11 maja 2017 14:00
Info SoundTrade SoundTrade tel: +48 22 632 02 85 www.soundtrade.pl Musikmesse Frankfurt ul. Bohdanowicza 21 lok. 21 02-127 Warszawa

PL+S'17: Sigma, ViO, ES & Aurora - Nowości od dbTechnologies

dB Technologies wprowadza w tym roku szereg aktualizacji do swojej oferty nagłośnieniowej. Ich główne serie, takie jak Sigma, VIO czy ES zawierają od teraz kolejne, zaktualizowane modele kolumn i subwooferów. Jedną z najważniejszych nowości jest jednak wprowadzenie nowego oprogramowania Aurora Net do zdalnej kontroli systemów głośnikowych dB Technologies, zastępującego ich dotychczasową platformę DVA Network bazującą na autorskim protokole RDNet.

Nowości w profesjonalnej serii Sigma to zaktualizowana kolumna S115 F. Ta ceniona wśród DJ-ów i realizatorów pełnopasmowa aktywna paczka w konfiguracji 15" + 1.4" z przetwarzaniem DSP, nieodzownymi dla sprzętu dB Technologies wzmacniaczami Digipro (G2) i obracalną tubą dyspersyjną 60 x 40 stopni od teraz oferowana jest w wersji podwieszanej (w pionie i poziomie) z szesnastoma punktami montażowymi.

 

[img:1]

[img:2]

dBTechnologies Sigma S218

 

Subwoofer Sigma S218

Zupełną nowością w serii Sigma jest subwoofer S218 - aktywny moduł basowy w obudowie bass reflex będący idealnym rozszerzeniem dla systemów S115 F. Wyposażony w dwa woofery 18" z cewkami 4" kolos oferuje moc 2700 W ze wzmacniaczy klasy D Digipro 3G.

Kolumna ta oferuje doskonałą wydajność i potężne brzmienie; posiada podwójne wejścia i wyjścia sygnału dla zachowania stereofonii w konfiguracji 2.1 oraz regulację fazy i opóźnienia. Model S218 jest zdolny do wygenerowania maksymalnego ciśnienia akustycznego 138 dB SPL.

 

[img:3]

[img:4]

dBTechnologiesViO S118

 

Subwoofer ViO S118

W serii VIO, w skład której wchodzą aktywne systemy liniowe i subwoofery do dużych produkcji nagłośnieniowych, wprowadzono nowy podwieszany, aktywny subwoofer S118, przeznaczony do współpracy z systemami VIO L210. Jest to hybrydowa konstrukcja, łącząca w sobie zalety konstrukcji bass reflex i tubowej, dzięki której uzyskano paczkę o zredukowanej wadze i rozmiarze (45.1 kg) i doskonałej odpowiedzi niskotonowej na znaczne odległości. Subwoofery te wyposażone są we wzmacniacze Digipro G4 (klasa D) najnowszej generacji o mocy 1600W z zasilaczami impulsowymi SMPS z funkcją Power Factor Correction.

Moduł wzmacniacza umożliwiają lokalne ustawienie opóźnienia, odwrócenie polaryzacji, zmianę częstotliwości zwrotnicy, dostosowanie poziomu niskich częstotliwości czy aktywację presetu kardioidalnego. Obecna jest tu również szczelina na kartę rozszerzającą łączność tego subwoofera o porty sieciowe RDNet lub Dante. Stosowany jest tutaj czteropunktowy system podwieszania, co w połączeniu z obecnością specjalnego presetu pozwala na stworzenie podwieszanego niskotonowego układu kardioidalnego. Do podwieszenia wraz z systemami liniowymi VIO z 3-punktowym riggingiem wymagana jest prosta rama konwersyjna, umożliwiające wspólne podwieszanie lub stackowanie elementów. Maksymalne możliwości generowanego ciśnienia akustycznego dla VIO S118 to 139 dB SPL.

 

[img:5]

[img:6]

dBTechnologies ES 1203

 

System ES 1203

W serii przenośnych, wielofunkcyjnych kolumn ES od dB Technologies również wprowadzono nowość pod postacią modelu ES1203, ulepszonego, większego i potężniejszego w stosunku do poprzednich. ES 1203 to kompletny stereofoniczny system PA, łączący w sobie lekkość i wszechstronność z wysoką mocą (2400 W peak / 1200 W RMS ze wzmacniacza Digipro G4), dalekim zasięgiem i spójną dyspersją.

Ten charakteryzujący się niezwykłą prostotą obsługi i montażu system wyposażony jest w 5-kanałowy mikser cyfrowy (sygnały mic/line) z Bluetooth: w skład systemu wchodzą satelity w konfiguracji 4x4" ze specjalnymi konwerterami fazy i technologią LCCA, umożliwiającymi szeroką, asymetryczną dyspersję horyzontalną, oraz subwoofery 2x12", w których mieszczą się moduły wzmacniaczy i DSP. Procesor DSP umożliwia prace w trzech konfiguracjach (Mono, Stereo, Double Column) i dwóch trybach kontroli kierunkowości: bliskim i dalekim (Far, Near), a także regulację wielu parametrów pracy kolumn, co możliwe jest z wyświetlacza OLED na tylnym panelu subwoofera.

 

[img:7]

[img:8]

dBTechnologies Aurora Net

 

Oprogramowanie Aurora Net

Jednak bardzo istotną premierą na tegorocznych targach PL+S'17 jest wprowadzenie przez dB Technologies nowego oprogramowania kontrolnego dla swoich systemów nagłośnieniowych. Jest to AURORA NET, zastępująca dotychczasową platformę DVA Network bazującą na komunikacji po protokole RDNet. Aurora Net to zupełnie nowa platforma cyfrowa, idealnie dostosowana pod obsługę dotykową. Jej interfejs jest znacznie prostszy, ciekawszy, bardziej kolorowy i przejrzysty, a przy tym dużo bardziej wydajny, intuicyjny i szybki. Aurora Net, komunikująca się z komponentami systemami poprzez USB lub Dante, służy do mikro- i makro zarządzania systemami i kolumnami dB Technologies, sterowania ich parametrami, monitorowania ich pracy w czasie rzeczywistym, a także zaawansowanego zarządzania pracą procesorów DSP. Uwzględnia ona takie funkcje jak inteligentne autogrupowanie komponentów czy zarządzanie strefami, a wszystko to z zachowaniem kompatybilności ze wszystkimi komputerowymi systemami operacyjnymi oraz pełnej kompatybilności wstecznej z sieciami RDNet, bez konieczności aktualizacji firmware'u. To znaczny krok na poprawienie wydajności zdalnej kontroli i monitorowania dużych systemów dB Technologies, z uwzględnieniem najnowocześniejszych trendów i obsługi o najwyższej płynności i intuicyjności.

O możliwościach programu Aurora Net i nowych kolumn dB Technologies można dowiedzieć się z naszej video relacji ze stoiska firmy na PL+S'17, gdzie wnikliwie przedstawia je Maciej Szewczyk z Soundtrade, polskiego dystrybutora produktów dB Technologies. Zapraszamy!

 
Kolumny i głośniki

Gdzie kupić?

dBTechnologies dBTechnologies www.dbtechnologies.com

Dystrybucja w Polsce:

SoundTrade

tel.: +48 22 632 02 85
Godziny otwarcia:

Pon - Pt:  09:00 - 17:00

adres:
ul. Kineskopowa 1 05-500 Piaseczno k/Warszawy
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2018
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz