16 września 2020 12:00
Info AUDIOTECH AUDIOTECH tel: +48 (22) 648 29 35 www.audiotechpro.pl

PolyBrute - potężny syntezator polifoniczny od Arturia

6-głosowy, analogowy PolyBrute opiera się na wielokrotnie nagradzanej technologii i brzmieniu, aby zapewnić syntezator polifoniczny, na który czekano. PolyBrute ma ekspansywną architekturę morphingu i solidną, ekspresyjną 61-klawiszową klawiaturę. Wszystko to ma jeden cel - przenieść brzmienie na poziom, do którego nie dotarł jeszcze żaden syntezator.

Panel PolyBrute posiada pokrętła i przełączniki zapewniające natychmiastową satysfakcję z kontroli w czasie rzeczywistym nad całą domeną analogową. Każdy czysty głos analogowy to bogate w funkcje narzędzie dźwiękowe, w skład którego wchodzą dwa bardzo wszechstronne VCO, generator szumu o pełnym spektrum, ulepszony wielotrybowy filtr Steiner, dolnoprzepustowy filtr drabinkowy, 3 LFO, 3 generatory obwiedni i nie tylko. A wszystko to spotyka się na matrycy modulacji, aby zapewnić elastyczność patchowania parametrów, zwykle zarezerwowaną dla systemów modularnych. Użyj 6 głosów PolyBrute polifonicznie lub w podziałach i warstwach - składaj je w tryb Unison, gdy chcesz ściągnąć farbę ze ścian. PolyBrute to nieskończona paleta dźwięków.

 

[img:1]

 

Morphing czy modulacja?

Wyobraź sobie, że możesz płynnie zmieniać wszystkie parametry jednocześnie. PolyBrute idzie jeszcze dalej - z każdym presetem istniejącym w dwóch stanach jednocześnie i dedykowanym pokrętłem Morph, które pozwala płynnie przechodzić między nimi, ujawniając nieskończone kontinuum inspirujących nowych dźwięków pomiędzy nimi.

Koła wielofunkcyjne i pitch zapewniają ekspresję z elastycznością przypisywania parametrów. Bezpośrednio nad klawiaturą znajduje się nawet przypisywany pasek dotykowy, reagujący na przesuwanie, czy pojedyncze dotknięcia. Jednak sercem ekspresyjnej wydajności tego syntezatora jest trójwymiarowy touchpad Morphée. Ta rewolucyjna funkcja oferuje 3-osiową kontrolę nad morphingiem brzmień, randomizacją sekwencji / arpeggiatora lub do 32 przypisywalnych matrycowych modulacji na oś - dodając prawdziwie unikalny charakter.

PolyBrute błyszczy również dzięki ekspansywnym funkcjom modulacji. Powiedz NIE statycznym liniom basowym i monotonnym akordom; użyj 3 LFO i 3 generatorów obwiedni, aby wprowadzić organiczny ruch i dynamikę, jak nigdy dotąd.

 

[img:3]

 

Uzależniająca matryca

Natychmiastowy dostęp do 768 presetów. Bez menu, bez czekania - tak jak wszystko w PolyBrute. Matryca to cyfrowy mózg analogowego serca PolyBrute; elastyczny, praktyczny interfejs z wieloma funkcjami, które można dostosować do swoich potrzeb w zakresie wykonywania, nagrywania lub komponowania.

W trybie Mod, siatka przycisków matrycy jest cyfrową krosownicą, umożliwiającą łatwe kierowanie dowolnego źródła modulacji i kontrolerów w celu wpływania na dowolny parametr, o którym myślisz. Dzięki 64 połączeniom i do 32 destynacji modulacji, masz pełne możliwości wykorzystania syntetycznej magii.

W trybie sekwencera, matryca staje się interfejsem wizualnym prezentującym wszystko, czego potrzebujesz do tworzenia zaskakujących sekwencji polifonicznych, arpeggio i pionierskich hybryd. Oprócz nut, możesz także nagrywać i odtwarzać zmiany parametrów syntezatora, przekształcając sekwencer w zupełnie nowe źródło modulacji, aby tchnąć energię w swoje utwory i występy.

 

[img:5]

 

Wszystko na wyciągnięcie ręki

PolyBrute przenosi całą tę analogową moc na pierwszy plan dzięki dedykowanym pokrętłom i przełącznikom - dzięki czemu nurkowanie w menu i zapamiętywanie to przeszłość. Prawie wszystko, czego dotkniesz, generuje również MIDI, więc możesz uchwycić każdy swój ruch jako część swoich produkcji w DAW.

Potrzebujesz natychmiastowej zmiany? Podkręć współczynnik Brute Factor w ulepszonym filtrze Steiner. Chcesz zmienić częstotliwość odcięcia na obu filtrach jednocześnie? Chwyć gałkę Master Cutoff. Czas wstrząsnąć fundamentem brzmienia? Chwyć za suboscylator VCO 2. Wszystko jest tuż przed tobą. Aby dopełnić klasyczny wygląd syntezatora, dostępny jest również opcjonalny zestaw drewnianych nóg.

 

[img:4]

 

Potęga performance’u

PolyBrute jest uzbrojony w potężne możliwości sekwencjonowania i generowania partii arpeggio.
Użyj matrycy w trybie sekwencera, aby uruchomić 64-krokową sekwencję, odsuń się od klawiszy i skup się na modulacji w czasie rzeczywistym i dynamicznym dostosowywaniu. Dodaj dynamikę, akcenty, slajdy i randomizację dla sekwencji, która ewoluuje i reaguje na każdy niuans muzyczny.

Natychmiastowo generuj partie arpeggio rozchodzące się w wielu kierunkach, opcjonalnie powtarzanymi w wyższych oktawach. Idź dalej z trybem Arpeggiatora na matrycy, z hybrydową 16-krokową strukturą, która pozwala generować złożone tekstury z arpeggiacją - zupełnie nowe królestwo performance'u!

 

[img:2]

 

Polifonia w stereo

Aby syntezator polifoniczny naprawdę lśnił, głębia po prostu nie wystarczy - szerokość jest koniecznością. PolyBrute posiada niesymetryczne gniazda 1/4" (prawy, lewy kanał) dla głównego stereofonicznego wyjścia audio - z funkcjami zaprojektowanymi specjalnie w celu maksymalnego wykorzystania pola stereo.

W sekcji wyjściowej można kontrolować stereofoniczne przemieszczanie się głosów. Ustawienie to pozwala subtelnie panoramować każdy z 6 głosów w lewo i prawo w różnym stopniu, umożliwiając przechodzenie od skoncentrowanego, scentralizowanego dźwięku do wciągającej, immersyjnej szerokości. Dodatkowo konstrukcja oparta na dwóch filtrach pozwala na równoległe routowanie sygnału, co daje prawdziwie oryginalny dźwięk stereo. W tym trybie lewy i prawy kanał mogą mieć różne ewoluujące dźwięki, które można modyfikować za pomocą funkcji morphingu.

Wbudowany zestaw wysokiej jakości efektów cyfrowych dodaje ostateczny szlif do twoich brzmień w sposób w pełni stereofoniczny. Arturia dołączyła ulubione algorytmy z ich uznanego i cenionego oprogramowania FX Collection, a także kilka nowych pogłosów i delayów, aby wykorzystać architekturę stereo PolyBrute'a. Mało tego - możesz modulować niektóre parametry efektów za pomocą matrycy modulacji dla uzyskania przestrzeni i tekstury nie z tego świata.

 

[img:6]

 

Trochę danych:

 
 • 6-głosowy analogowy syntezator polifoniczny z morphingiem
 • 61-klawiszowa klawiatura czuła na dynamikę / docisk
 • 2 oscylatory na każdy głos
 • Generator szumów: od czerwonego do białego
 • Konstrukcja z podwójnym filtrem: wielotrybowy filtr Steiner i 24db filtr drabinkowy Dra Boba Mooga
 • Sekcja głównej kontroli filtra oraz filtr FM
 • 3 LFO i 3 generatory obwiedni
 • Matryca do modulacji, sekwencjonowania i sterowania presetami
 • 64 punkty na matrycy do patchowania parametrów w stylu modularnym
 • Każdy preset ma 2 stany połączone z kontrolką Morph
 • Podziel lub layeruj klawiaturę ze zmiennymi stanami dźwiękowymi
 • Możliwość wyboru trybów: Poly, Mono lub Unison
 • Rewolucyjny 3-osiowy kontroler Morphée do dotykowej ekspresji w czasie rzeczywistym
 • Przypisywalny kontroler dotykowy nad klawiaturą
 • Koło pitch i przypisywalne wielofunkcyjne koło mod
 • 64-krokowy sekwencer z rejestratorem ruchu i automatyzacją
 • Wielotrybowy złożony arpeggiator
 • Wbudowane stereofoniczne efekty cyfrowe, w tym pogłos, chorus i delay
 • Niezbalansowane gniazda wyjściowe 1/4" (lewy, prawy kanał)
 • Łączność MIDI In, Out i Thru DIN oraz USB MIDI
 • Oprogramowanie PolyBrute Connect dla komputerów Mac / PC do łatwego zarządzania biblioteką i stylem pracy
 • Opcjonalnie: dodatkowe drewniane nogi

 

[img:7]

 

Gdzie kupić?

Arturia Arturia www.arturia.com

Dystrybucja w Polsce:

AUDIOTECH

tel.: +48 (22) 648 29 35
tel.: +48 (22) 258 20 07
adres:
ul. Łagiewnicka 20 02-860 Warszawa

Sklepy muzyczne > Arturia rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2018
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz