

Audix DN4 i DN43 - Interfejsy mikrofonowe w systemie AES67
Jeśli potrzebujesz prostego i wygodnego w obsłudze wsparcia dla przesyłania audio w obrębie systemu AES67, warto zainteresować się nowym interfejsem mikrofonowym Audix DN4 lub Audix DN43. Audix zdecydowanie nie należy do firm, które lubią przysiąść w miejscu, by cieszyć się sukcesem swojego ostatniego sprzętu. Marka bez chwili wytchnienia dąży do tego, żeby nieustannie dawać z siebie coś więcej niż wymagane 100%.
W skrócie:
- interfejs oferuje podłączenie 2 lub 4 kanałów do portów RJ45 RJ za pomocą kabli CAT 5 - CAT 7
- zapewniono wysokiej jakości dźwięk (24-bit, 48 kHz)
- pasmo przenoszenia 15 Hz - 22 kHz i zasilanie fantomowe 48 V dla podłączonych mikrofonów
- więcej infromacji pro audio na stronie głównej Infomusic.pl
Czym różnią się interfejsy Audix DN4 i Audix DN43?
Niedawno zaprezentowane modele mają wszelki potencjał ku temu, aby zostać kluczową częścią zintegrowanego systemu Audix Dante | AES67. Pod tą dwuczłonową nazwą kryje się szybki i bezproblemowy sposób na przesyłanie sygnału dźwiękowego za pośrednictwem sieci Ethernet.
Wybieramy dwa lub cztery wejścia audio
Przede wszystkim liczba portów RJ45. W modelu z samą czwórką w nazwie jest ich, cóż, czwórka (wszystkie są kompatybilne z jednoelementowymi mikrofonami). Można z nich korzystać za pomocą kabla CAT 5 - CAT 7. Prostota konfiguracji eliminuje wszystkie kłopoty, jakie niesie ze sobą nadmiar kabli, a tym samym przyspiesza instalację. Z kolei Audix DN43 ma z tyłu dwa porty RJ45. Inżynierowie firmy zaprojektowali pierwszy specjalnie z myślą o modelach z serii Audix M3. Drugi to wejście dla jednoelementowych mikrofonów.
Cechy wspólne interfejsów Audix
Oba interfejsy cechuje wysokiej jakości dźwięk (24-bit, 48 kHz), pasmo przenoszenia 15 Hz - 22 kHz i zasilanie fantomowe 48 V dla podłączonych mikrofonów. A także możliwość niezależnej kontroli nad każdym kanałem. Na każdym z nich dostępne są ustawienia filtra dolno- i górnoprzepustowego, jak również 8 selektywnych poziomów gainu przedwzmacniacza.
Ponadto, Audix DN4 i DN43 posiadają wbudowaną pamięć. Pozwala ona na “uratowanie” zastosowanych ustawień w przypadku niespodziewanej utraty zasilania. Dodajmy jeszcze, że producent nie zostawia niczego przypadkowi i sam zachowuje kontrolę nad całym procesem tworzenia swojego sprzętu. Oba interfejsy zaprojektowano, wykonano i przetestowano w fabryce Audix w USA.