17 grudnia 2015 09:00
Info Music Info Music Info tel: +48 12 267 24 80 www.musicinfo.pl

Pro Tools 12 - Ostatni dzwonek na tani upgrade!

Avid poinformował, że promocyjne ceny upgrade'ów do starszych wersji Pro Tools'a będą dostępne do końca grudnia 2015.

Promocyjne upgrady były dostępne przez cały rok 2015, jednak od nowego roku przejście ze starszej wersji Pro Tools do najnowszej 12-ki będzie kosztowało nieco więcej.

 

Upgrady Pro Tools w 2015

Początkiem stycznia 2015 Avid zakończył sprzedaż dystrybucyjną upgradów do Pro Tools LE. Użytkownicy, którzy posiadaja tą wersję mogli bez problemu zakupić upgrade do nowej 12-ki do końca grudnia 2014. Upgrady do Pro Tools LE, które są jeszcze dostępne na ryknu zachowują swoją ważność, ale nie można ich już dostać bezpośrednio na stronie Avida.

 

[img:1]

Aktualnie dostępne są upgrady do Pro Tools 12 z wersji:

 
  • Pro Tools Express Avid Edition
  • Pro Tools M-powered
  • Pro Tools 9
  • Pro Tools 10
  • Pro Tools 11

 

Uniwersalny upgrade

Ze zwględu na mnogość poprzednich wersji Pro Tools, Avid mocno uprościł swoją ofertę upgradów. Dlatego na początku 2015 roku wprowadził uniwersalny upgrade do wszystkich wersji powyżej jako jeden produkt - Pro Tools plan SU upg. Po aktywacji tego upgradu otrzymujesz bezterminowo potrójną licencję do Pro Tools 10, 11 i 12 abyś mógł wybrać jakiego Pro Tools'a chcesz używać lub aby dopasować wersję do systemu operacyjnego twojego komputera.

Dodatkowo otrzymujesz Avid Support i Upgrade Plan, czyli darmowe wsparcie techniczne i bezpłatny upgrade programu przez 12 miesięcy. Upgrade w wersji pudełkowej kosztuje 805 zł (cena na grudzień 2015) i możesz go aktywować do 15 lutego 2016.

 

[img:2]

 

Upgrade Pro Tools 11

W 2015 roku Avid wprowadził upgrade specjalnie dla użytkowników Pro Tools 11 po obniżonej cenie - Pro Tools Plan U upg. To ukłon w stronę tych użytkowników, którzy wcześniej inwestowali w najnowszą wersję platfomy DAW Avida. Tak samo jak w przypadku upgradu uniwersalnego, po aktywacji tego upgradu otrzymujesz bezterminowo potrójną licencję do Pro Tools 10, 11 i 12, abyś mógł wybrać jakiego Pro Tolsa chcesz używać lub aby dopasować wersję do systemu operacyjnego twojego komputera. Dodatkowo otrzymujesz Avid Upgrade Plan, czyli bezpłatny upgrade programu przez 12 miesięcy. Upgrade w wersji pudełkowej kosztuje 368 zł (cena na grudzień 2015) i możesz go aktywować w przyszłym roku.

 

Co zmieni się w 2016?

 

Nowy uniwersalny upgrade

Jeżeli nie planujesz upgradu Pro Toolsa do wersji 12 w najbliższym czasie, to w przyszłym roku musisz liczyć się z wyższą ceną aktualizacji programu. Nowy komercyjny upgrade uniwersalny będzie o około 30 % droższy od obecnego. Uniwersalny upgrade pudełkowy zakupiony w niższej cenie zachowuje swoją ważność do 15 lutego i do tej daty możesz go bezpiecznie aktywować. Tani upgrade dla posiadaczy Pro Tools 11 nie będzie już dostępny w 2016, jednak pudełkowe upgrady do 11-ki zakupione wcześniej także będziesz mógł aktywować do 15 lutego.

 

[img:3]

 

Upgrade plan Avida

Użytkownicy Pro Tools 12, którzy już posiadają aktywny 12-miesięczny Upgrade Plan mogą być spokojni, ponieważ jeżeli w trakcie trwania Upgrade planu pojawi się nowa wersja Pro Tools otrzymają ją za darmo. Jeżeli twój upgrade plan się kończy, a zależy ci na najnowszej wersji programu, możesz go przedłużyć kupując Upgrade Plan renewal, który będzie kosztował około 368 zł. Jeżeli nie zależy ci na kolejnej wersji Pro Tools możesz pozostać z tą wersją, którą aktualnie posiadasz i nie przejmować się zakończeniem twojego Upgrade Planu Avida.

Musisz jednak pamiętać, że po skończeniu się Upgrade Planu będziesz musiał zakupić normalny upgrade, który jest dużo droższy od samego przedłużenia Upgrade Planu. Jeżeli skończy ci się upgrade plan i będziesz chciał go przedłużyć, to będzie krótki okres czasu, w którym będziesz mógł to zrobić. W przypadku gdy, na przykład, upgrade plan kończy ci się 31 marca 2016, a aktuwujesz przedłużenie 4 kwietnia 2016, to przedłużony upgrade będzie ważny do 31 marca 2017, mimo że aktywowałeś go kilka dni później.

 

[img:4]

 

Dodatkowe wtyczki AAX

Wszyscy, którzy posiadają aktywny upgrade i support plan Avida już w 2015 roku dodatkowo otrzymują dostęp do 17 wtyczek w formacie AAX przez cały okres ważności upgrade i support planu. Użytkownicy Pro Tools 11 i 12, którym skończył się Upgrade i Support plan, a chcą korzystać z tych wtyczek mogą opcjonalnie zakupić sam support plan (Pro Tools plan S) na 12 miesięcy z dostępem do tego pakietu.

W skład zestawu wchodzi wtyczka Space oraz zestaw Stomp Box effects: BBD Delay, Black Op Distortion, Black Shiny Wah, Black Spring, C1 Chorus/Vibrato, DC Distortion, Flanger, Gray Compressor, Green JRC Overdrive, Orange Phaser, Roto Speaker, Studio Reverb, Tape Echo, Tri-Knob Fuzz, Vibe Phaser, White Boost. Cena Support planu to 368 zł (cena na grudzień 2015).[img:5]

 

Nowe aktywacje programu Pro Tools 12

Avid już w 2015 roku wprowadził Pro Tools w wersji komercyjnej, który jest dostępny w nowej niższej cenie. Teraz pełna wersja programu z licencjami do Pro Tools 10, 11 i 12 z kluczem iLok 2 USB kosztuje 2240 zł (cena na grudzień 2015). Wraz z nim otrzymujesz Upgrade Plan Avida oraz dostęp do pakietu wtyczek AAX Avida na 12 miesięcy.

Aby korzystać z dodatkowego wsparcia technicznego przez 12 miesięcy trzeba opcjonalnie wykupić Support Plan Avida - Pro Tools Plan S. Cena tej opcji to 368 zł (cena na grudzień 2015)

 

[img:7]

 

Pro Tools Edukacyjny

Avid będzie kontynuował ofertę edukacyjną z nowymi licencjami i upgradami Pro Tools w 2016 roku. Aktualnie dostępne są licencje Pro Tools dla nauczycieli i studentów (Pro Tools plan SU ES/ET) oraz licencje dla instytucji prowadzące działalność edukacyjną (Pro Tools plan SU EI). Cena tych produktów to 1210 zł (cena na grudzień 2015). Dostępne są także upgrade'y edukacyjne dla nauczycieli i studentów (Pro Tools plan SU ES/ET upg) oraz dla instytucji prowadzących działalność edukacyjną (Pro Tools plan SU EI upg), które kosztują 398 zł (cena na grudzień 2015).

Jeżeli posiadasz wersję edukacyjną Pro Tools możesz zrobić upgrade komercyjny. Jeżeli kupiłeś wcześniej wersję komercyjną, a aktualnie jesteś studentem lub nauczycielem, możesz skorzystać z upgradu edukacyjnego. Nowe aktywacje programu i upgrady edukacyjne otrzymują licencje do Pro Tools 10, 11 i 12 oraz upgrade i support plan przez 12 miesięcy.

 

[img:6]
 
Oprogramowanie i DAW DAW

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > AVID rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2018
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz