
RCF HDL26-A - Procedura poprawnego stackowania systemu
W tym artykule wyjaśnimy procedurę prawidłowego montażu stackowanego systemu RCF HDL26-A. Będziemy grać sześcioma modułami na subwooferze SUB9004-AS. Procedura jest taka sama dla HDL6-A, który posiada taką samą mechanikę.
Upewnijmy się że posiadamy wszystkie niezbędne akcesoria, którymi są:
- Flybar - rama montażowa
- Zaczep do montażu flybara na subwooferze
- Łącznik do połączenia i ustawienia kąta pierwszego modułu.
1. W pierwszej kolejności musimy przygotować flybar usuwając ruchome elementy, które nie będą przydatne przy stackowaniu systemu. Wysuńmy dwa piny i usuńmy listwę.
2. Teraz odkręćmy trzy stopki umieszczone z przodu flybara, które służą do stabilizacji systemu po zamocowaniu łącznika. W tym miejscu odwróćmy flybar i wkręćmy stopki do dedykowanych otworów, tak głęboko jak się da.
3. Wkręćmy łącznik mocujący do subwoofera, przez co zachowa prawidłowe mocowanie.
4. Teraz wsuńmy piny w odpowiadające otwory. Żeby zapewnić stabilność flybara, musimy wykręcić trzy stopki do momentu aż będą miały kontakt z subwooferem, przez co flybar nieco się uniesie - wystarczająco żeby uzyskać stabilność.
5. Odłącz przednie piny żeby umożliwić pozycjonowanie i zablokować pierwszy moduł.
6. Teraz zamocujmy łącznik do zamocowania pierwszego modułu w oznaczonej pozyji, pamiętając o prawidłowym kierunku.
7. W tym miejscu umieśćmy pierwszy moduł i osadźmy dwa przednie piny wykorzystując te przymocowane do flybara. Piny przymocowane do każdego z modułów służą do zamocowania następnego modułu.
8. Nasz projekt opracowany w Ease Focus zapewnia pokrycie obszaru o długości 30 metrów, które w zakresie od 15-go do 30-go metra wznosi się na wysokość 6 metrów. Dla tego kąty wynoszą: 0º dla pierwszego modułu i 2º dla pięciu następnych modułów.
9. Żeby prawidłowo ustawić kąt dla pierwszego modułu, musimy dopasować na łącznikach otwory z odpowiednią wartością kąta.
10. W tym miejscu, podążając za danymi z projektu, ustawmy następny moduł. W pierwszej kolejności osadźmy dwa piny żeby zabezpieczyć przód...
11. ...a następnie osadźmy tylny pin w odpowiednim otworze wskazanym przez projekt. W tym przypadku 2°. Żeby zakończyć montaż, przy kolejnych modułach postępuj zgodnie z tą samą procedurą.
Przypominamy, że z powodów stabilności i bezpieczeństwa nie można budować systemu stackowanego większego niż 6 modułów.