

Dwupasmowy, cyfrowy system bezprzewodowy Shure GLX-D+
GLX-D+ to kolejny krok w rozwoju cyfrowych systemów bezprzewodowych, oferowanych przez giganta w tej dziedzinie, firmę Shure. Duży plus tej nowej serii bezprzewodówek to możliwość pracy w dwóch zakresach częstotliwości - 2.4 GHz i 5.8 GHz - co gwarantuje niezawodność połączenia nadajnik-odbiornik.
Co ważne, przełączanie pomiędzy pracą w jednym paśmie i drugim odbywa się automatycznie i w sposób niezauważalny dla słuchaczy - przy zbyt dużym zagęszczeniu w paśmie 2.4 GHz system błyskawicznie przełączy się na pasmo 5.8 GHz, aby uniknąć zakłóceń czy przerw w transmisji. Zakres 2.4 GHz oferuje pasmo o szerokości 83.5 MHz, podczas gdy zakres 5.8 GHz oferuje 125 Hz. Oznacza to, że zakres 5.8 GHz jest 1.5 x szerszy niż 2.4 GHz. Poprzednia generacja GLX-D pracowała tylko w zakresie 2.4 GHz, więc skanowanie układu mogło znaleźć częstotliwość tylko w zakresie 83.5 MHz. Natomiast nowy GLX-D+ Dual Band ma ten sam zakres, a dodatkowo 125 MHz w zakresie 5.8 GHz.
Automatycznie odbywa się też parowanie nadajnika z odbiornikiem, dzięki czemu konfiguracja jest tak prosta, jak to tylko możliwe – wystarczy podłączyć urządzenia, włączyć zasilanie i gotowe. Inteligentne zarządzanie częstotliwością stale monitoruje widmo i płynnie przechodzi do czystego kanału, w przypadku pojawienia się jakichkolwiek zakłóceń.
Shure oferuje system GLX-D+ w imponującej liczbie konfiguracji/zestawów. Odbiorniki mogą być typu stand-alone, albo w wersji do montażu w racku. Nadajniki, oprócz klasycznych handheld (z kapsułą SM58, Beta 58A lub Beta 87A), dostępne są również w postaci body-packów z całą gamą różnorakich mikrofonów - krawatowych, nagłownych czy też instrumentalnych klipsów, zapinanych na instrument. Są też wersje instrumentalne z kablem jack, z nadajnikiem body-pack lub w formie pedału gitarowego. Ten drugi, oprócz funkcji nadajnika (uwalniający gitarzystę od konieczności przyczepiania nadajnika na pasku gitarowym), ma również wbudowany tuner, pozwalający szybko nastroić gitarę przed czy w trakcie występu.
Odbiorniki mają w standardzie gniazdo pozwalające na ładowanie dedykowanych akumulatorów litowo-jonowych SB904 - które mogą pracować aż do 12 godzin - z opcją szybkiego ich ładowania. Pozwala ona w 15 minut naładować całkowicie rozładowany akumulator do takiego stanu, że zapewni nieprzerwaną pracę do 1,5 godziny. Akumulator może też być ładowany poprzez gniazdo USB-C w nadajniku handheld lub body-packu.
Wszystkie produkty z serii Shure GLX-D+ dostępne będą w regularnej sprzedaży od 1 czerwca 2023 roku.
Inną nowością zaprezentowaną na targach NAMM przez Shure były słuchawki SRH840A i SRH440A, gwarantujące wysoki komfort pracy nawet podczas wielogodzinnej sesji nagraniowej czy podczas miksowania/masteringu utworów.
Na stoisku Shure w Anaheim nie zabrakło też klasyka - mikrofonu SM7B oraz jego nowszej wersji MV7, która pozwala na podłączenie go bezpośrednio do komputera - poprzez złącze USB - nie zapominając jednak o "tradycyjnych" użytkownikach, dla których dostępna jest możliwość podłączenia go analogowo, przez złącze XLR.
![[img:7]](/img/artykuly/zdjecia/MC4wNTI4OTcwMCAxNjgyNDUxMTMz.jpg)
Gdzie kupić?
Dystrybucja w Polsce:
Pon - Pt: 09.00 - 17.00