6 września 2021 09:00
Info Aplauz Sp. z o.o Aplauz Sp. z o.o tel: +48 (22) 751 42 39 www.aplauzaudio.pl

Evolution Wireless Digital - cyfrowa ewolucja. Wywiad z Davidem Missallem z Sennheiser

Firma Sennheiser prezentuje wywiad z Davidem Missallem – menedżerem ds. insightów dla konsultantów firmy Sennheiser oraz inżynierem ds. zastosowań technicznych. W tym wywiadzie David mówi o znaczeniu Evolution Wireless Digital dla rynku rozwiązań AV i IT.

 

[img:1]

David Missall

Menedżer ds. insightów dla konsultantów firmy Sennheiser
oraz inżynier ds. zastosowań technicznych – Business Communicatio.

 

David, co wyróżnia Evolution Wireless Digital na rynku rozwiązań AV i IT?

Evolution Wireless Digital oferuje niesamowitą wartość, widzę go jako cyfrowy srebrny pocisk dla rynku, spełniający wiele potrzeb w przystępnej cenie.

Działa na częstotliwościach UHF, posiada najnowszą technologię cyfrowej transmisji bezprzewodowej, możliwość ustawienia wielu kanałów bezprzewodowych w ciągu kilku minut i oczywiście doskonałą jakość dźwięku. Do tego dochodzi automatyczna konfiguracja częstotliwości za pomocą aplikacji Smart Assist App, zakres dynamiki wejściowej 134 dB – pięć razy więcej niż zwykłe 120 dB – niskie opóźnienie 1,9 milisekundy i czas pracy nadajnika do 12 godzin na oryginalnym akumulatorze. To kompleksowe rozwiązanie naprawdę upraszcza pracę klientom z branży AV i IT.

W tej cenie oferujemy najwyższy zakres dynamiki wejściowej, łatwość obsługi i prawie zerową intermodulację między nadajnikami. Ponieważ intermodulacja jest znikoma, system oferuje doskonałą wydajność w zakresie liczby częstotliwości, które można zmieścić w danej przestrzeni, układając je bliżej siebie i zapewniając wyższą sprawność w ramach dostępnego spektrum.

 

Kim są typowi użytkownicy końcowi w AV i IT?

Rozwiązanie to znajdzie swoje miejsce wszędzie tam, gdzie najważniejsza jest łatwość obsługi i wszechstronność. EW-D znajdziemy w salach lekcyjnych i na szkolnych scenach, w miejscach spotkań i salach konferencyjnych, gdzie potrzebny jest więcej niż jeden kanał mikrofonów bezprzewodowych, ale zbędny jest w pełni skalowalny system sieciowy z setkami kanałów bezprzewodowych i pełnym centralnym monitoringiem i analityką. Jest on przeznaczony dla szkół i biur, które poszukują rozwiązań ekonomicznych, niezawodnych i efektywnych pod względem częstotliwości, przy jednoczesnym zachowaniu doskonałej jakości dźwięku.

 

[img:2]
Z opartą na aplikacji organizacją pracy i wieloma profesjonalnymi funkcjami pod ręką, Evolution Wireless Digital jest opłacalnym rozwiązaniem dla szkół, które nie wymagają w pełni skalowalnego systemu sieciowego.

 

W przypadku imprez firmowych lub szkolnych, zespoły AV nie mają przestrzeni, aby przeprowadzać rozległe skanowanie częstotliwości lub walczyć z ustawieniami systemów bezprzewodowych. Użytkownicy ci chcą systemu mikrofonowego, który jest niezawodny i działa od razu, bez potrzeby stawania się ekspertem RF lub wzywania takiego specjalisty. Na przykład: firmy i szkoły nie zawsze mają technika, który monitoruje sieć bezprzewodową i konfiguruje system audio przed wykładem lub prezentacją. Evolution Wireless Digital to prostota i łatwość użycia, więc nawet administratorzy bez formalnego szkolenia mogą podłączyć i korzystać ze swojego systemu mikrofonowego za pomocą smartfona i uzyskać doskonały, bezprzewodowy dźwięk.

 

[img:3]
Evolution Wireless Digital to idealny system na imprezy firmowe i szkolne.

 

EW-D zobaczymy również na publicznych targach, konferencjach, warsztatach i innych miejscach prezentacji. Chociaż takie sytuacje nie wymagają tworzenia sieci, w tej samej przestrzeni znajdują się zazwyczaj dziesiątki systemów bezprzewodowych. Na przykład: idealnym zastosowaniem byłoby, gdyby ktoś miał poprowadzić prezentację na InfoComm lub ISE. Zazwyczaj w różnych salach odbywa się wiele innych prezentacji i paneli. Evolution Wireless Digital działa w profesjonalnym paśmie UHF i umożliwi prezenterowi lub personelowi AV na miejscu łatwą konfigurację za pomocą aplikacji mobilnej, pomimo konkurencyjnych technologii bezprzewodowych. System wykona za Ciebie skanowanie częstotliwości i koordynację.

 

Co wpłynęło na rozwój EW-D?

Evolution Wireless Digital był na horyzoncie już od dłuższego czasu. Sennheiser po raz pierwszy posiada cyfrowy system na tym poziomie cenowym, a to dlatego, że sposób, w jaki producent opracowuje systemy bezprzewodowe, jest unikalny. Spoglądamy na ten proces od góry do dołu, koncentrując się na tym, jak możemy stworzyć absolutnie najlepszy, najbardziej ekskluzywny i innowacyjny produkt, a następnie wykorzystując wiedzę zdobytą podczas opracowywania produktu wysokiej klasy do innych zastosowań. Choć nie zawsze jest to najszybsza strategia wejścia na rynek, ma ona udokumentowaną historię sukcesu i pozwoliła nam ustanowić kilka branżowych wzorców.

Na przykład nasz system bezprzewodowy Digital 9000. To przy nim nauczyliśmy się robić to, co najlepsze – poprzez robienie tego, co najlepsze. Był to, i nadal pozostaje, jedyny cyfrowy system bezprzewodowy z nieskompresowanym dźwiękiem na rynku, mimo że został opracowany wiele lat temu. Wyciągnęliśmy wnioski z tego produktu i pracowaliśmy nad przeniesieniem technologii na przystępny poziom, bez kompromisów w zakresie wydajności, co zaowocowało powstaniem modelu Digital 6000. Obecnie wykorzystaliśmy nasze doświadczenia z tej rodziny produktów i stworzyliśmy Evolution Wireless Digital. W Sennheiser jesteśmy skoncentrowani na stworzeniu najlepszej dostępnej technologii, a następnie wykorzystujemy nasze doświadczenia, aby zobaczy, jak możemy zwiększyć dostępność tej technologii i obsługiwać nowe rynki. Nam przede wszystkim zależy, by klient zawsze wygrywał, bez względu na to, jakie rozwiązanie bezprzewodowe wybierze.

 

[img:4]
Technologia zaczerpnięta z wyższej serii Sennheiser sprawia, że obliczanie częstotliwości należy już do przeszłości. Bez względu na to, czy chodzi o występ szkolnego zespołu, czy przemówienie na imprezie firmowej – aplikacja przeskanuje pomieszczenie i pomoże użytkownikom znaleźć najlepsze częstotliwości.

 

W jaki sposób Sennheiser zapewnił, że EW-D jest przyjazny dla użytkownika?

Przed i w trakcie procesu rozwoju produktu byliśmy w bliskim kontakcie z różnymi grupami użytkowników końcowych, aby upewnić się, że jesteśmy w pełni zaznajomieni z tym, co oni lubią, a czego nie lubią w interakcji z systemem bezprzewodowym. Przyjrzeliśmy się fizycznym interakcjom naszych klientów z nadajnikiem i odbiornikiem, a także ich reakcjom na aplikację mobilną. Dzięki zaangażowaniu użytkowników końcowych od samego początku, a następnie zaproszeniu ich do rygorystycznego testowania wersji demonstracyjnych, uzyskaliśmy informacje zwrotne na temat punktów zapalnych związanych z konfiguracją systemu, ustawieniem wzmocnienia i wyborem częstotliwości. Popracowaliśmy nad tymi punktami i wyeliminowaliśmy je, co doprowadziło do powstania niesamowicie przyjaznego użytkownikowi produktu.

 

[img:5]
Aplikacja Smart Assist prowadzi użytkownika przez konfigurację systemu mikrofonów bezprzewodowych – jest takim kieszonkowym inżynierem.

 

Na przykład: prawidłowe ustawienie wzmocnienia na nadajniku może być trudne i niełatwe. Wyzwania związane z koordynacją częstotliwości to kolejny temat poruszony w opiniach – użytkownicy końcowi byli sfrustrowani koniecznością polowania na czystą częstotliwość i zdezorientowani przy podejmowaniu decyzji, którą z nich wybra, jeśli otwartych częstotliwości jest więcej niż jedna.

Wzięliśmy to wszystko pod uwagę i opracowaliśmy Evolution Wireless Digital i Smart Assist App. Aplikacja automatycznie wybiera częstotliwości i zapewnia, że pracują one wydajnie, eliminując frustrujące elementy konfiguracji łączności bezprzewodowej związane z wyborem częstotliwości. Do regulacji gainu dodaliśmy tak duży zakres dynamiki (134 dB) w samym nadajniku, że nie trzeba się martwić o przeciążenie wejściowe nadajnika. Usunęliśmy z równania regulację wzmocnienia nadajnika i umieściliśmy ją w odbiorniku. W odbiorniku znajduje się dwustopniowa regulacja gainu, którą można sterować zdalnie za pomocą aplikacji.

Aplikacja Smart Assist zawiera również obszerne instrukcje dotyczące konfiguracji i nie tylko, co dodatkowo zwiększa łatwość obsługi tego produktu.

 

Dlaczego klienci powinni zwrócić na to uwagę?

Evolution Wireless Digital rozwiązuje problemy, oferując klientom cyfrowe rozwiązanie Sennheiser tam, gdzie wcześniej nie było żadnego. Nie każdy potrzebuje sieci przy rozważaniu wykorzystania systemu bezprzewodowego. Zawsze istnieją scenariusze, w których użytkownicy końcowi potrzebują mniejszej liczby kanałów w systemie cyfrowym. EW-D jest przystępnym rozwiązaniem cyfrowym od firmy Sennheiser, które nie musi być podłączone do sieci. Evolution Wireless Digital w portfolio Sennheisera oferuje dopracowany i atrakcyjny pakiet rozwiązań dla rynku. A dla tych klientów, którzy potrzebują systemu sieciowego, mamy również bogate w funkcje rozwiązanie SpeechLine Digital Wireless.

 

więcej: sennheiser.pl
Systemy bezprzewodowe Mikrofony

Gdzie kupić?

Sennheiser Sennheiser www.sennheiser.pl

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Sennheiser rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2018
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz