13 września 2023 10:00
Info TOMMEX TOMMEX tel: +48 (22) 853 58 02 www.tommex.pl

System nagłośnienia stadionu Radomiaka Radom nową realizacją Tommex

30 lipca odbyło się oficjalne otwarcie nowego stadionu Radomiaka Radom przy ulicy Struga. Głównym punktem imprezy był wielki turniej piłkarski dla dzieci – As Radomiak Kids Cup – z udziałem kilkunastu klubów z roczników 2014 i 2016. Po rozpoczęciu rywalizacji sportowej chętni mogli również obejrzeć stadion z wysokości trybuny południowej. Pierwszy ligowy mecz na nowym stadionie, w ramach rozgrywek PKO BP Ekstraklasy, Radomiak rozegrał w sobotę 5 sierpnia z Cracovią Kraków.

Budowa nowego stadionu Radomiaka Radom rozpoczęła się jeszcze w 2017 roku i kilkukrotnie się przedłużała. Cała inwestycja, czyli Radomskie Centrum Sportu, kosztowała 270 milionów złotych i obejmowała nie tylko budowę obiektu piłkarskiego, ale także hali widowiskowo-sportowej. Stadion posiada obecnie dwie trybuny: północną i południową, natomiast klub chce jak najszybciej doprowadzić do wybudowania dwóch kolejnych: wschodniej i zachodniej.

 

[img:1]

 

System nagłośnienia stadionu

Na nowym stadionie Radomiaka Radom mogą być organizowane imprezy sportowe, kulturalne czy rekreacyjne, w związku z czym niezbędnym wyposażeniem jest profesjonalny system nagłośnienia, zapewniający doskonałą jakość dźwięku i wyjątkową atmosferę podczas wydarzeń sportowych, umożliwiając kibicom zanurzenie się w emocjach towarzyszących wydarzeniom. Dźwięk o odpowiedniej mocy i klarowności pozwala na swobodne komentowanie zawodów i komunikację z widownią. System nagłośnienia jest także ważnym narzędziem organizacyjnym, umożliwiającym przekazywanie istotnych informacji, ogłoszeń i komunikatów. Dzięki niemu każdy uczestnik wydarzenia może cieszyć się pełnym doświadczeniem i emocjonującą atmosferą.

 

[img:2]

 

System nagłośnienia Radomiaka oparto na doskonale dobranych urządzeniach renomowanych marek, zapewniających doskonałą jakość dźwięku i wyjątkową atmosferę podczas wydarzeń sportowych oraz innych wydarzeń organizowanych na obiekcie. Połączenie rozwiązań marek RCF, APEX, Yamaha i Sennheiser, zaowocowało unikalnym rozwiązaniem, które gwarantuje nie tylko wyjątkową jakość, ale także niezawodność działania.

Potężne 34 głośniki RCF P6215 oraz 4 zestawy głośnikowe RCF HL 2290, zainstalowane na zadaszeniu stadionu, tworzą imponujący system nagłaśniający, który doskonale rozbrzmiewa nad trybunami. Wartym podkreślenia jest fakt, że głośniki tubowe RCF HL 2290, o bardzo dużej mocy wyjściowej, przeznaczone do kierowania dźwięku na średnie i duże odległości, zostały po raz pierwszy wykorzystane w instalacji stadionowej w Polsce.

 

[img:3]

 

Strefy wewnątrz stadionu, takie jak biura, strefa gastronomiczna, prasowa i loże VIP, są również doskonale wyposażone w głośniki RCF CMR 60T oraz RCF WMR 60T, co zapewnia wyrazisty i wyważony dźwięk, niezależnie od lokalizacji na stadionie. Wzmacniacze mocy APEX CP3004 DAN oraz APEX CP1504 DAN, dostarczają potężnej mocy, zapewniają, że każdy dźwięk dociera do słuchaczy w pełnej jakości. To zaawansowane urządzenia, które stanowią solidne fundamenty systemu nagłośnienia na nowym stadionie, gwarantując dynamiczne i emocjonujące doznania podczas każdego wydarzenia.

 

[img:4]

 

System komentatora sportowego

Nowoczesny system komentatora sportowego na stadionie Radomiaka to efekt zastosowania zaawansowanej technologii w celu zapewnienia doskonałej jakości komunikacji podczas wydarzeń sportowych. Stanowiska realizatora są wyposażone w profesjonalne urządzenia marki Yamaha, takie jak mikser cyfrowy TF3 oraz wysokowydajne monitory studyjne HS8, gwarantujące precyzyjną kontrolę dźwięku i doskonałą klarowność. Dzięki systemowi MTX5-D, stanowisko realizatora ma możliwość elastycznego zarządzania dźwiękiem, wynosząc jakość transmisji na wyższy poziom.

System uzupełniają zestawy bezprzewodowych mikrofonów EW 100 G4-835-S oraz bezprzewodowy system monitoringu dousznego EW IEM G4-twin marki Sennheiser, odtwarzacze audio marki Denon, zapewniając niezawodność i pełną kontrolę nad jakością przekazywanego dźwięku. Całość systemu doskonale współgra, tworząc niezbędną infrastrukturę komunikacyjną dla komentatorów, operatorów i służb zarządzania podczas każdego wydarzenia sportowego.

 

[img:5]

 

System pętli indukcyjnych

Nowoczesne stadiony wyposażane są bardzo często w systemy pętli indukcyjnych, rozwiązanie, które rewolucjonizuje sposób, w jaki osoby z uszkodzeniem słuchu doświadczają wydarzeń sportowych. Dzięki tej technologii, dźwięk transmitowany jest bezpośrednio do aparatów słuchowych, eliminując hałas tła i poprawiając jakość odbioru.

Również trzy strefy nowego stadionu Radomiaka na trybunie południowej zostały wyposażone w ten system, tworząc bardziej dostępne środowisko dla osób z wadami słuchu oraz podnosząc standardy jakości i komfortu dźwiękowego na stadionach, sprawiając, że każdy kibic może cieszyć się niezapomnianymi chwilami emocji i sportowych osiągnięć.

 

[img:6]

 

Nowy stadion Radomiaka to nie tylko miejsce sportowych zmagań, ale także przestrzeń pełna dźwięków, które nadają atmosferze wyjątkowy charakter. Dzięki współpracy z wiodącymi markami w branży elektroakustycznej, system nagłośnienia został stworzony z myślą o zapewnieniu doskonałego brzmienia i niezapomnianych przeżyć dla kibiców oraz uczestników każdego wydarzenia.

 

Zakres firmy TOMMEX: projekt wykonawczy, dostawa oraz uruchomieniem i strojeniem systemu.
Wykonawcą zakresu nagłośnienia dla obiektu była firma UP LED Sp. z o.o. ze Stalowej Woli.

więcej: tommex.pl
w Polsce Ciekawe instalacje Kolumny i głośniki instalacyjne Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

RCF (DSO/COMMERCIAL AUDIO) RCF (DSO/COMMERCIAL AUDIO) www.rcf.it

Dystrybucja w Polsce:

TOMMEX

tel.: +48 (22) 853 58 02
adres:
ul. Arkadowa 29 02-776 Warszawa

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

TOMMEX

tel.: +48 (22) 853 58 02
adres:
ul. Arkadowa 29 02-776 Warszawa

Gdzie kupić?

Sennheiser Sennheiser www.sennheiser.pl

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Sennheiser rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Yamaha Commercial Audio Yamaha Commercial Audio pl.yamaha.com

Dystrybucja w Polsce:

TOMMEX

tel.: +48 (22) 853 58 02
adres:
ul. Arkadowa 29 02-776 Warszawa

KONTEL Sp. z o.o. Sp. k. (Dystrybutor)

adres:
Rakowiecka 30 02-528 Warszawa
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2018
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz