19 września 2022 11:00
Info TOMMEX TOMMEX tel: +48 (22) 853 58 02 www.tommex.pl

RCF XPS: 4-kanałowe wzmacniacze instalacyjne / live wysokiej mocy z DSP

Seria wzmacniaczy XPS od RCF to ciekawa opcja dla systemów instalacyjnych wymagających dużej mocy, takich jak: audytoria, parki rozrywki i miejsca w których organizowane są imprezy i koncerty. Wzmacniacze XPS zapewniają funkcje specyficzne dla instalacji, w tym ulepszone monitorowanie stanu systemu, GPIO dla rozszerzonych możliwości, elastyczny routing oraz pełną integrację z platformą zarządzania RDNet. Końcówki doskonale integrują się z pasywnymi głośnikami i są rozwiążaniem także w zastosowaniach touringowych oraz aplikacjach live średniej i dużej skali.

 

Nie tylko instalacje

W połączeniu z pasywnymi głośnikami RCF dużej mocy, XPS nadaje nową perspektywę w zarządzaniu systemem dźwiękowym. Projektant systemu ma pełną elastyczność w wyborze głośników aktywnych lub zasilanych zewnętrznie, równoważąc mobilność, wagę, łatwość instalacji, okablowanie, szybkość konfiguracji i pełne zarządzanie zdalne za pośrednictwem RDNet.

 

[img:2]

 

Moc zmienia wszystko

XPS 16K zapewnia ekstremalną gęstość mocy, oferując 4 x 4000 W ciągłej mocy wyjściowej w przestrzeni 2 RU, zarówno dla systemów koncertowych, jak i instalacyjnych. Urządzenie posiada 4 analogowe i cyfrowe wejścia/wyjścia AES/EBU, konstrukcję zgodną z siecią Dante oraz zapewnia pełne przetwarzanie sygnału, strojenie i routing, a wszystko przy próbkowaniu 96 kHz. Redundancja i pełna skalowalność są zapewnione przez zaawansowaną, modułową konstrukcja obwodów. XPS zapewnia kompletny zestaw presetów dla głośników RCF oraz potężny procesor DSP zapewniający kompletne strojenie systemu.

 

Nowe podejście w zarządzaniu dźwiękiem

XPS 16K wspiera filozofię RCF w podejściu niezależnym od mocy, w którym inżynier dźwięku ma pełną swobodę w wyborze modułów zasilanych aktywnie lub zewnętrznie dla swojego systemu. XPS 16K oferuje nowe rozwiązanie równoważące mobilność, wagę, łatwość instalacji, okablowanie, szybkość konfiguracji oraz pełne zdalne zarządzanie każdym podłączonym urządzeniem za pośrednictwem RDNet.

 

[img:8]

Moc, której możesz zaufać

Wysiłki RCF w zapewnieniu instalatorom i dostawcom nagłośnienia najlepszej technologii audio oraz czystego i potężnego dźwięku, leżą u podstaw filozofii marki. Dzięki dostarczaniu na rynek profesjonalny od 1949 roku zarówno wzmacniaczy mocy, jak i przetworników, doświadczenie RCF wyznacza z XPS 16K nowy kamień milowy.

 

Niezwykła moc i doskonałe zarządzanie systemem

Duży kolorowy pojemnościowy panel dotykowy TFT o przekątnej 4,3”, zapewnia pełną kontrolę operacyjną wzmacniacza. Interfejs użytkownika jest przejrzysty i łatwy w nawigacji z dużymi przyciskami dotykowymi i praktycznym pokrętłem edycji menu o wysokim kontraście, zaprojektowanym tak, aby pozostać wyraźnym nawet w bardzo jasnym lub słonecznym otoczeniu. Kompatybilność z autorską siecią RDNet Over Ethernet Management Network i protokołem OSC, umożliwia inżynierowi dźwięku w pełni zdalną kontrolę wzmacniacza.

 

[img:3]

 

Zasilanie

XPS 16K oferuje moduły 4 x 4000 W przy 2,7 Ohm w technologii klasy D z pełnopasmowym modulatorem PWM i bardzo niskimi zniekształceniami. Dzięki łącznej mocy ciągłej 16 kW jest to jeden z najpotężniejszych profesjonalnych wzmacniaczy mocy dostępnych obecnie na rynku.

 

[img:4]

 

Ekstremalna prędkość i optymalny zapas mocy

Ekstremalnie wysoko napięciowa konstrukcja szyny, zapewnia dynamiczną moc znamionową w stosunku do mocy wyjściowej RMS, umożliwiając modułom dostarczanie wysokich, krótkotrwałych impulsów mocy bez przesterowania i ekstremalnych szczytów sygnału. Ta wysoka gęstość mocy i wydajność pozwalają na ogromny zapas mocy. Zaawansowana konstrukcja elektroniczna wzmacniacza została opracowana w celu uzyskania ultraniskich poziomów zniekształceń.

 

Podkręć głośność

Moduły wzmacniacza charakteryzują się optymalnie zaprojektowaną formą obudowy i systemem chłodzenia zapewniającym dostarczanie bardzo wysokich mocy znamionowych i SPL z wysokowydajnych konstrukcji kolumn głośnikowych, takich jak głośniki RCF, wyposażone w przetworniki RCF Precision. Najlepsza w swojej klasie wydajność systemu minimalizuje wymagania dotyczące chłodzenia, zapewniając długoterminową niezawodność i efektywne oszczędzanie energii.

 

Uniwersalne zasilanie

Uniwersalny i regulowany zasilacz impulsowy (SMPS) automatycznie dostosowuje się do dowolnego napięcia sieciowego od 100 V do 240 V, od 50 do 60 Hz, dostarczając właściwą moc w dowolnym miejscu na świecie. XPS zapewnia niezwykle szeroką tolerancję na niestabilne warunki napięcia, co oznacza, że wydajność wzmacniacza nigdy nie zostanie pogorszona przez wahania mocy generatora.

Zasilacz impulsowy jest tolerancyjny do 380 VAC, zapewniając użytkownikom ogólnoświatową zgodność i niezawodność AC.

 

Elastyczny routing sygnału

Kompleksowa architektura cyfrowa wzmacniacza zawiera wiele wejść i wyjść, które można łatwo rutować, tak by spełnić wymagania dowolnego projektu. Wejścia analogowe 3 i 4 można przełączyć na 4 cyfrowe porty wejściowe AES/EBU. Każde wejście można skierować do dowolnego z czterech wyjść cyfrowych i mocy. Sieć Dante zapewnia całkowicie bezstratny format dźwięku i niemalże nieskończoną elastyczność routingu w standardowej sieci IP.

 

[img:1]

 

 1. Uniwersalna wtyczka zasilania sieciowego
      - 100V – 240V / 50 do 60 Hz

GPIO

2. Błąd GPIO
3. 2x programowalne GPIO

PORTY LAN

4. Połączenia sieciowe LAN1 / LAN2 RJ45

WEJŚCIA

5. 4x analogowe wejścia XLR (A1/A4)
6. 4x cyfrowe wejścia AES/EBU (A3/A4)

DANTE

7. Sieć audio LAN3/LAN4 + sterowanie
     - DANTE Porty pierwotne i wtórne
     - Do 32 x 32 kanałów przy 96 kHz

ŁĄCZE AES/EBU

8. 4x cyfrowe wyjścia AES/EBU (O1/O4)

WYJŚCIA

9. 2 + 2 wyjścia SpeakOn

 

Nirwana w zarządzaniu dźwiękiem

Zaawansowana konstrukcja zarządzania taktowaniem, zapewnia konwersję częstotliwości próbkowania o niskiej latencji z wysokiej jakości konwerterami AD/DA do 96 kHz. Każdy wzmacniacz XPS 16K łączy dwa 40-bitowe układy zmiennoprzecinkowe SHARC DSP przy 96 kHz i dwa kolejne 32-bitowe układy DSP, aby niezależnie zarządzać przetwarzaniem dźwięku i routingiem sygnału, dla zapewnienia maksymalnej jakości dźwięku i redundancji.

 

[img:6]

 

Architektura odporna na uszkodzenia

Wszystkie funkcje ochrony przed błędami są implementowane indywidualnie dla każdego kanału wzmacniacza i zasilacza. XPS 16K implementuje kilka strategii bezpieczeństwa z szybkimi i wolnymi zabezpieczeniami zarówno na poziomie oprogramowania układowego, jak i sprzętowego. Koncepcje skalowalności i odporności przenikają się wzajemnie w tak zwanej sieci konwergentnej RDNet-OE, która przesyła dźwięk i sterowanie w prosty i bezpieczny sposób, z zarządzaniem priorytetami.

 

[img:5]

 

Zabezpieczenia

Zabezpieczenia cyfrowe w zamkniętej pętli:

  • Ochrona sygnału RMS – Chroni przetworniki przed problemami termicznymi
  • Bass Motion Control – Ogranicza odchylenia membrany i daje pełną swobodę odtwarzania przetwornikowi
  • Dynamiczny limiter na wyjściu zasilania – Zapewnia wysoką wydajność podczas długotrwałych wzbudzeń
  • Szczytowa ochrona przepięciowa – Chroni wzmacniacze w bardzo responsywny sposób
  • Zabezpieczenie nadprądowe RMS – Zaprojektowane do ochrony przed zwarciem
  • Modulacja wzmocnienia dla ochrony termicznej – Obliczane przez ważenie sygnałów w zmiennych temperaturach za pomocą czujników zastosowanych do modułów zasilania i wzmocnienia

Zabezpieczenia hardware'owe:

  • Zabezpieczenia prądowe i napięciowe – Chronią przed prądem i napięciem, które mogą doprowadzić do niepożądanego działania lub uszkodzenia
  • Pomiar impedancji głośników – Monitoruje stan połączeń kabli zasilających i zapewnia strategie sprawdzające działanie systemu
  • Wentylatorowo wymuszone rozpraszanie konwekcji – Powietrze wtłaczane przez wentylatory z regulacją prędkości maksymalizuje rozpraszanie ciepła i zmniejsza hałas

 

[img:7]

 

Zindywidualizowana kontrola jakości

Każde urządzenie jest kontrolowane pod kątem jakości za pomocą zautomatyzowanego sprzętu pod nadzorem specjalistów. Nasz proces kontroli jakości gwarantuje, że każdy pojedynczy moduł wzmacniacza trafiający do pudełka, będzie działał najlepiej jak to możliwe. Unikalny system kontroli, zapewnia bardzo wysoki poziom jakości finalnego produktu.

 

więcej: www.rcf.it
Wzmacniacze, końcówki mocy Wzmacniacze i miksery instalacyjne Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

RCF (DSO/COMMERCIAL AUDIO) RCF (DSO/COMMERCIAL AUDIO) www.rcf.it

Dystrybucja w Polsce:

TOMMEX

tel.: +48 (22) 853 58 02
adres:
ul. Arkadowa 29 02-776 Warszawa
reklama
Może Cię zaciekawić:
Copyright © INFOMUSIC 2018
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz