750H okazuje się jednak, że nie są one wcale takie duże na jakie wyglądały oraz, że to nie była skóra tylko zwyczajny plastik. Producentom udało się mnie nabrać.

My do testów dostaliśmy model czarny, który w mojej opinii prezentuje się lepiej niż biały. Chociaż błyszczący plastik należy do tej grupy materiałów za którymi nie przepadam. Widać na nim każdy odcisk palców. Słuchawki nie posiadają żadnej regulacji oprócz standardowej umożliwiającej zwiększenie ich obwodu. Oznacz to, że stanowią one bardzo jednolitą i zwartą konstrukcję. Oznacza to również, że materiał z którego zostały wykonane powinien wytrzymać spore naprężenia. Powinien!, ponieważ zdarza się, że słuchawki wyginamy, nasłuchujemy jednej itp. Pałąk testowanego modelu powyginałem na wszystkie strony i wydaje mi się, że konstruktorzy naprawdę się postarali. Nie jest to model Sennheiser HD25, który nie ma wewnątrz aluminiowej regulacji jak C750H i którego można skręcić w kłębek, ale tu większych zastrzeżeń nie mam.

[lupa:2]

[lupa:3]

[lupa:5]

Wymienne czasze słuchawek jak i spód pałąka pokryte są skóropodobnym materiałem, który jest bardzo przyjemny w dotyku, a w przypadku czasz na pewno znacznie przyczynia się do zwiększenia ich izolacji. Jako, że model C750H nie posiada regulacji czasz producenci stworzyli coś na wzór ruchomych sworzni. Czasze „pływają” na wewnętrznej kulistej platformie dopasowując się do naszej głowy i uszu. Patent znany z innych słuchawek, skuteczny i przy takiej budowie urządzenia świetnie zdający egzamin. Dostrzegłem jednak dziwne „klikanie”, gdy dociskamy słuchawki do głowy. Być może są to luzy pionowe. Czuć również wyraźnie jak zasysane jest powietrze przy nakładaniu ich na głowę.

Luzy dostrzeżemy także na wejściu słuchawkowym, a w zasadzie na dwóch wejściach, ponieważ dołączone do zestawu kable możemy przypiąć do lewej oraz prawej słuchawki. Za luzy minus, za dwa wejścia duży plus. Daje nam to możliwość słuchania muzyki z drugą osobą oraz pozwala mi na samodzielne decydowanie, z której strony będzie kabel. Jak już wspomniałem kable są dwa. Różnią się nieznacznie długością oraz tym, że jeden z nich posiada pilota do telefonu. Oba kable są dobrej jakości. Są w miarę grube, ale ich faktura powoduje, że łatwiej się skręcają i plączą. 

 [img:1]

Pomimo niewielkiej wagi i delikatnej budowy słuchawki sprawiają wrażenie mocnych i wytrzymałych. Materiały są bardzo fajne i dobrze spasowane. Ilość ruchomych elementów ograniczono do minimum, a to w przypadku słuchawek konsumenckich, słuchawek do mp3-ki czy telefonu w zupełności powinno wystarczyć. Jednak zawiodą się ci, którzy lubią wciskać złożone słuchawki z najmniejsze miejsca. Transport w torbie może być utrudniony. Przygniecenie ich w torbie podróżnej może się źle skończyć.

 

Jak to gra?

Słuchawki Cresyn C750H to model, który świetnie nada się do naszych mobilnych odtwarzaczy. Pierwsze testy odsłuchowe przeprowadziłem więc w terenie – podczas spacerów oraz długodystansowych biegów. Słuchawki są lekkie i dobrze trzymają się na głowie. Podczas biegania nie miałem obaw, że zaraz mi spadną. Czasze są okrągłe i w moim przypadku nie zakrywały dokładnie uszu przez co częściej niż zwykle musiałem je poprawiać. Izolacja jest elegancka. Już na niewielkiej głośności dźwięki miasta milkną, a jedyne co czujemy to nasze kroki.

[lupa:4]

Tym co w moim odczuciu najbardziej charakteryzuje model C750H to mniejsza ilość średnich tonów. Słychać to głównie przy odsłuchu elektroniki z wokalami. Niskie częstotliwości przykrywają trochę instrumenty środka. Przekłada się to również na czytelność tego pasma. Jeśli więc odczuwamy sporo basów to znaczy, że producenci mieli właśnie takie założenie. Tak, te słuchawki dobrze sprawdzą się tam gdzie basy są esencją. Chociaż radziłbym nie przesadzać ponieważ na dużych poziomach głośności słychać, ze dół zaczyna charczeć. Utwory HH, w których producent dał upust swoim basowym możliwościom także sprawiają problemy w C750H. Jednak te problemy (podobnie jak przy elektronice) odczuwalne są przy wysokich poziomach głośności.

Ze względu na rozmiar słuchawek oraz ich zamkniętą charakterystykę nie dostrzeżemy tu ciekawej panoramy.
Brzmienie słuchawek przez zalanie słuchaczy dużą ilością niskich częstotliwości sprawia wrażenie ciepłego i przyjemnego. Brakuje trochę selektywności, ale jak na słuchawki w cenie 250 zł to jest dobrze.

 

 

 

Podsumowanie 

Uważam, że Cresyn zdał egzamin bardzo dobrze. Dedykuję ten model osobom, którym nie przeszkadza jego wygląd i tym, którzy chcieliby posłuchać swojej muzyki na pełnym bassowym dopalaczu. Design słuchawek może się podobać - jest nowoczesny. Jednak takie rozwiązania nie pozwalają na ich składanie. Pytanie jak będziemy traktowali ten model w podróży? 

 

Gdzie kupić?

Cresyn

Dystrybucja w Polsce:

MULTIMEDIA INTELLIGENT PRODUCTS

adres:
Twarda 1/21 01-232 Warszawa

Sklepy muzyczne > Cresyn rozwiń listę sklepów

Pytania i komentarze odnośnie sprzętu

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2018
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz