1 września 2007 23:37
Info MIDI Salon Muzyczny ul. Dębowa 25 08-103 Siedlce

TC ELECTRONIC TC G-Major - multiefekt gitarowy

Rozbudowany procesor [reverb, delay, chorus, kompresor, itd.], 100 presetów + 100 user

G-Major

to procesor gitarowy w niewygórowanej cenie dający dostęp do efektów najwyższej jakości i nie koloryzujący brzmienia gitary. Procesor powstał dzięki ogromnej wiedzy i doświadczeniu inżynierów firmy TC Electronic będącej liderem na rynku urządzeń zajmujących sie przetwarzaniem sygnałów audio. Dzięki temu każdy produkt z logo TC jest unikalny i wart każdej wydanej złotówki. W tym wypadku płaci się za wysokiej jakości pogłosy, rozbudowane algorytmy kompresji i inne klasyczne efekty TC, jak Dynamic Delay czy Chorus, które decydują o wysokiej jakości tego produktu. Dzięki logicznej obsłudze odbywającej się z pomocą intuicyjnego interfejsu użytkownika można w ciągu kilku minut oprogramować dowolny zewnętrzny pedał MIDI, z poziomu którego daje się z powodzeniem sterować wybranymi parametrami procesora. Jakość brzmienia efektów jest gwarantowana przez TC Electronic, przy czym warto poświęcić trochę czasu na opanowanie programowania własnych ustawień, które dadzą pojęcie o ogromie możliwości drzemiących w procesorze G-Major.

Cechy
Użytkownicy, którzy nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z multiefektem gitarowym mogą być zaskoczeni ogromem funkcji i wiedzy, jaką muszą sobie przyswoić. Ale bez paniki! Specjalnie przygotowane presety spełnią podstawowe wymagania i pozwolą rozpocząć pracę w ciągu kilku minut. Później przyjdzie czas na zgłębianie możliwości urządzenia i tworzenie własnych, spersonalizowanych ustawień.

Struktura presetu - połączenia

Procesor G-Major pozwala połączyć 6 wewnętrznych bloków efektowych na trzy sposoby:

Szeregowo - wszystkie bloki połączone są jeden za drugim podobnie, jak połączylibyśmy ze sobą kostki gitarowe:

Semi-równolegle - bloki Delay i Reverb połączone są równolegle:

Równolegle - wszystkie bloki z wyjątkiem kompresora i bloku filtracji/modulacji połączone są równolegle:

Wybrany sposób połączenia bloków jest sygnalizowany na wyświetlaczu.

Blokada ustawień

Wybrany sposób połączenia bloków jest zapisywany razem z presetem, przy czym - korzystając z funkcji Routing Lock - można sprawić, że we wszystkich wybieranych presetach sposób połączenia bloków wewnętrznych będzie taki sam niezależnie od presetu.
Przekaźniki

Aby zmienić brzmienie z czystego, suchego brzmienia Clean przydatnego w grze rytmicznej na przesterowane brzmienie solowe często przełącza się kanał posiadanego wzmacniacza lub combo i dodatkowo zmienia się ustawienia procesora efektów. W celu zmiany kanałów za pośrednictwem komunikatów MIDI często stosuje się specjalnie opracowany system przełączników kontrolowany przez MIDI. Okazuje się, iż w przypadku procesora G-Major nie jest on potrzebny. Urządzenie pozwala przełączać do 4 różnych kanałów we wzmacniaczach lub combo za pośrednictwem wewnętrznego systemu przekaźników.

Funkcja Preset Boost
Czy kiedykolwiek zdarzyła Ci się sytuacja, w której potrzebowałeś szybkiego zwiększenia poziomu głośności w celu wyeksponowania wypełnienia, frazy lub tematu? Pewnie tak. W przypadku korzystania z kostek gitarowych do takich zadań zaprzęga się pedały Boost. W przypadku sterowania procesorów efektów z pomocą pedałów MIDI zazwyczaj programuje się dwa poziomy głośności i dokładnie taką funkcję oferuje G-Major. Wszystkie presety fabryczne są zapisane z poziomem -6 dB i zachęcamy do tworzenia identycznego ustawienia w przypadku budowania własnych programów. Następnie do pojedynczego przełącznika nożnego przypisujemy funkcję Preset Boost i już można przełączać poziom pomiędzy standardowo zdefiniowanym -6 dB a 0 dB przydatnym w przypadku, gdy potrzebne jest dodatkowe wzmocnienie.

Sterowniki nożne i pedały ekspresji
Gitarzyści to najbardziej wymagająca grupa czynnych muzyków potrzebująca aktywnej kontroli nad brzmieniem i efektami. W związku z tym procesor G-Major został wyposażony w unikalne możliwości, dzięki którym można nie tylko kontrolować wszystkie kluczowe parametry z pomocą sterowników MIDI i pedałów ekspresji, ale również - co nie mniej ważne - w prosty sposób definiować wszystkie ustawienia.
Istnieją dwa podstawowe sposoby kontrolowania brzmienia gitarowego przy pomocy sterownika nożnego:
1. Całkowita zmiana presetu związana z radykalną zmianą brzmienia.
2. Sposób „kostkowy”, w którym wyłącza się tylko pojedyncze efekty.
Praca z procesorem G-Major nie wymaga decyzji, który z tych sposobów jest lepszy. Z pomocą dowolnego pedału MIDI wysyłającego komunikaty Program i Control Change istnieje możliwość pracy w każdym z wyżej wymienionych trybów.

Konfiguracja
G-Major został wyposażony w unikalną funkcję Learn pozwalającą na wykrywanie nadchodzących komunikatów MIDI. Dzięki temu nie trzeba zastanawiać się jakie komunikaty wysyła sterownik MIDI i przystosowywać procesor G-Major do ich odbioru.

Przykład
Sterownik MIDI jest wyposażony w 10 przycisków oraz opcjonalny pedał ekspresji. 5 przycisków wysyła komunikaty Program Change, a 5 Control Change. Przyciskom wysyłającym komunikaty Program Change przyporządkowujemy radykalne zmiany brzmienia, np. 1 - brzmienie Clean, 2 - Crunch, 3 - Overdrive, natomiast dwóm pozostałym brzmienia specjalne. Każde brzmienie może zostać okraszone prostym zestawem efektów. Przyciski wysyłające komunikaty Control Change mogą pracować jako wyłączniki lub włączniki efektów, jak np. Delay, Chorus, Reverb, kompresor, a ostatni może służyć jako przycisk Tap Tempo. Oczywiście wszystko zależy od użytkownika.

Pedały ekspresji
Istnieje możliwość podłączenia maksymalnie czterech pedałów ekspresji pozwalających na zmianę wartości wybranych parametrów. O tym, jaki parametr jest kontrolowany decydują ustawienia dokonane wewnątrz presetu. Oznacza to, że nawet w przypadku posiadania tylko jednego pedału ekspresji, przypisana doń funkcja może zmieniać się z presetu na preset. Przykładowo, w jednym presecie pedał może kontrolować poziom głośności, a w innym pracować jako pedał Whammy. A przecież istnieje jeszcze wiele innych parametrów, które można poddać kontroli, jak choćby poziom nasycenia pogłosem, głębokość efektu Chorus i wiele innych. Liczba możliwych kombinacji jest ogromna, przez co możliwości konfiguracji w żaden sposób nie ograniczają użytkownika.

TC G-Minor
Pedał TC G-Minor to niewielki pedał MIDI, który znakomicie współpracuje z procesorem G-Major. Z jego pomocą można:

* wysyłać komunikaty Control Change umożliwiające włączanie lub wyłączanie wybranych bloków procesora
* wysyłać komunikaty Program Change pozwalające na zmianę presetów
* kontrolować status tunera, bezpośrednio z podłogi.

więcej zdjęć i informacji na: STRONIE TC
[img:1]
Procesory efektowe Procesory dźwięku

Gdzie kupić?

TC-Helicon TC-Helicon www.tc-helicon.com

Dystrybucja w Polsce:

SoundTrade

tel.: +48 22 632 02 85
Godziny otwarcia:

Pon - Pt:  09:00 - 17:00

adres:
ul. Kineskopowa 1 05-500 Piaseczno k/Warszawy

Sklepy muzyczne > TC-Helicon rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2018
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz