
Piotr Sadłoń
INFOMUSIC.PL
Info
Audio Plus Sp. z o.o.
tel: +48 22 732 16 00
www.audioplus.pl
Napisz Email
ISE'26: MiPro z nową serią ACT-600 i odświeżoną serią ACT-800
MiPro to znany producent solidnych i przystępnych cenowo systemów bezprzewodowych, który ma bogatą ofertę produktów w zasadzie "dla każdego". Jednak kto nie idzie naprzód ten się cofa, toteż firma z Tajwanu na ISE zaprezentowała zupełnie nową serię cyfrowych systemów bezprzewodowych ACT-600. Nowego oblicza nabrała też odświeżona flagowa seria ACT-800, którą również można było zobaczyć na stoisku MiPro.
MiPro ACT-600
ACT-600 to zupełnie nowa seria cyfrowych systemów bezprzewodowych pracujących w paśmie UHF, z pasmem o szerokości 48 MHz i 256-bitowym szyfrowaniem. Seria obejmuje ręczny nadajnik ACT-600 H o solidnej obudowie i niskim poziomie szumów oraz kompaktowy nadajnik bodypack ACT-600 T z wejściem mini XLR i opcją zasilania akumulatorami Li-ion lub bateriami AA.
![[img:3]](/img/artykuly/zdjecia/mipro-ise-6-org.webp)
![[img:4]](/img/artykuly/zdjecia/mipro-ise-3-org-1.webp)
![[img:5]](/img/artykuly/zdjecia/mipro-ise-5-org-1.webp)
Wśród odbiorników można wybrać modele jedno-, dwu- i czterokanałowe: ACT-616, ACT-626 i ACT-646. Wszystkie posiadają czytelny, intuicyjny wyświetlacz i łatwą synchronizację częstotliwości, umożliwiającą szybkie uruchomienie systemu. Na systemy z serii 600 trzeba będzie jednak jeszcze trochę poczekać, w Polsce będą dostępne najprawdopodobniej w czwartym kwartale 2026 roku.
![[img:2]](/img/artykuly/zdjecia/mipro-ise-2-org-1.webp)
MiPro ACT-800
MiPro przystąpiło też do sukcesywnego "odświeżania" flagowej serii ACT800, prezentując na ISE nowy "look" odbiornika czterokanałowego ACT-848 MKII, który wyposażony jest w jeden duży wyświetlacz OLED oraz czytelne wskaźniki LEDowe sygnału RF i audio dla każdego kanału. Zmiany dotknęły też nadajniki handheld z serii 700 i 800 - na "wierzchu" pozostały tylko przyciski ON i MUTE, a przyciski do konfigurowania zostały schowane pod odkręcaną obudową.
![[img:7]](/img/artykuly/zdjecia/mipro-ise-8-org.webp)
Nowością jest również oprogramowanie do zarządzania i sterowania systemami MiPro Wireless Console, które pozwala na zdalne kontrolowanie pracy zarówno cyfrowych systemów z serii 800 i 600, jak i analogowych serii 500 i 700. I wreszcie nowość "z drugiego końca" łańcucha radiowego, czyli antena zbiorcza do systemów UHF, z opcją przełączania w tryb pasywny lub aktywny, która pozwoli - przy większej liczbie odbiorników - nie tylko pozbyć się "lasu" anten prętowych, ale również zwiększyć zasięg i poprawić stabilność transmisji radiowej.
![[img:8]](/img/artykuly/zdjecia/mipro-ise-9-org.webp)
