14 kwietnia 2023 20:00
Daniel Zimerman INFOMUSIC.PL Info Aplauz Sp. z o.o Aplauz Sp. z o.o tel: +48 (22) 751 42 39 www.aplauzaudio.pl

Sennheiser EW-DP - Nie lada gratka dla twórców treści, filmowców [NAMM'23]

Sennheiser prezentuje już piątą generację bezprzewodowych systemów nakamerowych Evolution. Jest to nie lada gratka dla twórców treści, filmowców i reporterów. System bezprzewodowy EW-DP to w pełni cyfrowy system UHF o nowej mobilnej konstrukcji. Jego sercem jest kompaktowy, inteligentny odbiornik, który umożliwia łatwą konfigurację dźwięku nawet początkującym użytkownikom. 

Cyfrowy system bezprzewodowy EW DP

 

Oprócz odbiornika EW-DP EK, które można ustawiać jeden na drugim, seria obejmuje nadajnik bodypack do mikrofonów krawatowych (EW-D SK), nadajnik ręczny (EW-D SKM-S) i nadajnik plug-on (EW-DP SKP), który zostanie zaprezentowany w październiku. Jako część większej rodziny Evolution Wireless Digital, EW-DP również charakteryzuje się wyjątkowo niską latencją 1,9 ms i szerokim zakresem dynamiki wejściowej wynoszącym 134 dB, co gwarantuje, że każdy dźwięk - od cichego szeptu po głośny krzyk - zostanie niezawodnie uchwycony bez zniekształceń.

 

Na planie zdjęciowym czas jest najcenniejszym zasobem. Dlatego zaprojektowaliśmy EW-DP w taki sposób, aby był intuicyjny i szybki w konfiguracji oraz pomagał w rozwiązywaniu problemów z systemem. EW-DP zapewnia niezawodność i spójność, których potrzebujesz w stresujących sytuacjach filmowych i w warunkach, w których liczy się czas.

Tobias von Allwörden - Szef portfolio Sennheiser Audio for Video

 

[img:1]

 

W pierwszej kolejności do sprzedaży trafią trzy zestawy: EW-DP ME 2 SET wyposażony w nadajnik bodypack i wszechkierunkowy mikrofon lavalier ME 2; EW-DP ME 4 SET z mikrofonem krawatowym o charakterystyce kardioidalnej do pracy w głośniejszym otoczeniu; oraz EW-DP 835 SET zawierający nadajnik ręczny z dynamiczną kapsułą MMD 835 o charakterystyce kardioidalnej.

Wszystkie zestawy są dostarczane w zestawie z magnetyczną płytą do montażu na kamerze, akumulatorem BA 70, dwiema standardowymi bateriami AA, blokowanym kablem TRS 3,5 mm/3,5 mm TRS, blokowanym kablem TRS 3,5 mm/XLR oraz kablem ładującym USB-C do odbiornika.

 

[img:2]

 

Spokój ducha na planie

 

Chociaż dźwięk ma decydujące znaczenie dla ogólnej jakości produkcji, zwykle nie jest on priorytetem na planie, a freelancerzy najczęściej pracują bez dedykowanej osoby odpowiedzialnej za dźwięk. Na planie jest wystarczająco dużo wyzwań, więc rozpoczęliśmy opracowywanie systemu audio UHF, który wymagałby minimalnej uwagi i zapewniał kamerzyście spokój. W tym celu ściśle współpracowaliśmy z grupą filmowców, operatorów i twórców treści. Rezultatem jest EW-DP, który nazywam systemem UHF o prostocie systemów 2,4 GHz.

Tobias von Allwörden - Szef portfolio Sennheiser Audio for Video

 

Ponadto EW-DP jest pierwszym przenośnym systemem bezprzewodowym, który ma magnetycznie ustawiane jeden na drugim odbiorniki z wyświetlaczem OLED skierowanym w stronę użytkownika i ergonomicznie zaprojektowanymi elementami sterującymi. Dzięki automatycznej koordynacji częstotliwości w EW-DP kamerzyści mogą szybko rozpocząć pracę: odbiornik znajduje wolną częstotliwość (proces można również zainicjować za pomocą aplikacji Smart Assist), a następnie nadajnik jest po prostu synchronizowany przez Bluetooth.

 

[img:3]

 

Nie daj się zaskoczyć dzięki inteligentnym powiadomieniom

EW-DP nie wymaga dużej wiedzy na temat RF lub audio – jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy, system poprowadzi użytkowników za pomocą inteligentnych powiadomień, które podają wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów i wskazują, gdzie należy skorygować system. System wysyła ostrzeżenia o przesterowaniu dźwięku, niskim poziomie naładowania baterii, zajętych częstotliwościach, wyciszonych nadajnikach i niepowiązanych urządzeniach – wszystkie zawierają sugestie, jak szybko rozwiązać problem.

 

Te wskazówki mają znaczenie, gdy dźwięk nie jest jedynym obowiązkiem na planie.

Tobias von Allwörden - Szef portfolio Sennheiser Audio for Video

 

[img:4]

 

Różne opcje zasilania dla długich nagrań

Odbiornik EW-DP może być zasilany np. akumulatorem litowo-jonowym BA 70, dwiema standardowymi bateriami AA lub przez USB z powerbanku. Ponadto oprócz różnorodności opcji zasilania użytkownik ma podgląd na dokładny pomiar czasu pracy baterii w godzinach i minutach, aby uniknąć niespodzianek. Żywotność baterii wynosi do 12 godzin w nadajnikach i do 7 godzin w odbiorniku z dołączonym akumulatorem BA 70.

 

Sterowanie za pomocą odbiornika lub aplikacji Smart Assist

Zautomatyzowana konfiguracja, obsługa i monitorowanie mogą również odbywać się z pewnej odległości od odbiornika wygodnie przez Bluetooth za pomocą aplikacji Smart Assist na prawie każdym urządzeniu z systemem iOS lub Android. W aplikacji automatyczna koordynacja częstotliwości tworzy niezawodne połączenia bezprzewodowe dla maksymalnie 16 systemów na planie, bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy w zakresie łączności bezprzewodowej. Filmowcy mogą szybko i dyskretnie zmieniać ustawienia systemowe w całym pomieszczeniu i zdalnie wyłączyć przypadkowo aktywowany przycisk wyciszania na nadajniku. Aplikacja zawiera również centrum wsparcia z samouczkami wideo i szczegółowymi instrukcjami.

 

[img:5]

 

Dostępny wkrótce: nadajnik typu plug-on

W październiku do serii zostanie dodany nadajnik typu plug-on. Dzięki zasilaniu fantomowemu +48 V, EW-DP SKP będzie w stanie zamienić dowolny przewodowy mikrofon XLR w bezprzewodowy, np. MKH 416 na wysięgniku. Ponadto podłączany nadajnik jest wyposażony w blokowane wejście mikrofonowe 3,5 mm dla mikrofonów krawatowych oraz slot na karty pamięci SD do nagrywania kopii bezpieczeństwa bezpośrednio na urządzeniu.

 

W naszych rozmowach z grupą testerów wielu wyraziło chęć posiadania pewnego rodzaju gwarancji bezpieczeństwa dla swojego dźwięku. Dlatego wyposażyliśmy nadajnik w gniazdo kart micro SD do nagrywania audio w 24-bitach, 48 kHz na pokładzie.

Tobias von Allwörden - Szef portfolio Sennheiser Audio for Video

 

[img:6]

 

Nadajnik plug-on będzie częścią zestawu EW-DP ENG SET, który będzie zawierał odbiornik, nadajnik bodypack, mikrofon krawatowy ME 2 i nadajnik SKP.

 

Cena i dostępność

Zestawy z mikrofonami krawatowymi i do ręki będą dostępne w Polsce w maju w cenach katalogowych 3359 zł.

 

więcej: sennheiser.pl
Systemy IEM i Akcesoria Rejestracja mobilna System nakamerowy Zestaw instrumentalny Mikrofon bezprzewodowy Systemy bezprzewodowe Reporterskie Podcast i home office Mikrofony

Gdzie kupić?

Sennheiser Sennheiser www.sennheiser.pl

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Sennheiser rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2018
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz