10 czerwca 2006 00:00
Info MIDI Salon Muzyczny ul. Dębowa 25 08-103 Siedlce

LEXICON PCM 91 - procesor efektowy

Ważniejsze właściwości PCM 91

* ?wiatowej klasy pogłos Lexicon
* Dwa opatentowane układy LexiChip®
* 24-bitowe przetwarzanie A-C, C-A i wewnętrzne
* 450 gotowych programów, 100 programów użytkownika
* Najbardziej znane światowe algorytmy pogłosowe, jak Chamber, Concert Hall, Random Ambience, Random Hall, Rich Plate i Split Chamber
* Inteligentne sortowanie programów według alfabetu, lub zastosowania
* Pojedyncza gałka Adjust na płycie czołowej, automatycznie wiązana z najważniejszymi parametrami w fabrycznych programach
* Gniazdo kart PCMCIA dla zapisywania programów
* Tryby Pro i Go: Tryb Go daje dostęp do maksimum 10 równocznie wybranych parametrów w każdym określonym programie, tryb Pro pozwala na pełny dostęp do matrycy edycji i do maksymalnie 100 parametrów
* Symetryczne wejścia i wyjścia (XLR i 1/4”)
* Cyfrowe wejścia i wyjścia S/PDIF i AES/EBU
* Funkcja Tap Tempo dla błyskawicznego ustawiania czasów opóźnienia i modulacji
* Pełne sterowanie poprzez MIDI

?atwość użytkowania

PCM 81 i PCM 91 są równie proste w użytkowaniu, co przyjemne w słuchaniu.
Wystarczy załadować program, a najbardziej użyteczny parametr stanie się dostępny na gałce Adjust. Następny poziom regulacji został opracowany dla profesjonalistów, którym potrzebne jest dalsze dostosowywanie programów, lecz nie dysponują czasem na przedzieranie się przez miliony parametrów. W tym trybie około 10 najbardziej logicznych parametrów w określonych efektach jest łatwo dostępnych do dalszego dostosowywania programów. Kolejny tryb jest przeznaczony dla osób kreujących brzmienia i udostępnia w obu urządzeniach pełną matrycę edycji, jak również przyporządkowywalny przez użytkownika Soft Row, w którym można zapamiętywać preferowane parametry.
W trybie tym są również dostępne poszerzone możliwości modulacji w PCM 81, jak również dynamiczne aspekty pogłosowe w PCM 91.

Cyfrowe wejścia i wyjścia
PCM 81 i PCM 91 wyposażone są w profesjonalne formaty cyfrowych wejść i wyjść AES/EBU i S/PDIF. Gniazda wyjściowe cinch S/PDIF i XLR AES/EBU mogą być używane jednocześnie, podwajając możliwości wyjściowe.

Funkcja Dynamic Patching
Funkcja ta w PCM 81 i PCM 91 zaimplementowana jest w znacznie większym zakresie, pozwalając na niespotykane dotąd sterowanie efektami.
Oba procesory posiadają dzięki temu prawdziwie unikalny zestaw możliwości, od modulowania dźwięku poczynając, poprzez wytwarzanie niezwykłych i eterycznych przestrzeni, aż do zmiany charakterystyk narastania i wybrzmiewania dźwięków. Dzięki tej funkcji jest możliwe również rozszerzanie prostych efektów modulacyjnych. Matryca funkcji Dynamic Patching pozwala na wiązanie danych ze 143 możliwych źródeł sterujących z dowolnymi parametrami efektów. Wźród tych źródeł znajduje się 126 różnych kontrolerów MIDI, jak również źródła zewnętrzne, jak nożne przyciski i pedały. Kontrolery wewnętrzne obejmują z kolei Tempo (zarówno synchronizowane przez Tap, jak i przez MIDI Clock), generatory LFO (sinus, cosinus, prostokąt, trójkąt, impulsy i piła), funkcje Time Switch, Latch, AR Generator oraz prawy i lewy generator obwiedni Envelope Follower. Dla każdego efektu można wykonywać do 10 połączeń źródeł sterujących z parametrami. W konwencjonalnych konfiguracjach tego rodzaju modulacja odbywa się pomiędzy wartością minimalną, a maksymalną.
W matrycy Dynamic Patching można ustalać osiem punktów odniesienia, pozwalających na tworzenie złożonych i interesujących modulacji.

Programy PCM 91
PCM 91 posiada 450 stałych programów z brzmieniami, które mogą być stosowane do symulacji rzeczywistego świata. Najbardziej użyteczne dla każdego brzmienia parametry są ulokowane w definiowalnych przez użytkownika rzędach Soft Row, co pozwala na szybkie i proste dokonywanie ustawień.
Nawigacja po tych rzędach jest dodatkowo ułatwiona dzięki bankom i rzędom z własnymi nazwami.

Wyszukiwanie programów w PCM 91
Funkcja KeyWord w PCM 91 pozwala użytkownikowi na wyszukiwanie grup programów dla określonych zastosowań. Istnieje tu 50 kluczowych słów, włącznie z definiowalnymi przez użytkownika grupami i efektami.

Pogłos PCM 91
W algorytmie Random Hall zawarte zostały badania nad zjawiskami w akustyce, jakie przeprowadziła firma Lexicon. Echogramy prawdziwych sal obaliły mit opóśnień wstępnych i wczesnych odbić.
W rzeczywistych przestrzeniach nie istnieją puste odstępy pomiędzy dźwiękiem bezpośrednim, a maksymalnym nasyceniem pogłosu, wypełniane wczesnymi odbiciami. Zamiast tego przestrzeń akustyczna powstaje stopniowo, z rozproszonymi i kompleksowymi odbiciami, które nie mają zabarwienia podobnego do brzmienia odbić o ustalonym czasie. Unikalne parametry programu Random Hall, jak Shape, Size i Spread pozwalają na zmianę narastania i opadania obwiedni otoczenia akustycznego. Parametr Size określa wielkość przestrzeni. Shape wpływa na jej kształt; przy najwyższych ustawieniach powstaje obwiednia odwrócona, dla specjalnych efektów i bramkowania. Parametr Spread wpływa na czas trwania Shape, określając narastanie i wybrzmiewanie. Precyzyjne filtry zapewniają żądany rozkład widmowy czasu pogłosu, a unikalne parametry Spin i Wander dodają elementu przypadkowości, wygładzając ogon pogłosu. W PCM 91 klasyczny algorytm Concert Hall został poszerzony o Spatial EQ i Compressor, zwiększające jego wszechstronność. Algorytm Rich Plate daje symulowany pogłos płytowy wraz z nowymi odmianami tego klasycznego już efektu. Algorytm Ambience zapewnia z kolei efekt przewidziany dla celów post-produkcji, który można dokładnie związać z poprzednio nagranymi przestrzeniami. Dzięki temu można złożyć ze sobą wszelkie oddzielnie nagrywane elementy, jak efekty dźwiękowe, dialogi i muzyka, umieszczając je realistycznie w różnych miejscach jednorodnej przestrzeni. Każdy z algorytmów PCM 91 wyposażony jest w wybrane narzędzia do wytwarzania przestrzeni i obróbki końcowej, jak również kompresję/ekspansję oraz parametry modulacyjne. Do PCM 91 zostało ponadto wbudowanych dziesięć algorytmów Dual Reverb. Zawierają one dwa niezależne bloki pogłosowe, które służą do tworzenia wspaniałych, równolegle i szeregowo konfigurowanych pogłosów stereofonicznych, z których każdy posiada wszystkie właściwości pojedynczych efektów.

Specjalne sterowanie w PCM 91
Możliwości sterowania PCM 91 zostały powiększone poprzez dodanie czterech specjalnych sterowników w rzędach Soft Row. Te sterowniki obejmują po jednym, lub po kilka pogrupowanych razem parametrów, każdy z własnymi wartościami skalującymi. Te sterowniki są czymś w rodzaju dodatkowych pokręteł Adjust w każdym z programów.

PCM 81 i PCM 91 wyposażone zostały w standardowe przemysłowe gniazdo dla kart PCMCIA, które pozwala użytkownikowi na gromadzenie w kartach pamięciowych RAM własnych programów i ustawień. W przypadku PCM 81 można zastosować opracowane dla PCM 80 karty z algorytmami podwójnych
efektów oraz ze specjalnymi programami (wszystkie kompatybilne z PCM 81), zwiększające liczbę algorytmów do ponad 40, a liczbę programów do około 800

Specyfikacja PCM 81 i PCM 91
Analogowe wejście audio:
XLR i 1/4” symetryczne (TRS)
Poziom wejściowy: -2 dBu do +20 dBu symetrycznie
-22 dBu do 0 dBu niesymetrycznie
Impedancja wejściowa: 100 kiloomów symetrycznie,
50 kiloomów niesymetrycznie
Analogowe wyjście audio: XLR i 1/4” symetryczne (TRS)
Poziom wyjściowy: +18 dBm symetrycznie
+4 dBm niesymetrycznie
Impedancja wejściowa: 125 omów symetrycznie
Cyfrowe wejście audio:
symetryczne XLR
niesymetryczne koncentryczne RCA
Format: AES/EBU symetrycznie
S/PDIF niesymetrycznie
Częstotliwość próbkowania: 44.1 kHz i 48 kHz
Cyfrowe wyjście audio: symetryczne XLR
niesymetryczne koncentryczne RCA
Format: AES/EBU symetrycznie
S/PDIF niesymetrycznie
Częstotliwość próbkowania: 44.1 kHz i 48 kHz
Przetwarzanie: 24-bitowe A-C, 24-bitowe C-A
Wewnętrzne przetwarzanie Audio DSP: 24 bity (PCM 81), 20 bitów (PCM 91)
Pasmo przenoszenia: 10 Hz - 20 kHz, ±0.5 dB
Przesłuchy: -55 dB, 10 Hz - 20 kHz
THD: <0.006%, 10 Hz - 20 kHz
Zakres dynamiki: C-A: typowo >98 dB, 10 Hz - 20 kHz
A-C: typowo >105 dB, 10 Hz - 20 kHz
A-A: typowo >96 dB, 10 Hz - 20 kHz nieważona
Interfejs MIDI: 5-stykowe gniazdo DIN dla MIDI IN, THRU i OUT
Nożny przycisk: gniazdo 1/4” TRS dla dwóch niezależnych chwilowych przycisków (podczas włęczania zasilania system wykrywa normalny stan, otwarty, lub zamknięty)
Nożny sterownik:
gniazdo 1/4” TRS dla pedału (impedancja od 10 kiloomów do 100 kiloomów)
Karty pamięciowe Gniazdo: PCMCIA type I, 68 styków
Standardy: PCMCIA 2.0 i JEIDA 4.0Format karty: do 1 MB SRAM
Zasilanie: 100 - 240 V ~, 50 - 60 Hz, 35 W (3-stykowe złęcze IEC)
Zdalne zasilanie:
gniazdo 2.5 mm, 9 V ~ (zasilacz nie dołęczony)
Wymiary: 483 (19”) x 45 (1U) x 305 mm; standard montażowy rack
Waga:
2.9 kg
Zakres temperatur roboczych:
0° - 40° C
Maksymalna wilgotność: 95% bez kondensacji
[img:1]
Procesory efektowe Procesory dźwięku

Gdzie kupić?

Lexicon Lexicon www.lexicon.com

Dystrybucja w Polsce:

ESS Audio

tel.: +48 (22) 2041 200
adres:
ul. Graniczna 21 05-092 Łomianki

Sklepy muzyczne > Lexicon rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2018
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz