Rodzina stałokątowych źródeł ARCS od L-Acoustics poszerza się o nowe modele! (Prolight+Sound 2019)

Kolejna dawka wiadomości prosto z targów Prolight & Sound 2019. L-Acoustics jako jeden z liderów rynku pro audio, znanych i cenionych na świecie systemów liniowych przedstwił pięć nowych propozycji w tym roku: A15 Focus, A15 Wide, A10 Focus, A10 Wide oraz subwoofer KS21 – zaprojektowanych dla publiczności liczącej od 50 do 5000 osób. Tworzy to rodzinę skalowalnych rozwiązań indealnych dla rentalu i instalacji.

L-Acoustics, lider rynku profesjonalnych systemów dźwiękowych, z dumą rozwija portfolio swoich rozwiązań audio. Celem marki jest umożliwienie jak najszerszej ekspresji artystom, a publiczności – zapewnienie wrażeń, jakich dotąd nie znała. Zgodnie z tą misją, nowe systemy ARCS A15 oraz A10, a także współpracujący z nimi subwoofer KS21, zapewniają słynną wydajność oraz niezawodność L-Acoustics na koncertach dla publiczności liczącej od 50 do 5000 osób. Produkty te mają kompaktowe rozmiary i niewielką wagę, a przy tym oferują nieograniczoną wszechstronność i prostotę obsługi.Nowa rodzina ARCS składa się z czterech obudów o stałej krzywiźnie – A15 Focus, A15 Wide, A10 Focus oraz A10 Wide, a także dedykowanego im subwoofera KS21. Obudowy ARCS oferują elastyczne opcje pokrycia dźwiękiem, pozwalając na uzyskanie zasięgu do 45 metrów i imponujący poziom ciśnienia akustycznego do 144 dB. Oba modele są wyposażone w falowody o zmiennej dyspersji L-Fins, znane z flagowej serii K2. Nowe moduły ARCS mogą być montowane na statywach i tyczkach, ustawiane w stosy, a także być elementami pionowych lub poziomych gron źródła liniowego. Dzięki tym cechom nowa rodzina ARCS jest modułowym rozwiązaniem typu plug-and-play, łatwym w zastosowaniu i akceptowanym na całym świecie. Zapewnia brzmienie i skalowalność zgodne z wymaganiami stawianymi przez najważniejsze eventy oraz obiekty.

Komentując projekt nowego systemu ARCS, Christophe Combet, Director of Sound System Design R&D w firmie L-Acoustics, stwierdza z entuzjazmem: „Nowa rodzina ARCS to potężny konglomerat technologii L-Acoustics, łączący najlepsze osiągnięcia z całej naszej gamy produktów oraz historii ich rozwoju. Technologia wygięcia elementów drewnianych, zainspirowana naszą serią X, sprawia, że nasze nowe obudowy ARCS są bardzo lekkie i niezwykle wytrzymałe. Moduły ARCS mają konfigurowalne falowody L-Fins dla precyzyjnego określania kierunkowości. Przetworniki o jakości na równi z rodziną K oraz najlepsze w branży komponenty zapewniają naszą niepowtarzalną sygnaturę dźwiękową. Warto zaznaczyć, że KS21 jest naszym pierwszym 21-calowym subwooferem, który na pewno przekroczy oczekiwania i będzie najlepszym kompaktowym subwooferem na rynku. System cechuje się łatwością użytkowania i obsługi, włącznie z możliwością montażu wpuszczanego w celu zapewnienia estetycznej integracji z otoczeniem.”


Systemy A15 oraz A10 można bezproblemowo skalować do obsługi małych i dużych wydarzeń: od weselnych i gal, po zapewnienie głównych systemów nagłośnieniowych podczas imprez firmowych, widowisk teatralnych czy na średniej wielkości scenach festiwalowych. Dodatkowo, użycie subwoofera KS21 pozwala na rozszerzenie zakresu niskich częstotliwości do 30 Hz. W przypadku dużych wydarzeń, ARCS staje się efektywnym rozwiązaniem w zakresie frontfilli lub linii opóźniających, stanowiąc uzupełnienie większych systemów, takich jak K1 oraz K2.

„Elastyczność, jaką można uzyskać dzięki tej nowej generacji ARCS, jest bezprecedensowa – wyjaśnia Germain Simon, Product Manager w L-Acoustics. – „Różne opcje montażu, ustawiania w stosy i podwieszania, w połączeniu z konfigurowanymi przez użytkownika falowodami L-Fins, zapewniającym dostosowanie kierunkowości, daje użytkownikom niezwykle ogromną paletę zastosowań dla tej rodziny. Na przykład używając tylko dwóch elementów ARCS możemy łatwo uzyskać 15 różnych wzorów pokrycia dźwiękiem.”

Prostota plug-and-play modeli A15 oraz A10 Focus i Wide odnosi się również do sposobów zasilania. Obudowy zostały zaprojektowane do współpracy ze wzmacniaczami LA4X, w proporcji jeden do jednego. Każdy kanał wzmacniacza LA4X łączy się z jednym elementem A15, jednym A10 lub jednym KS21. Proporcja 1 do 1 dotyczy także par A15 oraz KS21, gdzie jeden subwoofer jest rekomendowany dla jednej obudowy A15. W przypadku A10 zalecana relacja zestaw szerokopasmowy-subwoofer wynosi 2 do 1. Dodatkowa elastyczność wynika z tego, że moduły również bezproblemowo współpracują ze wzmacniaczami LA12X.

Modele A15 oraz A10 są wyposażone w system podwieszania, co sprawia, że ich wdrożenie jest niezwykle efektywne i bezpieczne. Unikatowe, zgłoszone do opatentowania rozwiązanie podwieszania typu flush ogranicza ryzyko błędów montażu oraz nadmiernych wibracji, zwiększając zarówno bezpieczeństwo, jak i szybkość wykonywania prac.

„ARCS-y są częścią linii produktów L-Acoustics od 1995 roku” – dodaje Christophe Combet. – „To było pierwsze źródło wdrożone przez naszą markę po tym, jak V-DOSC zrewolucjonizował branżę. Filozofią stojącą za kolejnymi wcieleniami ARCS była chęć zaoferowania znakomitego kompaktowego rozwiązania średniego zasięgu, które jest również łatwe w użyciu. Jestem bardzo dumny z tego, że nasza nowa seria ARCS podnosi standard we wszystkich tych aspektach, w imponującym pakiecie, który zapewnia błyskawiczny zwrot z inwestycji.”

 

[img:1]

[img:2]

[img:3]

[img:4]

 

Dane techniczne produktów z nowej rodziny L-Acoustics ARCS:

L-Acoustics A15 Focus

Konstrukcja: pasywna, dwudrożna
Pasmo przenoszenia (-10 dB): 41-20000 Hz
Maksymalny SPL: 144 dB
Kąt pokrycia (-6 dB): obudowa 10°; falowód L-Fin 70°/110° symetrycznie lub 90° asymetrycznie
Przetworniki: LF 1 × 15" neodymowy typu bass-reflex; HF 1 × 3" ciśnieniowy
Masa: 35 kg

L-Acoustics A15 Wide

Konstrukcja: pasywna, dwudrożna
Pasmo przenoszenia (-10 dB): 42-20000 Hz
Maksymalny SPL: 141 dB
Kąt pokrycia (-6 dB): obudowa 30°; falowód L-Fin 70°/110° symetrycznie lub 90° asymetrycznie
Przetworniki: LF 1 × 15" neodymowy typu bass-reflex; HF 1 × 3" ciśnieniowy
Masa: 33 kg

L-Acoustics A10 Focus

Konstrukcja: pasywna, dwudrożna
Pasmo przenoszenia (-10 dB): 65-20000 Hz
Maksymalny SPL: 139 dB
Kąt pokrycia (-6 dB): obudowa 10°; falowód L-Fin 70°/110° symetrycznie lub 90° asymetrycznie
Przetworniki: LF 1 × 10" neodymowy typu bass-reflex; HF 1 × 2,5" ciśnieniowy
Masa: 22 kg

L-Acoustics A10 Wide

Konstrukcja: pasywna, dwudrożna
Pasmo przenoszenia (-10 dB): 65-20000 Hz
Maksymalny SPL: 137 dB
Kąt pokrycia (-6 dB): obudowa 30°; falowód L-Fin 70°/110° symetrycznie lub 90° asymetrycznie
Przetworniki: LF 1 × 10" neodymowy typu bass-reflex; HF 1 × 2,5" ciśnieniowy
Masa: 20 kg

L-Acoustics KS21

Typ: subwoofer bass-reflex
Pasmo przenoszenia (-10 dB): 30 Hz; 29 Hz (preset [KS21_60])
Maksymalny SPL: 138 dB
Kierunkowość nominalna: standardowa lub kardioidalna
Przetworniki: LF 1 × 21"
Masa: 49 kg

Zestaw demonstracyjny A15+KS21 będzie dostępny w Audio Plus od połowy maja 2019


Kolumny i głośniki Systemy liniowe Pełnopasmowe aktywne Subwoofery aktywne Pełnopasmowe pasywne Subwoofery pasywne

Gdzie kupić?

L-acoustics L-acoustics www.l-acoustics.com

Dystrybucja w Polsce:

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2018
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz