6 września 2005 00:00
Info MIDI Salon Muzyczny ul. Dębowa 25 08-103 Siedlce

KORG PA-1X - keyboard, aranżer

PA1X - przełamuje kolejne bariery i udostępnia zupełnie nowe możliwości w obszarze kompozycji studyjnej i estradowej - możliwości dotychczas przez nikogo nie oferowane.

Pierwsza rzecz która przykuwa uwagę w tym modelu to ogromny (240x320 punktów), kolorowy, o wysokiej rozdzielczości wyświetlacz. Zastosowanie tak dużego, ekranu dotykowego było jedynym sposobem by zapewnić funkcjonalność i pełną przejrzystość zainstalowanych funkcji. Kolejnym, zwracającym uwagę elementem jest obudowa - jej aluminiowa konstrukcja zapewni niezbędną przy częstych podróżach wytrzymałość bez zwiększenia wagi instrumentu. Całości dopełniają: 61 klawiszowa klawiatura o profilu syntezatorowym z funkcją docisku (AfterTouch), osiem dedykowanych suwaków, cztery konfigurowalne przyciski, joystick, oraz dwa programowalne tłumiki.


BRZMIENIA

------------------------------------------------------

PA1X to pierwszy instrument firmy KORG, w którym zastosowano zupełnie nowe rozwiązanie brzmieniowe - RX Technology. Technologia ta dzięki wykorzystaniu aż pięciu oscylatorów w procesie tworzenia brzmienia zapewnia niespotykaną dotychczas naturalność i wierność w reprodukcji dźwiękowych szczegółów. RX to także zupełnie nowy wymiar w kreacji elementów ekspresji danego brzmienia. Dzięki nim usłyszeć możemy naprawdę naturalne wibrato, wyjątkowo autentycznie brzmiące "pociągnięcie" puzonu, niezwykle wierny "przedmuch" fletu, czy efekt przesuwanych po strunach gitary palców a to tylko niektóre przykłady. Specjalne miejsce w modelu PA1X zarezerwowano dla brzmienia organ elektrycznych. W tym wypadku zastosowanie funkcji drawbar w połączeniu ze znajdującymi się pod wyświetlaczem suwakami znacząco podnosi realizm gry tym brzmieniem. Ponadto możliwości brzmieniowe PA1X wzbogacono o wgraną na wewnętrzny dysk twardy kolekcję "Real Drums" i "Turkish/Arabic World" (standardowo oferowaną jako opcja do PA80).

PA1X generuje brzmienia w oparciu o 62 głosową polifonię. Jego bank fabryczny oferuje 828 pozycji plus dodatkowe 256 pozycji na brzmienia użytkownika. Ponadto udostępniono 48 gotowych zestawów perkusyjnych oraz 64 komórki na zestawy użytkownika. Nad jakością każdego dźwięku czuwają cztery, stereofoniczne procesory efektowe oferujące każdy po 90 różnych efektów, oraz zestaw algorytmów wokalowych, których jakość gwarantuje TC Helicon.

PA1X to również w pełni funkcjonalny sampler z możliwością importu plików WAV, AIFF, oraz zapisanych w formacje KORG-a i AKAI-a. Zaimportowane próbki bez problemu stworzyć mogą nową pętle, zestaw perkusyjny lub brzmienie. Możliwa jest również ich pełna edycja przy pomocy wewnętrznego procesora efektowego. Standardowo producent oferuje 16MB pamięci samplera z możliwością rozbudowy do 32MB.


STYLE

------------------------------------------------------

Podstawowy pakiet w modelu PA1X zawiera 450 w pełni edytowalnych styli. Producent przewidział również 150 wolnych komórek na style własne użytkownika. Na każdy styl składa się osiem śladów akompaniamentu. Standardowo pierwsze dwa ślady oferują bas i perkusje, ale możliwe jest również wykorzystanie wszystkich ośmiu śladów na "pozasekcyjne" brzmienia tworzące jeden big-bandowy podkład dla partii prawej ręki. Każdy ze styli posiada cztery wariacje, trzy intra, dwa zakończenia, trzy przejścia, break i nabicie. Moduł akompaniamentu wyposażono w funkcję ciągłego skanowania klawiatury zapewniając bezbłędne rozpoznanie każdej wariacji akordu. PA1X posiada również możliwość wczytania do pamięci, lub odtworzenia bezpośrednio z dyskietki każdego nowego stylu.

Funkcja podziału klawiatury umożliwia przypisanie maksymalnie czterech brzmień niezależnie od tego czy wykorzystywana jest funkcja akompaniamentu czy nie. Cztery przyciski STS (Single Touch Setting) to z kolei idealny sposób na szybkie przywołanie zestawu brzmień w połączeniu z zaprogramowanym wcześniej stylem.


SONGBOOK

------------------------------------------------------

PA1X to idealny instrument dla lubiących porządek. Instrument posiada bazę danych obsługiwaną przez funkcję SongBook, do której można dodawać informacje o stylach, brzmieniach oraz plikach MIDI i MP3. Możliwość szczegółowego ich opisu pod kątem gatunku muzycznego, wykonawcy, tonacji, metrum, tempa, i transpozycji pozwala później na szybkie wyszukiwanie interesujących nas plików według zadanego klucza. Funkcja SongBook pozwala również na stworzenie odrębnej listy interesujących nas plików lub styli, a także zapisanie i wydrukowanie całej bazy lub wybranego jej fragmentu.

W praktyce wygląda to następująco. Przyjmijmy, że wszystkie znajdujące się na twardym dysku PA1X style i pliki zostały już przez nas opisane. Tworzymy nową listę, przypisując jej konkretną nazwę (np. BALANGA MIX 2), dodając do niej wszystkie style i pliki, które zamierzamy wykorzystać w trakcie grania na tej imprezie i zapisujemy w pamięci urządzenia. Tak stworzoną listę możemy później w prosty sposób przywołać. Mając możliwość sortowania i filtrowania według podanych wcześniej kryteriów, szybko znajdziemy i załadujemy pożądany w danej chwili styl lub utwór.


SEKWENCERY i ODTWARZACZE

------------------------------------------------------

Sekwencer w modelu PA1X wykorzystuje tę samą technologię co pozostałe modele serii PA - XDS (Dual Sequencer). Takie rozwiązanie pozwala na jednoczesne korzystanie z dwóch w pełni niezależnych sekwencerów, posiadających niezależne sterowanie i potrafiących wykonywać w tym samym czasie różne operacje - np. odtwarzając na sekwencerze pierwszym, wczytujemy następny utwór do sekwencera drugiego . Proporcje głośności odtwarzanego materiału pomiędzy pierwszym i drugim sekwencerem możemy regulować za pomocą znajdującego się pod ekranem suwaka Balance. Oczywiście możliwe jest synchroniczne odtworzenie materiału z dwóch sekwencerów jednocześnie. Taki podwójny układ pozwala odtworzyć kompozycję składającą się z 40 części!

Jednak możliwości sekwencera nie kończą się na odtwarzaniu skomponowanych sekwencji, PA1X z powodzeniem czyta pliki MIDI File (0,1), Karaoke, MP3 i Audio CD, a wszystko to niezależnie od siebie. Ponadto dzięki funkcji Backing Sequence możliwe jest importowanie dowolnego Stylu i konwertowanie go do postaci sekwencji nutowej, co znacząco skraca czas pracy przy tworzeniu nowej kompozycji.

[img:1]

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > KORG rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2018
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz