5 stycznia 2022 11:00
Info Audio Plus Sp. z o.o. Audio Plus Sp. z o.o. tel: +48 22 732 16 00 www.audioplus.pl

Pierwsza w Polsce sala teatralno-widowiskowa z technologią dźwięku immersyjnego L-Acoustics L-ISA Immersive Hyperreal Sound

Systemy immersyjne zaczynają powoli trafiać pod "strzechy" i to bardzo dobra wiadomość, gdyż technologia ta niesie za sobą zupełnie nowe doznania dla widzów. Nagłośnienie immersyjne / przestrzene / wnosi zupełnie inny wymiar dźwięku, dając tym samym nowe narzędzia dla sounddesignerów, reżyserów, realizatorów dźwięku. W sali teatralno-widowiskowej Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy” - zastosowano nowatorski system nagłośnienia w postaci technologii dźwięku immersyjnego L-ISA marki L-Acoustics Immersive Hyperreal Sound.

w skórcie:

  • Nazwa instytucji, wybrana przez mieszkańców, nawiązuje do słynnego serialu Stanisława Barei „Alternatywy 4”, jednak oznacza też bogatą i przekrojową ofertę kulturalną. Teraz dzięki nowemu nagłośnieniu immersyjnemu L-Acoustics L-ISA - widzowie będą mogli przeżyć zupełnie nowe dźwiękowe doznania
  • Obiekt przystosowany do projekcji filmowych i koncertów, ale także wystawiony był musical oraz koncerty muzyki popularnej, ambientowej i jazzowej, a nawet muzyki dawnej, w którym system dźwięku immersyjnego sprawdził się spektakularnie
  • Projekt technologii scenicznych: SDST, realizacja: Audio Plus
  • Więcej o nagłośnieniu instalacyjnym i systemie immersyjnym na stronie głównej INFOMUSIC.PL

 

[img:1]

Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy” to nowo otwarta instytucja kultury w Warszawie. Jej budowa i otwarcie były wyczekiwane przez mieszkańców Ursynowa, jednej z najliczniej zaludnionych dzielnic stolicy. Nazwa instytucji, wybrana przez mieszkańców, nawiązuje do słynnego serialu Stanisława Barei „Alternatywy 4”, jednak oznacza też bogatą i przekrojową ofertę kulturalną.

Centralnym punktem „Alternatyw” jest sala teatralno-widowiskowa, która otrzymała nazwę „Szekspir”. Już na etapie budowy inwestorzy szukali sposobu na podniesienie atrakcyjności instytucji, dlatego zdecydowano się na zastosowanie nowatorskiego systemu nagłośnieniowego w postaci technologii dźwięku immersyjnego L-ISA marki L-Acoustics, a dokładnie jego najwyższej wersji, generującej dźwięk przestrzenny 360° – Immersive Hyperreal Sound.

 

Zamysłem inwestora – Wydziału Inwestycji Urzędu Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy – było stworzenie miejsca uniwersalnego, w którym jednego dnia można wystawić teatr dramatyczny, kolejnego zrobić duży spektakl muzyczny, wymagający zaawansowanej produkcji, a następnego dnia zagrać koncert orkiestrowy lub rozrywkowy. To miało być od początku miejsce wyjątkowe, coś więcej niż tylko centrum kultury. Stąd decyzja o zastosowaniu immersyjnego systemu nagłośnieniowego L-ISA Immersive Hyperreal Sound marki L-Acoustics, dostarczonego przez Audio Plus. Jest to pierwsza tego typu instalacja w Polsce.

Od momentu otwarcia odbyły się tu liczne projekcje filmowe i koncerty. Wystawiony był musical oraz koncerty muzyki popularnej, ambientowej i jazzowej, a nawet muzyki dawnej, w którym system dźwięku immersyjnego sprawdził się spektakularnie. L-ISA to technologia pozwalająca odciążyć umysł podczas show, spowodowanie u słuchacza korelacji „słyszysz to co widzisz”, czyli zgranie obrazu dźwiękowego z tym, co widać na scenie.

 

[img:2]
[img:6]

 

Dzięki L-ISA słuchacze zapominają, że jest użyty jakikolwiek system nagłośnieniowy. System L-Acoustics L-ISA, który mamy w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy”, daje nieskończone wręcz możliwości w zakresie wykreowania przestrzeni dźwiękowej. Scena jest dostosowana do grania dużych spektakli muzycznych z wykorzystaniem zaawansowanej technologii estradowej i już widać, że to te wydarzenia czują się tu najlepiej, a my jesteśmy przygotowani do ich obsługi.

Patryk Kuryło - Realizator z Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy”

 

Dzięki użyciu wielu gron głośnikowych w linii sceny każdy instrument zostaje „ustawiony” w konkretnym miejscu przestrzeni dźwiękowej, zgodnym z jego lokalizacją na scenie. Dzięki temu widzowie, niezależnie od swojego miejsca wśród publiczności, będą słyszeli instrument z odpowiedniej strony. Dodatkowo wokół sali umieszczone zostały zestawy efektowe, z których korzysta się do pogłębienia przestrzeni.

 

[img:3]
[img:5]
 

 L-ISA Processor sercem systemu nagłośnienia

Wysyłką sygnałów w odpowiednich proporcjach steruje urządzenie L-ISA Processor, zwane sercem systemu. Zarządza nim reżyser dźwięku poprzez oprogramowanie L-ISA Controller, które jest do pobrania bezpłatnie ze strony producenta, więc można się go nauczyć jeszcze zanim zacznie się pracę w sali „Szekspir”. Natomiast do integracji świata dźwięku, multimediów i oświetlenia wykorzystano program QLAB. Środowisko to pozwala nie tylko połączyć wszystkie sceniczne branże, ale też przygotować i zsynchronizować całe wydarzenie.

 

Projekt od początku zakładał wyposażenie obiektu nie tylko w sprzęt o wysokiej funkcjonalności, ale i dużej niezawodności oraz renomie. Jako samorządowa instytucja kultury chcieliśmy otrzymać sprzęt, który zapewni wiele lat bezawaryjnej pracy z najwyższą jakością. L-Acoustics jest producentem, który oferuje rozwiązania bezkompromisowe i niezawodne, dlatego jesteśmy pewni, że mamy wysoki poziom zabezpieczenia.

Robert Juzala - Realizator z Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy”

 

[img:4]

 L-ISA Studio - spróbuj sam zaprojektować 

Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy” daje artystom i ich managerom nowe możliwości. Dzięki systemowi immersyjnemu L-ISA mogą oni zaczarować publikę wyjątkową przestrzenią muzyki. Co ważne, każde wydarzenie można przygotować wcześniej, dzięki dostępnym programom producenta: L-ISA Controller i L-ISA Studio. Wystarczy znaleźć w nich swoje ustawienia, a plik będzie kompatybilny z każdym systemem L-ISA na świecie.

Bardzo ważne jest, aby realizator przyjeżdżający do „Alternatyw” miał świadomość tego, co zastanie, grając na systemie L-ISA, jeśli chce pokusić się o wykorzystanie całej jego immersyjnej natury. Ale należy pamiętać, że miejscowi realizatorzy, przeszkoleni w zakresie L-ISA i dźwięku immersyjnego, udzielają wsparcia podczas przygotowania każdego wydarzenia. Dzięki temu realizatorzy zewnętrzni mogą skupić się na wykreowaniu takiego brzmienia, jakie tylko sobie zażyczą.

Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy” – pierwsza w Polsce instalacja systemu nagłośnieniowego w technologii L-Acoustics L-ISA Immersive Hyperreal Sound

 

  • Realizacja: Audio Plus
  • Projekt technologii scenicznych: SDST
  • Zastosowane marki technologii scenicznych: L-Acoustics, Dynacord, RTS, Electro-Voice

 

Systemy liniowe Subwoofery aktywne Pełnopasmowe aktywne Kolumny i głośniki w Polsce Ciekawe instalacje Miksery i wzmacniacze 100V Kolumny i głośniki instalacyjne Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

L-acoustics L-acoustics www.l-acoustics.com

Dystrybucja w Polsce:

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2018
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz