17 maja 2019 10:12
Info SoundTrade SoundTrade tel: +48 22 632 02 85 www.soundtrade.pl

RELACJA: Jak zabrzmiał VIO na pokazie w Warszawie?

Kolejny sezon plenerowy nadciąga wilkiem krokami, a razem z nim konieczne wydatki, w związku z czym rzutem na taśmę organizowane są przez dystrybutorów rozmaite szkolenia, czy też prezentacje, zachęcające do ostatnich koniecznych przed tym gorącym okresem inwestycji. Zgodnie z tym modelem, 8 maja w Piasecznie odbyła się prezentacja zdobywających coraz większą popularność w naszym kraju włoskich systemów nagłośnieniowych dBTechnologies ViO. 

Polski dystrybutor marki - firma SoundTrade z Piaseczna zorganizował rzeczony pokaz na swoim terenie wykorzystując do tego celu nowo powstały showroom, a także teren pobliskiego stadionu piłkarskiego. Jak się domyślacie, w showroomie uczestnicy mieli okazję zapoznać się z nowymi produktami, których premiera odbyła się na tegorocznych targach Prolight+Sound we Frankfurcie, natomiast plener posłużył odsłuchom. Jak było? Zapraszamy do lektury!

 

[img:1]

[img:2]

 

Idzie nowe

Dzień rozpoczął się dosyć wcześnie - showroom mieszczący się w siedzibie firmy - był dostępny dla uczestników pokazu już od godziny dziewiątej. Przy delikatnym akompaniamencie muzyki mogliśmy się przyjrzeć premierowym produktom ze stajni dBTechnologies, a także tym, które ugruntowały już swoją pozycję na polskim rynku. Showroom o powierzchni ponad 200m² jest tutaj strategicznym sprzymierzeńcem, pozwalając na ekspozycję właściwie wszystkich modeli z profesjonalnej oferty dBTechnologies i nie tylko. Dzięki czujnemu personelowi SoundTrade mogliśmy się przyjrzeć bliżej również mikserom Midas, które jak na króla przystało panowały nad całym znajdującym się w pomieszczeniu sprzętem.

W ramach stałej ekspozycji dostępne były podwieszone na konstrukcji systemy DVA MiNi, duży zestaw Ingenia IG4T oraz oczywiście system liniowy z rodziny ViO - L208. Całość uzupełniały suby ViO S118R w układzie kardioidalnym. Uszeregowane w słupkach pod ścianą były też dostępne źródła punktowe z serii ViO X, w pełnym wachlarzu od dziesiątki do piętnastki. Muszę przyznać, że oprócz urządzeń duże wrażenie wywarł na mnie wystrój samego pomieszczenia, który spełnia również funkcję adaptacji akustycznej i jak się później okazało robi to dość dobrze. Po tym krótkim rekonesansie i równie krótkiej kawie - prawdziwym włoskim ristretto - nadszedł czas na rozpoczęcie imprezy.

 

[img:5]

[img:6]

 

Premiery dBTechnologies

Spotkanie poprowadzili dla nas Andrea Brasolin, przedstawiciel producenta i specjalista w dziedzinie sytemów nagłośnieniowych oraz Maciej Szewczyk, opiekun produktów dBTechnologies na naszym rodzimym podwórku. Po krótkim powitaniu Panowie przeszli sprawnie do rzeczy, wprowadzając szczegółowo nowe produkty z rodziny ViO. Dobrym pomysłem było prezentowanie przykładów dźwiękowych na omawianych urządzeniach, co znacznie urozmaiciło pokaz. Przejdźmy zatem do rzeczy.

 

[img:4]

 

dBTechnologies ViO X205

Jest to nowy członek serii źródeł punktowych serii ViO X. Kolumna może idealnie uzupełniać główny system, dogłaśniając wszelkie zakamarki ogrywanego obiektu, takich jak przestrzenie pod balkonami, czy boczne elementy widowni wymykające się z zasięgu np. liniówki. Pomocna przy tych zadaniach będzie nie tylko filigranowa konstrukcja zestawu (400 W RMS dostarczane do dwóch przetworników 5" i jednego 1.4" w układzie d’appolito), ale także dwie opcjonalne dyspersje - symetryczne 60X60 i 100X100. Do dyspozycji jest też szeroki zestaw akcesoriów montażowych.

W przypadku szerszej dyspersji, odsłuchiwanej nota bene podczas prezentacji, mamy też spory potencjał do wykorzystania kolumny w charakterze małego zestawu frontowego. Widzimy także zastosowanie kolumny jako frontfill, czy to w instalacjach, czy w plenerze, w którym to niewielki rozmiar ViO X205 jest również atutem. Podczas odsłuchu nowe paczki zaskoczyły nie tylko dobrym dźwiękiem, ale również wysokim poziomem ciśnienia i dużym, ciepłym dołem w trybie szerokopasmowym - bez towarzystwa subwoofera.

 

[img:3]

 

dBTechnologies ViO W10

To pierwszy dedykowany stricte do zadań monitorowych członek rodziny ViO. Niestety nie było nam dane posłuchać tej nowości ze względu na fakt, iż nanoszone są nań jeszcze ostatnie poprawki, jednak to co udało nam się dowiedzieć o finalnym kształcie i funkcjonalności tego zestawu zrobiło spore wrażenie. Będzie to monitor do zadań specjalnych, jak to ujęli prowadzący. Bardzo niski profil - 165 mm, moc 400W RMS i regulowana za pomocą jednego przetwornika 10" i czterech 4" charakterystyka kierunkowa.

Niewielkie rozmiary predestynują ten zestaw do pracy w teatrze, w telewizji czy na evencie, czyli wszędzie tam, gdzie liczy się nie tylko dźwięk, ale także strona wizualna występu. Do wyboru dostępne będą cztery charakterystyki kierunkowe kreowane przez DSP na zasadzie „beam forming’u” i możliwe do uruchomienia bezpośrednio z panelu lub też z komputera, za pomocą sieci RDNet (standard łączności w całej serii ViO). Ilość podanych zastosowań była wręcz zaskakująca.

Na targach Prolight+Sound wspólnie przedstawiciel SoundTrade - Maciej Szewczyk - zaprezentował monitor przed naszą kamerę. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem.

 

 

dBTechnologies ViO L212

To najważniejsza z przedstawianych w tym dniu premier. Wielkoformatowy system liniowy oparty na dwóch przetwornikach 12", czterech 6.5" oraz dwóch 3". W trakcie prezentacji mogliśmy poznać podstawowe parametry jego pracy. Wrażenie robił przede wszystkim bardzo przemyślany system podwieszania, charakterystyczny dla całej rodziny liniówek ViO, co jest niesamowitym plusem szczególnie w przypadku tak dużego systemu. Poza standardowymi udogodnieniami takimi jak inklinometr w każdym module, czy świetnie zaprojektowane wózki, mamy tu kilka dodatków w porównaniu z ViO L208 czy L210. Przede wszystkim standardowy moduł łączności RDNet możemy zastąpić w przyszłości modułem DANTE, co zmniejszy ilość potrzebnego okablowania, integrując dystrybucję sygnału i komunikaty sterujące w jednym przewodzie CAT5.

Ponadto, każdy moduł oprócz inklinometru posiada również migającą diodę o wysokiej jasności, uruchamianą z poziomu komputera, co ułatwi identyfikację poszczególnych modułów podczas strojenia systemu. Dodatkowo, co z punktu widzenia końcowego użytkownika może być najistotniejsze, nowe moduły wzmacniaczy są odporne na wystąpienie „międzyfazowych” 380 V!

 

[img:7]

[img:8]

 

Odsłuchy

Po tak dogłębnym zapoznaniu się z ofertą produktową dBTechnologies przyszła pora na odsłuch omawianych systemów. Tak jak wspominałem na wstępie prezentacja systemów została zaplanowana na terenie stadionu piłkarskiego. Do dyspozycji słuchaczy oddany był „duży” L212 (osiem plus downfill 2XL210 na stronę) i „mały” L208 (szesnaście na stronę). Oba systemy pracowały z tym samym zestawem subów w układzie „linia”, składającym się z ośmiu S218 i dwunastu S118R.

Po standardowym odsłuchu obu systemów z wykorzystaniem nagrań na scenie zagościł zespół, dzięki czemu mogliśmy sprawdzić sprzęt również na żywym sygnale. Co do samych systemów sprawowały się nieźle mimo sporego wiatru. Zakładane w projekcie analizowanym podczas pierwszej części spotkania 80m zasięgu udało się osiągnąć, co ze względu na wiatr trzeba uznać za sukces.

 

[img:9]

 

Na pewno zaskoczyła „mała” L208, która przy tej ilości nie ustępowała zasięgiem dużej siostrze, dobrze też sprawowała się w zakresie niskiego środka, mimo dyskwalifikującej dla niektórych średnicy woofera. Dużym urozmaiceniem była demonstracja możliwości regulowania pokrycia w poziomie jeśli chodzi o suby, na co pozwala obecność DSP w każdym zestawie i oprogramowanie sterujące Aurora Net.

Porównując VIO 208 do VIO L212 mogliśmy się przekonać, że charakter brzmieniowy w całej rodzinie ViO jest zachowany. Pozwala to na łączenie różnych formatów w jednolite brzmieniowo klastry i dopasowywanie ekwipunku firmy nagłośnieniowej do charakteru wykonywanych zleceń.

 

Podsumowując, pobyt w siedzibie SoundTrade był zdecydowanie udany. Dzień był intensywny i pełen atrakcji. Cieszy fakt, że oprócz paneli czysto marketingowych mogliśmy dowiedzieć się sporo o oprogramowaniu predykcyjnym (Ease Focus III) oraz sterującym (AuroraNet), a ponad wszystko dokładnie przesłuchać prezentowane urządzenia.

 

[img:10]

[img:11]

 
więcej: soundtrade.pl
Kolumny i głośniki Systemy liniowe

Gdzie kupić?

dBTechnologies dBTechnologies www.dbtechnologies.com

Dystrybucja w Polsce:

SoundTrade

tel.: +48 22 632 02 85
Godziny otwarcia:

Pon - Pt:  09:00 - 17:00

adres:
ul. Kineskopowa 1 05-500 Piaseczno k/Warszawy
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2018
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz