14 grudnia 2022 10:00
Info Audio Plus Sp. z o.o. Audio Plus Sp. z o.o. tel: +48 22 732 16 00 www.audioplus.pl

Point-source'owe zestawy Electro-Voice MTS na legendarnym stadionie Paul Brown Tiger

W północnym Ohio, gdzie legendarny Paul Brown rozpoczął karierę footballową i założył NFL Cleveland Browns, traktują ten sport bardzo poważnie. Szczególnie w Massillon Washington High School, gdzie Brown grał w football, a później trenował. Oprócz organizacji meczów szkolnych, stadion na 16 884 miejsc jest wykorzystywany do rozgrywania meczów licealnych w Ohio i innych ważnych wydarzeń. Kiedy więc przyszedł czas na modernizację systemu nagłaśniającego na stadionie Paul Brown Tiger, stawka była wysoka.

 

  • Pierwsza instalacja w USA nowego systemu nagłośnieniowego Electro-Voice MTS na legendarnym stadionie o pojemności 16 000 widzów z wykorzystaniem tylko trzech zestawów zamontowanych na tablicy wyników.
  • Zasilany przez wzmacniacze mocy Dynacord IPX system nagłaśniający zapewnia wyjątkowo efektywną wydajność dalekiego zasięgu oraz precyzyjne, kontrolowane pokrycie trybun i boiska.
  • Projekt i instalację systemu wykonała firma NPi Audio Visual Solutions, współpracując bezpośrednio z firmą Electro-Voice w celu optymalizacji wydajności i rozmieszczenia głośników.

 

[img:1]

 

Szkoła zaprosiła wiele firm do udziału w "głośnikowych wyścigu". Firma NPi Audio Visual Solutions z Cleveland wygrała tę rywalizację, dzięki demonstracji nowego systemu Electro-Voice MTS. Zasilane przez wzmacniacze Dynacord IPX10:4, dzięki bardzo wysokiej mocy wyjściowej (do 155 dB w szczycie) i dużemu zasięgowi, w połączeniu z ich równomiernym rozproszeniem, pozwoliły firmie NPi na stworzenie trójstrefowego systemu nagłośnieniowego, zapewniając zarówno kontrolę, jak i zrozumiałość dla całego stadionu.

Dave Goff - Menedżer ds. prasy i mediów na stadionie, był kierownikiem projektu z ramienia szkoły

 

To było dla nas potrójne wyzwanie. Miejsca dla lokalnych kibiców mają wydłużoną linię dachu, co stwarza problemy ze zrozumiałością, podczas gdy trybuny dla gości wymagają jedynie bezpośredniego dźwięku. Ponadto zespół chce, aby dźwięk na płycie boiska był głośny przed meczem i w przerwie, aby ich bardziej podkręcić, ale jednocześnie chcemy, aby poziomy na trybunach pozwalały na swobodną konwersację kibiców. Firma NPi skutecznie rozwiązała wszystkie te problemy dzięki systemowi EV MTS.

Dave Goff - Menedżer ds. prasy i mediów na stadionie

 

[img:2]

 

 Zobacz premierę systemu MTS podczas ISE 2022

Zaprojektowana specjalnie do zastosowań wielkoskalowych seria MTS wykorzystuje innowacyjną technologię, aby zapewnić prawdziwie punktowe dystrybuowanie dźwięków, idealne dla stadionów. Łącząc cztery 15-calowe głośniki niskotonowe z podwójnymi współosiowymi przetwornikami średnio-wysokotonowymi, za pośrednictwem jednego falowodu, MTS może pochwalić się spójnym dźwiękiem z mocnym basem. Wersja kardioidalna używana na stadionie Paul Brown Tiger Stadium zawiera dwa dodatkowe głośniki niskotonowe do kontroli kierunkowości w zakresie niskich częstotliwości, tworząc wąską dyspersję 40 x 30 stopni, która zmniejsza niepożądane rozchodzenie się dźwięku. 

Na stadionie Paul Brown Tiger trzy zestawy MTS-6154-43 są zabezpieczone specjalnie zaprojektowanymi platformami na tablicy wyników wideo, z jednostkami ustawionymi pod odpowiednim kątem w kierunku trybun. Tworzy to oddzielne, kontrolowane strefy dźwiękowe dla dźwięku na boisku, a także na trybunach dla "lokalsów" i dla gości.

 

[img:3]

 

Sam Avellone, dyrektor sprzedaży NPi, zaprojektował system, a Jason Brown zarządzał projektem, z dumą zauważając, że Paul Brown Tiger Stadium był pierwszą dużą instalacją MTS w USA.

 

Pracowaliśmy z modelami EASE i naszym przedstawicielem EV, Jasonem Jacquemainem, aby sfinalizować projekt. Jason odegrał również kluczową rolę w zaplanowaniu pokazu MTS na stadionie. W MTS urzekł mnie zarówno skuteczny system punktowego źródła, jak i możliwość kierowania i kontrolowania dźwięku. Kiedy zrobiliśmy demo, używając tylko jednego głośnika MTS, było to oszałamiające. Przeszliśmy cały stadion, od góry do dołu i byliśmy zachwyceni zasięgiem i wyrazistością. I oczywiście ostateczna instalacja jest jeszcze lepsza. Jesteśmy z tego bardzo dumni.

Sam Avellone - Dyrektor sprzedaży NPi

 

Głośniki MTS na Paul Brown Tiger Stadium są w pełni odporne na warunki atmosferyczne (dostępne są również wersje częściowo odporne na warunki atmosferyczne), a wszystkie modele MTS mają certyfikat IP55 w zakresie ochrony przed wnikaniem kurzu i wody. Każde z trzech urządzeń głośnikowych zasilane jest jednym wzmacniaczem Dynacord IPX10:4. Wyposażone w architekturę sieciową OMNEO IP, umożliwiającą przesyłanie sygnałów w sieci Dante i OCA/AES70, modele IPX są wyposażone w procesor DSP o częstotliwości próbkowania 96 kHz, z bardzo niską latencją i doskonałym stosunkiem sygnału do szumu, a także unikalne technologie zapewniające efektywność energetyczną i ochronę systemu. Rack ze wzmacniaczami jest umieszczony w przerobionej kasie biletowej, dzięki czemu system może współpracować z interfejsem Q-SYS w loży prasowej w ramach stadionowej sieci Dante.

 

[img:4]

 

Aby zapewnić prawidłowe działanie systemu, NPi dostarczyło prosty interfejs tabletowy, który pozwala zespołowi AV obiektu dostarczać czysty, pełnozakresowy dźwięk przy odpowiednim poziomie głośności do wszystkich trzech stref audio.

 

To różnica w porównaniu z naszym starym systemem. To, co mnie zadziwiło, to zdolność systemu do kontrolowania poziomów przy jednoczesnej poprawie przejrzystości na trybunach dla naszych lokalnych kibiców, zwłaszcza pod dachem. Ten nowy system EV naprawdę sprawia, że wrażenia fanów są przyjemniejsze, o co tak naprawdę chodziło.

David Wagner - Scoreboard Operations Manager

 
Pełnopasmowe pasywne Kolumny i głośniki na świecie Ciekawe instalacje

Gdzie kupić?

Electro-Voice Electro-Voice www.electrovoice.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Electro-Voice rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Dynacord Pro Audio Dynacord Pro Audio www.dynacord.com

Dystrybucja w Polsce:

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2018
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz