14 kwietnia 2008 10:12
Info Audio Plus Sp. z o.o. Audio Plus Sp. z o.o. tel: +48 22 732 16 00 www.audioplus.pl

Super promocja na systemy liniowe Electro-Voice.

Podczas międzynarodowych targów muzycznych ProLight+Sound 2008, które odbyły się we Frankfurcie nad Menem firma Electro-Voice zapewniła nie lada rozrywkę dla fanów doskonałego dźwięku.

[img:1:L] W namiocie na placu Agora wystąpiła tradycyjnie grupa The Real Groove Band w towarzystwie T.M. Stevens\\\'a i Bonity.

Tym razem EV postawił na system wyrównany liniowo XLVC oparty na najmniejszych kolumnach XLE181 (dwa 2-calowe drivery ND2 osadzone we falowodzie Hydra(tm) + neodymowy głosnik 8-calowy DVN2080).

Ok. 10 sztuk na stronę podpartych najnowszymi basami podwieszanymi CXS312 oraz subbasami Xsub zapewniło idealne nagłośnienie słynnego na całych targach namiotu. Wybór XLE181 nie był przypadkowy.

Jak podaje Audio Plus - generalny importer Electro-Voice w Polsce - kolumny te objęte są super-promocją, w której model XLE181 można kupić w cenie 4200zł netto/szt. Promocja dotyczy zestawów złożonych z minimum 12szt. kolumn XLE.

Systemy dostępne są od ręki, ale należy sie spieszyć, gdyż ilość zestawów objętych promocją jest ograniczona. W ostatnim czasie systemy XLE zakupiły firmy Legro z Piaseczna k/W-wy oraz Optis z Gąbina k/Płocka. Warto nadmienić, że obie te firmy zakupiły już wcześniej systemy X-Line Compact DVX.

index.php.jpgXLE181

 

 Info

Opis produktu: pobierz  ulotkę z opisem kolumny (PDF)  
Strona producenta: http://electrovoice.com/products/20.html

 

[img:2:L] X-LINE VERY COMPACT (XLVC)


Pojawienie się "małego" systemu wyrównanego liniowo Electro-Voice, choć otoczone mgiełką tajemnicy, było tylko kwestią czasu. Dziś stało się faktem. Nowy system stanowi rozwiązanie dla małych i średnich pomieszczeń, gdzie obok doskonałej jakości dźwięku liczą się również "gabaryty" pracującej aparatury.Xlvc oferuje dwa rodzaje kolumn pełnopasmowych: XLD lub XLE. Jako jedyne w swojej klasie zostały wyposażone z dwa neodymowe drivery wysokotonowe ND2HF osadzone w słynnych już falowodach typu Hydra z izofazowymi otworami.
 
Jest to pierwsza i jedyna na świecie tego typu konstrukcja w klasie małych systemów wyrównanych liniowo, która zapewnia zachowanie nie tylko prawdziwej liniowości całego systemu, ale również dużą dynamikę i właściwe pokrycie nagłaśnianych przestrzeni. Rozsył falowodów Hydra dla poszczególnych elementów systemu wynosi 120°x10° (HxV). Zatem wystarczą minimum 4 elementy, aby zapewnić dobre wypełnienie dźwiękiem zadanych pomieszczeń. Wysokie tony są doskonale słyszalne w całej linii sceny.XLD281 jest większą kolumną spośród dwóch oferowanych modeli serii Xlvc.
 
Jej symetryczna konstrukcja została oparta na dwóch 8-calowych neodymowych głośnikach DVN2080 o mocy 200W (800W Peak) oraz umieszczonym centralnie między nimi falowodem typu Hydra z dwoma wspomnianymi wyżej driverami o mocy 80W (320W Peak). Kolumna może pracować w trybie tri- lub bi-amp. W konfiguracji 3-drożnej poszczególne komponenty (w tym również "ósemki") są zasilane niezależnie. Tryb bi-amp uzyskuje się przez połączenie driverów i jednej "ósemki" w jedną sekcję za pomocą wewnętrznej zwrotnicy pasywnej. XLD281 znajduje zastosowanie w małych i średnich salach, w których wymagane jest osiągnięcie akustycznie koncertowych warunków.XLE181 posiada asymetryczną konstrukcję i opiera się tylko na jednym 8-calowym głośniku DVN2080.
 
To tak, jakby odciąć od XLD jedną "ósemkę". Parametry poszczególnych sekcji są takie same jak w przypadku XLD. Kolumna XLE181 może pracować w trybie bi-amp lub full-range. Stanowi rozwiązanie dla wszystkich pomieszczeń, w których rozmiar wiszącego "grona" czy "banana" ma istotne znaczenie.Uzupełnieniem serii jest kolumna basowa XS212 oparta na dwóch najnowszej generacji 12-calowych głośnikach DVX3120 o mocy 500W (2000W Peak) każdy. Konstrukcja kolumny zapewnia dynamikę na poziomie 100dB, a jej moc to 1000W (4000W Peak). XS212 przeznaczona jest przede wszystkim do uzupełniania zestawów złożonych z kolumn XLD281. Jeden moduł basowy XS odpowiada gabarytowo dwóm elementom XLD. Sugeruje się wykorzystanie modułów XS212 w stosunku 1:3 lub 1:4 względem XLD281. Uzupełnienie zestawów kolumn XLD lub XLE mogą stanowić również potężne basy Xsub z "dużego" systemu X-Line.
 
Wszystkie kolumny serii Xlvc wyposażone są w akcesoria do podwieszania, które stanowią integralną część każdego z elementów systemu. W związku z tym klient oprócz zakupu ramy nośnej nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów związanych z "oflajowaniem". System "flajowania" jest podobny do tego znanego z serii XLC - jest banalnie prosty i zajmuje mało czasu. Powieszenie systemu to zaledwie od kwadransa do pół godziny pracy dla dwóch ludzi.Electro-Voice dostarcza własny napęd dla systemu Xlvc oparty na ultralekkich końcówkach mocy CP3000S i cyfrowych procesorach Dx38.
 
Zgodnie z wymogami rynku, a tym samym filozofią "małe, lekkie i wydajne" oferta Xlvc skierowana jest do firm organizujących pokazy mody, bale i zamknięte imprezy połączone z koncertami gwiazd. Choć Xlvc oferuje naprawdę duże ciśnienia dźwięku, to w żadnym wypadku nowy system nie stanowi alternatywy dla XLC.Poniższa tabela przedstawia kalkulację maksymalnego ciśnienia akustycznego (max SPL) w zależności od ilości podwieszonych kolumn XLD281 lub XLE181:
 
# of Boxes SPL 1W/1m Max SPL cont.@1m Max SPL peak@1m
4 109,5 132,5 138,5
8 114,8 137,8 143,8
12 117,6 140,6 146,6
16 119,4 142,4 148,4
 

Europejska premiera systemu Xlvc planowana jest na kwietniowe targi Prolight+Sound 2005 we Frankfurcie, gdzie zapewne nagłośni namiot na Agora Stage. Zanim to nastąpi system najpóźniej w marcu trafi do Polski. Firma Audio Plus - dystrybutor Electro-Voice w Polsce - zaprasza na prezentacje nowej aparatury.   (www.sebian.pl)

Wzmacniacze, końcówki mocy Systemy liniowe Pełnopasmowe aktywne Subwoofery aktywne

Gdzie kupić?

Electro-Voice Electro-Voice www.electrovoice.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Electro-Voice rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2018
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz