22 grudnia 2021 09:00
Info ESS Audio ESS Audio tel: +48 (22) 2041 200 www.essaudio.pl

Postprodukcja serialu „Gambit królowej” zrealizowana na odsłuchach JBL 7 Series

Aby zapewnić zespołowi postprodukcji wspólny punkt odniesienia dotyczący jakości dźwięku, główny realizator dźwięku odpowiedzialny za sukces serialu Netflixa, Wylie Stateman z firmy 247SND, dostarczył wszystkim monitory JBL Professional 705P i 708P.

On i reszta zespołu pracowała w salach montażowych i zgraniowych firmy 247SND, które były już wyposażone w monitory serii 7, głośniki efektowe JBL AC28/95 oraz wzmacniacze Crown serii DCi. Decyzja o zaopatrzeniu wszystkich w te same monitory była częścią inicjatywy o nazwie "Cutting Room 2.0", która usprawniła proces
postprodukcji.

 

[img:5]

Serial Netflixa o cudownej szachistce z problemami, która w latach 50 i 60 ubiegłego wieku błyskawicznie awansowała w świecie profesjonalnych szachów, odniósł natychmiastowy sukces. W ciągu pierwszych czterech tygodni od premiery obejrzała go rekordowa liczba 62 milionów użytkowników. Jednak w związku z tym, że post produkcję komplikowały ograniczenia związane z Covid-19, zamiast pracować razem, część ekipy produkcyjnej musiała pracować zdalnie.

 

W 2016 roku zobowiązaliśmy się do realizacji projektu, któremu nadaliśmy kryptonim „Cutting Room 2.0”. Misją było przeprowadzenie montażu dźwięku i filmu pracując równolegle tak, aby montażysta obrazu, reżyser i producenci mogli usłyszeć prawdziwą ścieżkę dźwiękową na każdym etapie, zamiast zadowalać się próbnymi wersjami miksu podczas montażu.

Jednym z wyzwań, przed jakimi stanęliśmy, było znalezienie systemu studyjnego odsłuchu monitorowego, który sprostałby temu zadaniu. Dzięki monitorom 708 mogliśmy stworzyć nasze systemy odtwarzania 5.1 i 7.1. Spełniały one wszystkie nasze wymagania - brzmiały świetnie, były bardzo dynamiczne i łatwo konfigurowalne. Tuba kompresyjna i ogólna konstrukcja serii 7 była dla nas idealna.

Wylie Stateman - Realizator dźwięku

 

[img:2]

 

Seria 7 obejmuje aktywne monitory referencyjne 708P i 705P, jak również wersje pasywne 708i i 705i. Wszystkie modele wyposażone są w przetworniki niskoczęstotliwościowe JBL Differential Drive oraz wysokoczęstotliwościowe przetworniki kompresyjne 2409H, zapewniające rozszerzony zakres dynamiki, ultra-gładkie pasmo przenoszenia powyżej 36 kHz oraz ekstremalnie niskie zniekształcenia przy wysokich poziomach ciśnienia akustycznego.

Opatentowany przez JBL Image Control Waveguide zapewnia szeroki sweet spot z jednolitym, szczegółowym dźwiękiem zarówno w osi monitora, jak i poza nią. Punkty montażowe na górze, dole i z tyłu obudowy sprawiają, że monitory z serii 7 są idealne do zastosowań instalacyjnych, takich jak systemy odsłuchu Dolby Atmos, które wymagają głośników nad głową. Dodatkowo, aktywne modele 705P i 708P posiadają wbudowane układy cyfrowego przetwarzania sygnału (DSP), w tym EQ i opóźnienie dla łatwej kalibracji pomieszczenia, oraz port RJ-45 dla protokołu łączności HARMAN HiQnet.

 

[img:3]

Inżynierowie JBL byli tak sprytni, aby zbudować monitory serii 7 w oparciu o kompresyjne przetworniki wysokich częstotliwości, które są znacznie bardziej przewidywalne niż kopułkowe głośniki wysokotonowe jeśli chodzi o przybliżenie środowiska, w którym miks będzie ostatecznie oceniany, czyli prawie jak w teatrze. Konstrukcja tych monitorów jest naprawdę niesamowita, jeśli chodzi o pracę w większych pomieszczeniach odsłuchowych. Jestem pewny tego, co produkujemy, więc bez względu na to, czy oglądasz i słuchasz na smartfonie, czy w głównej sali ComicCon na 15 000 miejsc, będzie to brzmiało dobrze.

Wylie Stateman - Realizator dźwięku

 

Sale montażowe 5.1 i 7.1 w 247SND, wyposażone są w monitory JBL 708P obsługujące lewy, centralny i prawy kanał, kanały efektowe wykorzystują pasywne modele 705i zasilane wzmacniaczami Crown DCi 8|300. Członkowie ekipy pracujący zdalnie, otrzymali podobny zestaw składający się ze wszystkich aktywnych modeli serii 7, aby ułatwić konfigurację. Dodatkowo, główna sala zgraniowa w firmie 247SND, gdzie powstał ostateczny miks, wyposażona jest w 28 głośników JBL AC28/95 wyposażonych w dwa przetworniki 8”, obsługujących kanały efektowe.

 

[img:4]

 

Dźwięk w postprodukcji to sport zespołowy, a wszystko kręci się wokół procesu zatwierdzania. Możliwość posiadania jednorodnego punktu odniesienia w kwestii odsłuchu, jest bardzo ważna w kontekście dźwięku. To wspólne doświadczenie pozwala nam na porównywanie poziomów ciśnienia akustycznego i częstotliwości, które są odpowiednie dla historii, którą chcemy opowiedzieć. Głośniki odgrywają bardzo istotną rolę w rozwijaniu wspólnego doświadczenia związanego z poziomami odsłuchu i odpowiedzi częstotliwościowych.

Wylie Stateman - Realizator dźwięku

 

Krytycy i widzowie chwalili oprawę dźwiękową i muzykę serialu, a sam serial zdobył liczne wyróżnienia, w tym 11 nagród „Primetime Emmy”, dwa „Złote Globy” i trzy nagrody „MPSE Golden Reel” za efekty dźwiękowe, dialogi i muzykę. Pozytywne przyjęcie serialu wynika po części z zaangażowania Statemana w zapewnienie swojemu zespołowi możliwie najwyższej jakości jednorodnego i spójnego doświadczenia w zakresie odsłuchu - coś, co robi od lat i zamierza kontynuować.

 

[img:1]

 

Przez te wszystkie lata stworzyłem kilkadziesiąt stanowisk do edycji dźwięku, kupując ponad 50 sztuk 708 i 705. Są niezawodne i łatwe w konfiguracji. To bardzo spójny, dobrze zaprojektowany i wyprodukowany monitor. Myślę, że seria 7 jest kamieniem milowym kreatywności w dziedzinie postprodukcji dźwięku i prawdziwym ukoronowaniem osiągnięć JBL w zakresie projektowania i produkcji monitorów studyjnych.

Wylie Stateman - Realizator dźwięku

 

Referencyjny, odsłuchowy monitor studyjny JBL 705P i 708P

JBL 70P i 708P to wyposażony w dwie końcówki mocy monitor odsłuchowy, przeznaczony do nagrywania i miksowania muzyki, postprodukcji radiowej i filmowej oraz produkcji telewizyjnych. Wykorzystuje te same, chronione patentem, technologie driverów oraz renomowane falowody JBL’a Image Control Waveguide, które można znaleźć w 708P bądź w flagowym M2, oczywiście w odpowiednio mniejszych wymiarach. Pomimo jego kompaktowych rozmiarów, dostarcza niespotykany dotąd poziom sygnału wyjściowego, znacznie przewyższający inne monitory studyjne o podobnych rozmiarach, co skutkuje większych zakresem dynamiki oraz zasięgiem pracy. Głośniki dostarczają bardzo rozległą scenę oraz niesamowitą precyzję dźwięku, niewielkie znaczenia ma tu wielkość twojego studia.

 

więcej: jblpro.com
aktywne Monitory studyjne Wzmacniacze, końcówki mocy

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

ESS Audio

tel.: +48 (22) 2041 200
adres:
ul. Graniczna 17 05-092 Łomianki-Dąbrowa

Sklepy muzyczne > JBL rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

ESS Audio

tel.: +48 (22) 2041 200
adres:
ul. Graniczna 17 05-092 Łomianki-Dąbrowa

Sklepy muzyczne > Crown rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2018
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz