14 czerwca 2021 17:00
Info Polsound sp. z o.o Polsound sp. z o.o tel: +48 22 2041 100 www.polsound.pl

Mobilny odbiornik Shure ADX5D - nowy element systemu bezprzewodowego Axient Digital

Technologie firmy Shure od dziesięcioleci wspierają wydarzenia i transmisje na żywo, zapewniając niezawodny przekaz dźwięku. Debiut cyfrowego systemu bezprzewodowego Shure Axient Digital szturmem podbił branżę. Dzisiaj, Axient Digital to standard krystalicznie czystego dźwięku, stabilności transmisji radiowej, ponadprzeciętnej funkcjonalności i skalowalności.

Aby uzupełnić możliwości tego nadzwyczajnego systemu nowym i dotychczasowym klientom Axient Digital, firma Shure przedstawia Axient Digital ADX5D — dwukanałowy, przenośny bezprzewodowy odbiornik typu slot-in, który zapewnia doskonały odbiór radiowy, wydajność widmową i transparentną jakość dźwięku. Nowa przenośna forma z dumą wzbogaca ekosystem bezprzewodowych rozwiązań Axient Digital.

 

 

ADX5D zrodził się z jednej prostej potrzeby: jak udostępnić doskonałą jakość Axient Digital w wersji mobilnej. Shure dostrzega zapotrzebowanie w branży na systemy bezprzewodowe, które odpowiadają potrzebom dzisiejszych, stale zmieniających się środowisk produkcyjnych. Uznał również, że konieczne jest rozszerzenie technologii Axient Digital poza scenę, stadiony i środowiska studyjne.

ADX5D jest idealny do zastosowań takich jak transmisje wydarzeń sportowych, elektroniczna rejestracja wiadomości (ENG), produkcje telewizyjne i filmowe oraz produkcja w terenie (EFP) — wszystkie one opierają się na wysokiej jakości dźwięku rejestrowanego mobilnie. Ten przenośny odbiornik zapewnia w takich sytuacjach precyzyjny przekaz każdej wiadomości.

 

[img:2]

 

Zaprojektowaliśmy odbiornik ADX5D tak, aby zawierał tę samą innowacyjną technologię bezprzewodową, z której znana jest seria Axient Digital, a wszystko to w przenośnej formie dla mobilnych profesjonalistów pracujących w terenie. Poświęciliśmy sporo czasu, aby upewnić się, że ten nowy dodatek do rodziny Axient Digital spełni wszelkie rygory codziennego użytku i był zgodny z reputacją Shure w zakresie jakości i niezawodności, z której słyniemy od 96 lat.

Nick Wood - starszy dyrektor ds. kategorii bezprzewodowych, Shure

 

[img:4]

 

Niezależnie od tego, czy ekipa transmituje prognozę pogody, kręci film poza studiem, czy rejestruje wielkie wydarzenie, ADX5D zapewnia dźwięk i funkcjonalność na najwyższym poziomie. Profesjonaliści z branży filmowej, telewizyjnej i ENG mają teraz dostęp do tej samej jakości dźwięku i wyższej wydajności radiowej, której profesjonaliści od dźwięku na żywo ufają od lat.

Dodatkowo ADX5D jest wyposażony w sprawdzoną w branży, wysokowydajną technologię RF, cyfrowy odbiór różnicowy - True Digital Diversity i zaawansowaną technologię dźwięku cyfrowego – wszystko zapakowane w przenośny format typu slot-in.

 

 

Kluczowe cechy produktu obejmują:

 
 • Jakość dźwięku i wydajność RF - Axient Digital jest używany na największych scenach koncertowych na całym świecie. Ponieważ został zaprojektowany z myślą o profesjonalnych produkcjach wymagających maksymalnej stabilności sygnału, ADX5D jest w stanie obsłużyć najbardziej ekstremalne potrzeby łączności bezprzewodowej. Technologia True Digital Diversity pomaga znacznie zmniejszyć ryzyko zaniku sygnału lub zakłóceń, które mogą powodować przerwy w transmisji. Co więcej, obsługuje również szeroki zakres dynamiki, szyfrowanie AES-256 i przekaz z niską latencją 2 ms od przetwornika mikrofonowego do wyjścia analogowego. Szerokie pasmo strojenia zapewnia niezawodną pracę w każdym środowisku.
 • Przenośność i wygoda – ADX5D funkcjonuje jako cyfrowy odbiornik bezprzewodowy, oferując moc i wydajność Axient Digital – ale w przenośnej obudowie. Można go łatwo wsunąć do gniazda slot-in i podłączyć bezpośrednio do wejść audio profesjonalnej kamery telewizyjnej, łącząc oba urządzenia w jedną całość. Ta forma zapewnia również wygodę i elastyczność, szczególnie dla realizatorów dźwięku filmowego i telewizyjnego, którzy często mają dedykowane zasilanie, routing audio i/lub sprzęt do dystrybucji RF w swoich przenośnych torbach.

 

[img:3]

 

 • Zdalne sterowanie i monitorowanie - Ekipy TV, ENG i produkcja filmowa mogą korzystać z możliwości oprogramowania Axient Digital z ADX5D – ale w sposób, który ma dla nich największe znaczenie. Dzisiejsze ekipy produkcyjne mogą mieć ograniczoną liczbę osób na planie. Oznacza to, że prezenterzy, operatorzy kamer i inne osoby potrzebują łatwych w obsłudze bezprzewodowych rozwiązań audio. ADX5D zawiera funkcję ShowLink, który jest unikalny dla Axient Digital i pozwala na kontrolę w czasie rzeczywistym wszystkich parametrów nadajnika, wykrywanie i unikanie zakłóceń (patrz poniżej ograniczenia funkcjonalności specyficzne dla danego kraju). Idealne rozwiązanie do zdalnych, hybrydowych lub lokalnych środowisk dźwiękowych, ShowLink ułatwia korzystanie z częstotliwości rezerwowych i zapewnia zdalne sterowanie bezpośrednio połączonymi nadajnikami. Zgodność z programem Wireless Workbench zapewnia wydajną kontrolę i konfigurację, optymalne zarządzanie widmem i koordynację częstotliwości radiowych.
 • Uzupełnia ekosystem Axient Digital - ADX5D doskonale uzupełnia cały ekosystem rozwiązań sprzętowych i programowych Axient Digital firmy Shure. Bez względu na miejsce - lub wymagania produkcji - nieskazitelny sygnał RF, wyjątkowa jakość dźwięku i skalowalność systemu są pożądane przez współczesnych profesjonalistów zajmujących się transmisją TV i filmem. ADX5D naturalnie uzupełnia istniejące rozwiązania z bogatej oferty Shure, w tym AXT600 Spectrum Manager, Wireless Workbench i wszystkie nadajniki Axient Digital, w tym ADX1M Micro Bodypack.

 

Przenośny odbiornik ADX5D to niesamowite narzędzie, które mam do dyspozycji na planie. Podczas naszego programu wszystko dzieje się bardzo szybko, a dzięki ADX5D mogę łatwo przenieść się z mojego zestawu stacjonarnego do torby, niezależnie od tego, czy jesteśmy w terenie czy w studio, bez wpływu na mój sposób pracy.

Jon Ailetcher - CAS, Production Sound Mixer w Chicago PD

 

ADX5D będzie dostępny na całym świecie tego lata. Skontaktuj się teraz z lokalnym przedstawicielem handlowym, aby uzyskać informacje o dostępności w Twoim regionie.

 

[img:1]

 

[img:5]

 

Shure Axient Digital ADX5D w skrócie:

 
 • Bezprzewodowy odbiornik dwukanałowy typu slot-in
 • Szeroki zakres przestrajania do 184 MHz (zależny od regionu)
 • Wysoka wydajność widmowa dzięki zaawansowanemu schematowi modulacji cyfrowej zapewnia więcej kanałów bezprzewodowych w dostępnej przestrzeni radiowej
 • Tryb High Density (HD) zapewnia jeszcze wyższą wydajność widmową (zależne od zastosowania)
 • Cyfrowy odbiór różnicowy True Digital Diversity na kanał zapewnia odporność na zanikanie sygnału i doskonały zasięg
 • Doskonała jakość dźwięku dzięki perfekcyjnie liniowej elektronice i zaawansowanemu cyfrowemu kodekowi audio
 • Sterowanie sieciowe za pomocą oprogramowania Wireless Workbench i aplikacji ShurePlus Channels
  5-segmentowe mierniki wyświetlają jakość łącza RF dla każdego kanału
 • Odbiornik serii ADX z trybem ShowLink Direct umożliwia zdalne sterowanie nadajnikami Axient Digital bez konieczności stosowania
  zewnętrznego sprzętu
 • Wyjście audio Aux 3.5 mm zapewnia połączenie ze słuchawkami lub odpowiednim wejściem liniowym
 • Trzy opcje płytek tylnych ze złączami do różnych zastosowań i typów złączy (sprzedawane oddzielnie)
 • Opcjonalny uchwyt do montażu w stopce kamery (sprzedawany oddzielnie)
 • Odłączane anteny ze standardowymi złączami SMA
 • Wyświetlacz OLED o wysokiej rozdzielczości
 • Port USB-C do aktualizacji oprogramowania
 • Intuicyjny interfejs użytkownika
 • Niska latencja, do 2 milisekund

 

Systemy bezprzewodowe Mikrofony

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Shure rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2018
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz