11 października 2019 12:00
Info ARCADE AUDIO Sp. z o.o. ul. Galicyjska 2 32-091 Michałowice k/Krakowa

Nowy system Audio KV2 w kultowym klubie na Ibizie

Amnesia jest chyba najbardziej kultowym klubem na Ibizie i ma światową reputację. Po raz pierwszy otwarta w 1976 roku, Amnesia została uznana wielokrotnie za najlepszy klub na świecie i nigdy nie nie spadła poniżej pierwszej piątki Top 100 Clubs magazynu DJ.

W tym roku jego oceny wzrosły jeszcze bardziej dzięki inauguracji zupełnie nowego, nowoczesnego systemu nagłośnienia KV2 Audio. Uznawany za "najbardziej zaawansowany system nagłośnienia na świecie", nowy system mieści się w większej z dwóch przestrzeni klubu, czyli na Tarasie. Pierwotnie otwarty, taras teraz ma dach, ale pozostaje wciąż lekką i przestronną przestrzenią słynącą z sesji wschodów słońca, kiedy miejsce zalewa się światłem słonecznym w miarę jak noc staje się dniem.

[img:2]

System KV2 zastępuje system nagłaśniający, który dobrze służył temu miejscu od ostatniej dekady. Właściciele klubu zdecydowali, że nadszedł czas na modernizację. Znając już jakość dźwięku KV2 dzięki systemowi już zainstalowanemu w innym z ich lokali - Cova Santa, podjęta decyzja nie była zaskoczeniem. Założenia były proste - właściciele chcieli mieć najlepsze brzmienie klubowe na wyspie. Zaprojektowany przez zespół z niemieckiego biura KV2 Audio w Berlinie przy współpracy Johannesa Kraemera (inżyniera dźwięku m.in. dla legendy techno, Richie Hawtina, festiwalu Time Warp i nowojorskiego klubu Avant Gardner), system opiera się na ośmiu ultracienkich, wysokowydajnych, trójdrożnych aktywnych SL412s w połączeniu z dwunastoma subwooferami VHD2.18J z flagowej linii firmy VHD. VHD2.18J to bezpośrednio promieniujący głośnik bass-reflex zawierający dwa 18-calowe przetworniki o wysokiej wydajności, zaprojektowane tak, aby wytrzymać ekstremalnie wysoki poziom mocy.

Unikalna technologia SLA KV2 zapewnia bezprecedensowy poziom dynamiki, bardzo niskie zniekształcenia, ekstremalną czystość, i co najważniejsze, niezrównaną precyzję, dzięki zastosowaniu hybrydowej elektroniki dopasowanej do obecnie dostępnych na rynku przetworników, oraz cyfrowej elektroniki o najwyższej częstotliwości próbkowania, jaka kiedykolwiek została zastosowana w profesjonalnym systemie głośnikowym.

Moim zamiarem było zapewnienie technikom Amnesia wszechstronnego narzędzia, które pozwoli im na prowadzenie show w trzech kierunkach, w zależności od tego, gdzie znajduje się DJ, z przodu, z tyłu lub z boku pomieszczenia, Zaprojektowałem rozwiązanie, w którym mogą to zrobić, przywołując scenę z pulpitu. Ponadto każda strefa VIP może być kontrolowana indywidualnie.

 

Inną intencją było zaprojektowanie systemu, który może dostarczyć różnorodnych wrażeń dźwiękowych, począwszy od hiper-głośnego, poprzez czysty, analityczny, aż po ciężki basowy styl Detroit. Ponadto, możliwy jest idealnie wyrównany czasowo system, gdy górne głośniki są przełączane w tryb linii opóźniającej. Innymi słowy, system jest wystarczająco elastyczny, aby zaspokoić wszystkie potrzeby klubu.

mówi Kraemer.

Po oficjalnym otwarciu i wieczorze Cocoon z Richie Hawtinem, Kraemer był wzruszony pochwałami od klubowiczów, a nawet od właścicieli innych lokali na wyspie. Ale, jak mówi, dla niego najwyższym świadectwem było to, że "Wszyscy tańczyli do białego rana". A atmosfera była cudowna.

Regularni DJ'owie Amnezji zauważyli różnicę:

KV2 jest bez wątpienia jednym z najlepszych i najbardziej innowacyjnych systemów nagłaśniających, z którymi pracowałem. Zachowuje jakość dźwięku bez narażania na szwank niuansów muzycznych. 

- mówi Hector Couto.

Rezydent DJ CAAL, który został nominowany jako przełomowy artysta w 2018 roku w konkursie DJ Awards, zgadza się:

To doskonały system nagłośnienia naszego Tarasu. Uwielbiam móc słuchać muzyki w jej najczystszym stanie, od niskich do wysokich częstotliwości, bez żadnych procesorów zmieniających brzmienie. To jest dokładnie to, co zapewnia KV2.

[img:5]

Pięciokrotny zdobywca nagrody DJ i dziesięciokrotny nominowany, Luciano dodaje:

Dźwięk jest jednym z kluczowych elementów w klubie. Pozwala poczuć muzykę, jest narzędziem odzwierciedlającym ekspresję. Dla mnie ważne jest posiadanie systemu, który potrafi najlepiej przetłumaczyć te uczucia. Myślę, że Taras Amnesia's Terrace osiąga to w 100 procentach dzięki systemowi dźwiękowemu KV2.

Ricardo Villalobos, ikona sceny minimal techno, mówi bardziej zwięźle:

Po 20 latach grania w Amnesia, mogę w końcu powiedzieć, że mamy głośny i czysty system dźwiękowy.

Ostatnie słowo trafia do dyrektora artystycznego i długoletniego rezydenta Amnesii, Martina Vegi, znanego jako Mar-T:

Przez ostatnie 10 lat Amnesia używała niestandardowego systemu nagłaśniającego, który ludzie kochali, ale nadszedł czas, aby zmienić się wraz z rozwojem technologii. KV2 było dla nas najlepszą opcją - to jedyny profesjonalny system nagłośnienia, który jest nadal analogowy, a dźwięk na Tarasie jest doskonały.

[img:3]

Na stanowisku DJ'a wykonano również zmianę na KV2 z dwoma pełnozakresowymi, trójdrożnymi ESR212s połączonymi z parą subwooferów VHD2.18J. Rezydenci uwielbiają efekt, twierdząc, że klarowność dźwięku umożliwiła wyróżnienie szczegółów ich miksów w sposób, nadając zupełnie nowy wymiar ich pracy. System ESR również znajduje się w strefie VIP, chociaż tym razem większy ESR215 - wyjątkowy system 3-drożny z szeroką 110-stopniową dyspersją poziomą - zastępuje potrzebę stosowania oddzielnych subwooferów w celu zapewnienia wysokiej jakości dźwięku w bardziej kameralnym otoczeniu.

[img:1]

W dzisiejszych czasach jest zbyt wiele rozczarowujących lub przeciętnych doświadczeń audio, więc współpraca z zespołem Amnesia była naprawdę odświeżająca, bo jest to team który naprawdę dba, naprawdę rozumie i w pełni docenia rolę KV2 w dostarczaniu wyjątkowych wrażeń w życiu klubowym na Ibizie, mówi George Krampera, Junior CEO w KV2 Audio. 

Nasze rewolucyjne technologie pozwalają na prezentowanie muzyki klubowej i tanecznej w sposób dotychczas niedoświadczony. Najniższy poziom zniekształceń  i najwyższa dynamika pozwalają na dostarczenie, wchłonięcie, zrozumienie i rozkoszowanie się każdym niuansem miksu DJ'a. Oferują możliwość dłuższego przebywania publiczności w miejscach o wysokim SPL bez zmęczenia uszu lub "dzwoniących uszu" , co wywołuje uśmiech u wszystkich. Jesteśmy bardzo dumni, że udało nam się to osiągnąć w Amnesia, jednym z najbardziej znanych klubów na świecie i że uczestnicy imprez są zadowoleni z efektów.

Systemy audio KV2 są używane w renomowanych klubach na całym świecie, jak również w dużych produkcjach teatralnych i na Broadwayu, takich jak The Lion King, Pretty Woman, Mamma Mia! i West Side Story.

 

Nagłośnienie instalacyjne Kolumny i głośniki instalacyjne

Gdzie kupić?

KV2 Audio KV2 Audio www.kv2audio.com

Dystrybucja w Polsce:

ARCADE AUDIO Sp. z o.o.

adres:
ul. Galicyjska 2 32-091 Michałowice k/Krakowa
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2018
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz