14 kwietnia 2021 12:00
Info Polsound sp. z o.o Polsound sp. z o.o tel: +48 22 2041 100 www.polsound.pl

Shure Microflex Advance - Systemy mikrofonowe dla każdej instalacji

Pandemia zmusiła wiele branż do szukania mikrofonów „bezkontaktowych”, które nie muszą być noszone ani obsługiwane przez osoby lub grupy. Na szczęście istnieje sprawdzona technologia, która może pomóc w dostosowaniu się do „nowej normalności”.

  • czytaj więcej: Shure Microflex - system konferencyjny. Ma być prosto i bez ograniczeń

Mikrofony matrycowe Shure są wykorzystywane podczas największych światowych wydarzeń, takich jak igrzyska olimpijskie i ważne wydarzenia sportowe, a także podczas wykonywania czynności związanych np. z opieką zdrowotną i rejestracją rozpraw na sali sądowej.

 

[img:1]
Shure MXA910, MXA310 i MXA710

 

Zalety korzystania z technologii mikrofonów matrycowych są dziś jeszcze bardziej istotne, ponieważ zapewnia ona dźwięk o jakości telewizyjnej ujęty w sposób dyskretny i z bezpiecznej odległości - niezależnie od tego, czy jest to nad głową, na stole czy z boku. Technologia zapewnia możliwość sterowania wiązką zbierającą dźwięk w różnych sytuacjach w pomieszczeniu. Ustawieniami audio można sterować zdalnie, bez konieczności fizycznego przestawiania mikrofonów w celu zmaksymalizowania zasięgu.

 

 

Kiedy mikrofony stołowe (konferencje prasowe), mikrofony przypinane (programy TV), mikrofony ręczne (wywiady, przemówienia) lub inne mikrofony (szpitale, sale sądowe) nie są wykorzystywane ze względu na restrykcje pandemiczne, Shure oferuje opcje mikrofonów matrycowych montowanych na suficie, na ścianie lub w stole z technologią sterowanego zasięgu zapewniającego dźwięk o jakości telewizyjnej. Mikrofon MXA910, mikrofon stołowy MXA310 i nowe mikrofony liniowe MXA710 to wiodące produkty w tej kategorii.

 

W miarę jak świat zmienia się w kierunku coraz bardziej „bezdotykowych” mikrofonów, Shure jest pionierem tej technologii od lat. Naszej technologii mikrofonów matrycowych zaufały największe marki i wydarzenia na całym świecie. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na zdalnie sterowany zasięg rejestracji dźwięku, ta technologia jest już dostępna i bardzo wydajna.

Chris Merrick - dyrektor ds. Globalnego marketingu systemów zintegrowanych w Shure

 

 

 

Programy TV

Najchętniej oglądany reality show w Brazylii, „Big Brother Brasil”, wykorzystał MXA910 umieszczone na sufitach w całym domu do rejestracji dźwięku wysokiej jakości od mieszkańców, którzy mieli różne poziomy głośności w trakcie programu. Realizatorzy byli w stanie zdalnie kontrolować precyzyjnie zasięgi wiązek mikrofonowych i ustawienia dźwięku w czasie rzeczywistym.

„Arto Nyberg”, największy talk show w Finlandii, jest kręcony w Helsinki Music House. Podczas gdy w programie zwykle używany był konkurencyjny mikrofon typu shotgun nad Nybergiem, załoga przełączyła się na mikrofon stołowy MXA310 umieszczony na stole, aby rejestrować dźwięk.

Duża sieć radiowa szukała nowego sposobu zarządzania dźwiękiem w kilku studiach. Aby poprawić ich elastyczność bez utraty jakości, przetestowali mikrofon matrycowy MXA910 w ramach większego projektu. Przy hałasie pochodzącym z systemu klimatyzacji i dużym natężeniu ruchu w studiu, zwykle powodującym hałas w przypadku poprzednich mikrofonów, MXA910 zminimalizował te dźwięki, zapewniając słuchaczom jeszcze lepszą jakość audycji radiowych.

 

[img:2]

Shure MXA910 użyty w reality show Big Brother Brasil

 

Szpitale

Kilka szpitali zainstalowało MXA910 w salach operacyjnych, ponieważ urządzenie jest zamontowane na suficie i jest w stanie wyraźnie rejestrować wypowiedzi personelu medycznego, który wyjaśnia procedury studentom medycyny uczącym się zdalnie.

 

Wydarzenia sportowe

W ramach relacji z igrzysk olimpijskich duża sieć sportowa w Brazylii początkowo zamierzała używać MXA910 jako mikrofonu zapasowego na wypadek, gdyby napotkali jakiekolwiek problemy z mikrofonami przypinanymi u prezentera lub jego gości. Jednak po przeprowadzeniu kilku testów zespół zdecydował się użyć MXA910 jako głównego mikrofonu, z mikrofonami przypinanymi jako zapasowymi. MXA910 został umieszczony nad stołem w studio, przy którym siedzieli prezenterzy i goście. Każda z czterech wiązek z MXA910 była skierowana na każdego z osobna, pokrywając precyzyjnie jego określone pozycje siedzenia. Dźwięk był tak dobry, że konkurencyjne stacje pytały o mikrofony, których używają.

 

[img:5]

Shure MXA910

 

Ponieważ główne konferencje prasowe dotyczące piłki nożnej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich odbywały się w bardzo szybkim tempie z udziałem wielu różnych zawodników i trenerów, nie było możliwości szybkiego dostosowania i czyszczenia mikrofonów stołowych ani mikrofonów bezprzewodowych. Nad stołem konferencji prasowej zainstalowano MXA910. Skonfigurowano go z czterema wiązkami, z których trzy były skierowane na stół, a czwarta obejmowała obszar, w którym ogłoszono wyniki MVP (na końcu stołu, 3 metry od mikrofonu). Sygnał był dostarczany do dwóch przyłączy reporterskich, kabiny tłumaczy i systemu nagłośnienia. Zapewniał wysokiej jakości dźwięk wraz z funkcją „voice lift”, wzmacniającą sesje pytań i odpowiedzi, dzięki czemu reporterzy mogli wyraźniej słyszeć przemawiające osoby.

 

 

Scotiabank Arena, siedziba Toronto Raptors z NBA i Toronto Maple Leafs z NHL, chciała wymienić mikrofony typu shotgun na coś, co nie wymagało ręcznej zmiany ich położenia do różnych gier - koszykówki i hokeja. Dzięki zdalnemu sterowaniu wiązkami w MXA910 wyeliminowano potrzebę fizycznego regulowania mikrofonów pod tablicą wyników. Chociaż pierwotnie mikrofon miał dostarczać dźwięki z gry na arenie do pomieszczeń VIP, to dźwięk był tak dobry, że stacje ESPN/ABC wykorzystały ten sygnał podczas transmisji z finałów NBA.

 

[img:3]

Shure MXA710

 

Specjalne wydarzenia

Podczas światowego finału Red Bull BC 1 (World Breakdancing Competition) w Bombaju organizatorzy szukali rozwiązania audio, które wychwytuje 70% odgłosów publiczności i 30% dźwięku bezpośredniego. Trzy mikrofony matrycowe MXA910 zostały umieszczone w obiekcie, dzięki czemu uzyskano idealny miks do transmisji.

 

 

Oprócz MXA910 Shure oferuje inne mikrofony matrycowe dla różnych potrzeb. Niedawno firma wprowadziła mikrofon matrycowy MXA710. Ten nowy model jest przeznaczony do przechwytywania wysokiej jakości dźwięku w różnych środowiskach. Niezależnie od tego, czy znajduje się pod, czy obok monitora naściennego, zawieszonego pod sufitem lub w stole, nisko profilowa obudowa MXA710 subtelnie wtapia się w estetykę każdego pomieszczenia bez utraty jakości dźwięku. Jest to idealna alternatywa dla pomieszczeń, w których mikrofony MXA910 lub MXA310 mogą nie być najlepszym rozwiązaniem.

 

[img:4]

Shure MXA310

 

Opatentowana technologia Steerable Coverage w MXA710 przechwytuje dźwięk w dowolnym miejscu w pomieszczeniu, z czterema wiązkami w modelu 60cm i ośmioma wiązkami w modelu o długości 120cm. Podobnie jak MXA910, z wbudowanym procesorem IntelliMix DSP, MXA710 zapewnia automatyczne miksowanie, redukcję echa akustycznego, redukcję szumów i automatyczną kontrolę wzmocnienia, zapewniając całe przetwarzanie potrzebne do uzyskania dźwięku wolnego od echa i szumów, zapewniając użytkownikom końcowym wysoką jakość dźwięku. Technologia Autofocus precyzyjnie dostraja położenie każdej wiązki w czasie rzeczywistym, dostosowując się, gdy ludzie poruszają się po pokoju podczas rozmowy.

 

więcej: www.shure.com
Mikrofony, pulpity mikrofonowe Systemy konferencyjne Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Shure rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2018
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz