15 kwietnia 2016 12:00
Info ARCADE AUDIO Sp. z o.o. ul. Galicyjska 2 32-091 Michałowice k/Krakowa Musikmesse Frankfurt ul. Bohdanowicza 21 lok. 21 02-127 Warszawa

Nowości nagłośnieniowe RCF z targów Prolight + Sound 2016

https://www.infomusic.pl/img/autorzy/MC4xODEzMDYwMCAxMzkxMDc5ODYw.jpgWłoski RCF kontynuuje ekspansję na rynku mikserów audio.

Oprócz nieodzownych nowych systemów nagłośnieniowych, jak dwudrożne kompaktowe systemy liniowe HDL 6-A z subami HDL 12-AS, firma zaprezentowała nowy model oraz aktualizację firmware'u do serii sterowanych bezprzewodowo mikserów M Series oraz kompletnie nową serię analogowych stołów E Series. Towarzyszyły im potężne systemy HDL 50-A + HDL 53-AS z zaawansowanymi możliwościami kontrolnymi oraz punktowe TTL 6-A z nowymi modułami basowymi TTL 6-AS.

 

[img:1]

[img:2]

 

Ekspansję tę zapoczątkowało wprowadzenie rodziny małych mikserów analogowych L-Pad oraz ubiegłoroczna premiera cieszących się dużym zainteresowaniem mikserów cyfrowych M08 i M18, stanowiących idealne rozwiązanie dla muzyków poszukujących kompletnego narzędzia nagłośnieniowego (początkowo, urządzenia te nosiły roboczą nazwę TM, jednak oficjalnie wprowadzono je na rynek z symbolem M. Prezentowaliśmy je z okazji ubiegłorocznych targów PL+S tutaj).

Poza możliwościami sterowania bezprzewodowego ze zintegrowanym punktem dostępu, urządzenia te oferują bogactwo procesorów sygnału i efektów cyfrowych, a w tym modelowanie brzmień wzmacniaczy i efektów gitarowych - również w tym roku ich wszechstronne możliwości zaprezentował zespół muzyczny wykonujący zróżnicowany, nowoczesny repertuar, wpinając swoje instrumenty i mikrofony bezpośrednio do miksera M18.

 

[img:3]

[img:5]

 

M24 - Jeszcze więcej kanałów

W tym roku RCF rozszerza serię nowym modelem M24, bazującym na tej samej idei i wyposażeniu wewnętrznym, oferującym jednak większą ilość kanałów dla bardziej wymagających produkcji. Seria doczekała się również istotnej aktualizacji firmware'u - na liście modyfikacji znajdują się między innymi nowe modele symulacji wzmacniaczy na licencji Overloud (obecnie jest ich już 15), cztery symulacje kostek efektów oraz zaktualizowany odtwarzacz plików muzycznych, obecnie umożliwiający playback czterech kanałów audio.

To ostatnie zastosowanie umożliwia muzykom odtwarzanie podkładu muzycznego w stereo i osobnej ścieżki z metronomem, skierowanej do słuchawek. Dalsze usprawnienia to most sieciowy LAN, pozwalający tabletom na jednoczesną kontrolę miksera i korzystanie z internetu i cztery grupy DCA; poza obecną aplikacją iOS producent zapowiedział również wydanie wersji na systemy Android. Ewidentne jest, że RCF poważnie podszedł do deklaracji, że miksery serii M są stworzone z myślą o muzykach i wszystkich ich potrzebach - dzięki aktualizacjom i nowemu modelowi produkty te stają się jeszcze atrakcyjniejsze.

 

[img:6]

[img:4]

 

E Series - Nowe miksery analogowe

Na PL+S 2016 miała też miejsce premiera nowej serii analogowych stołów serii E, zawierającej w sobie trzy modele: E12, E16 i E24. To krok naprzód w kwestii oferowanych przez RCF konsol - urządzenia tej serii są pieczołowicie zaprojektowane, wybudowane z użyciem jakościowych komponentów i posiadają funkcje często niedostępne w tym przedziale cenowym.

Mowa tu o studyjnej klasy przedwzmacniaczach, 4-pasmowych korektorach półparametrycznych (3-pasmowych dla modelu E12) z dwoma wybieralnymi środkowymi pasmami i przełącznikiem szerokości pasma (wąskie/szerokie Q), prostych kompresorach z jedną gałką kontrolną oraz rozbudowanych procesorach efektów Z CORE DSP FX bazujących na tych z serii M. Procesory te posiadają 100 presetów ustawień, w tym 40 rodzajów pogłosu, 20 ustawień delay i 20 efektów modulacyjnych. Konsole E posiadają ponadto liczne wyjścia Aux (6 w dwóch wyższych modelach i 4 w E12) oraz stereofoniczny port USB dla odtwarzania i rejestracji. Wszystko to zamknięte jest w wytrzymałych i stylowych obudowach.

 

[img:7]

[img:8]

 

Nowości w serii D-Line

W kwestii nagłośnienia, RCF miał w tym roku sporo do pokazania. Na stoisku odbyły się między innymi premiery dwóch nowych modułów liniowych i towarzyszących subwooferów wiodącej serii D-Line - są to kompaktowy system HDL 6-A oraz wielkoformatowy HDL 50-A.

Pierwszy z nich to rozszerzenie serii o miniaturowy system: dwudrożny, liniowy, z towarzyszącym subwooferem HDL 12-AS, będący według firmy najważniejszym nowym członkiem rodziny D-Line. Jak w przypadku pozostałych, HDL 6-A zasilany jest zintegrowanym, dwukanałowym wzmacniaczem cyfrowym o mocy szczytowej 1.400 W, obsługującego dwa przetworniki średniotonowe 6.5" oraz driver kompresyjny 1" z cewką 1.7" i falowodem 100° x 10°.

 

[img:9]

[img:15]

 

System ten wyróżniają dogodne możliwości montażu (podwieszenie, statyw, samodzielne ustawienie na podłodze) oraz dedykowane dla nich presety ustawień, a także wysoka moc i wydajność brzmieniowa, szczególnie w paśmie wokalnym dzięki nisko umiejscowionemu crossoverowi (1 kHz). Neodymowe przetworniki i lekka obudowa kompozytowa z polipropylenu sprawiają, że pojedynczy moduł waży jedynie 11.5 kg, dzięki czemu jest to idealnie przenośne rozwiązanie nagłośnieniowe, gdzie mobilność jest równie istotna, co moc i czytelność brzmienia.

Modułom towarzyszą dedykowane subwoofery HDL 12-AS, również ze wzmacniaczami klasy D o mocy 1.400 W, podobnej obudowie i niskiej wadze - to kolumny z wooferami 12" i otworami bass reflex, przeznaczone do podwieszania lub ustawienia na podłodze.

 

[img:11]

[img:12]

 

Moduły HDL50-A to wielkoformatowe, trójdrożne systemy liniowe, określane jako flagowe wśród kolumn D-Line. Nieodłącznym elementem tych potężnych liniówek są wydajne zestawy kontrolne, optymalizujące ich pracę z wykorzystaniem protokołu kontrolnego RDNet Control 8: są to racki CR16-ND Control Rack z procesorem matrycowym DX1616 obsługującym AES-EBU, Ethernet i Dante oraz PR-63 Power Rack z systemem dystrybucji zasilania. RCF ujawnił też nowy dedykowany dla tych systemów moduł basowy, HDL 53-AS, z trzema przetwornikami niskotonowymi 12” i wzmacniaczami klasy D o łącznej mocy szczytowej 3.300W - rozszerza on pasmo całego systemu aż do 35 Hz.

 

Moduł basowy TTL6-AS

Ostatnim z prezentowanych rozwiązań RCF był aktywny, trójdrożny system punktowy TTL 6-A, obecny już na rynku od zeszłego roku, teraz wzbogacony o dedykowany moduł basowy, TTL6-AS, zawarty w tej samej co TTL 6-A obudowie i wyposażony we wzmacniacze klasy D o mocy 1.650W dzielonej na trzy przetworniki niskotonowe o średnicy 12". Całość tego systemu, przeznaczonego do umiarkowanych pod względem rozmiaru, lecz wymagających pod względem wydajności przedsięwzięć, również kontrolowana i optymalizowana jest z wykorzystaniem autorskiego protokołu RDNet.

 

[img:13]

[img:14]

 

Zdjęcia ze stoiska RCF:

[img:16]

[img:17]

[img:18]

[img:19]

[img:20]

[img:21]

[img:22]

[img:23]

[img:24]

[img:25]

[img:26]

[img:27]

[img:28]

[img:29]

[img:30]

[img:31]

[img:32]

[img:33]

[img:34]

[img:35]

[img:36]

[img:37]

[img:38]

[img:39]

[img:40]

 
więcej: www.rcf.it
Kolumny i głośniki Zestawy przenośne (PA) Systemy liniowe Miksery Analogowe Wzmacniacze, końcówki mocy

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

ARCADE AUDIO Sp. z o.o.

adres:
ul. Galicyjska 2 32-091 Michałowice k/Krakowa

Sklepy muzyczne > RCF rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2018
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz