31 marca 2014 11:58
Info Phono Media ul. Botaniczna 44 04-543 Warszawa

Zonar Sound przedstawia opatentowany płaski głośnik instalacyjny

[img:8]

Głośniki kierunkowe ZonarSound wykorzystują opatentowaną technologię elektrostatycznego głośnika opracowaną przez Warwick Audio Technologies Ltd, ale w przeciwieństwie do tradycyjnych technologii wytwarzania głośników, są bardzo lekkie, elastyczne i wykorzystują niezwykle małą moc do poprawnego działania.

Panele dźwiękowe ZonarSouund są całkowicie płaskie. Innymi słowy, fale dźwiękowe rozchodzą się z paneli pod kątem 90 stopni do powierzchni, w przeciwieństwie do tradycyjnych głośników stożkowych, gdzie dźwięk zostaje rozproszony na rozległym obszarze.

Płaski charakter głośnika kierunkowego ZonarSound sprawia, że znacznie łatwiej jest skierować dźwięk bardziej precyzyjnie na określonym obszarze. Dodatkowo, dźwięk zanika wraz z odległością od źródła w znacznie mniejszym stopniu niż w tradycyjnym głośniku stożkowym dzięki czemu możemy umieścić panele kilka metrów nad ziemią z zachowaniem dobrej słyszalności oraz punktowego nagłośnienia. To wszystko czyni produkt idealnym rozwiązaniem dla instytucji publicznych takich jak lotniska i dworce kolejowe, gdzie komunikaty mogą być kierowane do obszarów pasażerskich, przy jednoczesnym uniknięciu zakłóceń spowodowanych przez charakterystyczne konstrukcje sufitów czy filarów.

[img:1]

Przykłady zastosowań naszej technologii

Głośniki kierunkowe Zonar Sound mogą być rozwiązaniem dla dużej liczby środowisk. Dźwięk odgrywa istotną rolę w naszym codziennym życiu, ponieważ jest niezbędny do komunikacji, rozrywki, promocji i przekazywania informacji. Nie zawsze jednak chcemy kierować informacje do szerokiego grona. Dzięki panelom głośnikowym Zonar Sound możemy kontrolować dźwięk, ograniczając jego słyszalność do wybranego przez nas obszaru, podczas gdy pozostałe obszary pozostają od niego wolne.


Biura Open Space

Coraz więcej firm planuje zamianę biur na powierzchnie typu Open Space. Taki typ powierzchni biurowych sprzyja komunikacji między pracownikami, dostarcza więcej przestrzeni, oraz swiatła. Jednak tego typu rozwiązania niosą za sobą także szereg specyficznych problemów. Dźwięk z videokonferencji, czy prezentacji multimedialnych może przeszkadzać i rozpraszać inne osoby znajdujące się w pobliżu. Za pomocą głośników kierunkowych Zonar Sound możemy tworzyć strefy dźwięku na otwrtych powierzchniach i kontrolować go tak, żeby poza nie nie wykraczał. Przemyślane rozmieszczenie paneli Zonar Sound poskutkuje o wiele bardziej relaksującą i przyjemną atmosferą w pracy.


Handel Detaliczny

Detaliści są w pełni świadomi jaki wpływ ma dźwięk na nawyki zakupowe konsumentów. Zonar Sound oferuje szeroki wachlarz rozwiązań, aby zachęcić klientów do zakupów. Możemy tworzyć „gorące punkty promocyjne”, lub zapewnić pokrycie dźwiękiem obszar przypisany tylko określonym produktom. Na innych obszarach z kolei możemy stworzyć odpowiedni nastrój sprzyjający zakupom. Soundbary natomiast mogą być używane wraz z wyświetlaczami, czy monitorami. Mogą także wzmacniać komunikaty promocyjne. Panele Zonar Sound mogą służyć do tworzenia indywidualnych rozwiązań handlowo – promocyjnych.


Obszary Recepcji

Recepcje w hotelach i biurowcach mają zazwyczaj obszary, gdzie rozmawia się z gośćmi, odbiera telefony i takie gdzie goście oczekują w towarzystwie telewizorów, lub ekranów emitujących dane treści. Bardzo często wtedy dźwięk jest wyłączony, aby nie kolidować z działalnością recepcji. Głośnik kierunkowy Zonar Sound pozwoli na pełne wykorzystanie multimediów bez szkodliwego ingerowania w pracę recepcji. Panel kierunkowy może także stworzyć dźwiękową kurtynę wokół danego obszaru, dzięki czemu nie słychać prowadzonych na recepcji rozmów. Daje to poczucie większego komfortu i prywatności.


Bary i Restauracje

Jak często próbowałeś rozmawiać z przyjaciółmi w barze przekrzykując jednocześnie muzykę? Mimo, iż wiele osób lubi pompująca muzykę w lokalach to jednak jest wiele takich, które nie. Głośniki kierunkowe Zonar Sound pozwalają stworzyć właścicielom barów, oraz restauratorom odpowiednie strefy dźwięku tam gdzie głośniejsza muzyka jest pożądana, bez ingerencji jej w obszary gdzie goście bardziej cenią sobie cichą atmosferę.


Call Center

Pomimo ogólnie panującego szumu i hałasu wynikającego ze specyfiki pracy w różnego rodzaju centrach kontroli i call center, pracownicy tych miejsc muszą mieć zapewniony czysty i wyraźny odbiór komunikatów z innych działów, czy punktów zarządzania. ZonarSound może tworzyć oddzielne strefy dźwiękowe dla każdego działu operacyjnego. Odpowiednio dobrane panele sprawią, że dźwięk nie tylko będzie kontrolowany w obrębie danej strefy/działu, ale tworząc swoistą kurtynę wyeliminują także dźwięki z zewnątrz. Efekt – prostsze zarządzanie zespołami, większa wydajność i komfort pracy.


Muzea

Muzea z natury są miejscami spokojnymi i cichymi, gdzie każdy powinien mieć możliwość bez zakłóceń korzystać z eksponatów, czy prezentacji. Mimo to możliwość zapewnienia gościom informacji na temat zabytków, czy wyświetlanie krótkich prezentacji multimedialnych niesie za sobą duży walor edukacyjny, oraz zwiększa wrażenia. Zastosowanie głośnika kierunkowego Zonar Sound umożliwia przekazywanie ciekawych treści na temat danego zabytku bez konieczności stosowania słuchawek i bez zakłócania spokoju innych zwiedzających.


Banki, oraz urzędy

Obecnie większość banków oferuje swoim klientom bardzo nowoczesne i otwarte środowisko, które może być jeszcze bardziej nowatorskie poprzez zastosowanie głośników kierunkowych Zonar Sound. Instalacja takiego głośnika w miejscach gdzie klienci oczekują i tych gdzie są obsługiwani spełnia podwójne zadanie. Dostarczy informację, oraz rozrywkę oczekującym, a także zapewni prywatność i poufność obsługiwanym. Jakikolwiek dialog pomiędzy pracownikiem, a klientem będzie słyszalny tylko i wyłącznie w stworzonej strefie dźwięku, bez ryzyka poznania jego treści przez osoby niepożądane.


Dworce kolejowe i lotniska

Transport publiczny oparty jest przede wszystkim na jasnym i wyraźnym dostarczaniu informacji podróżnym. Wystrój dworców i lotnisk bardzo często jest na tyle urozmaicony, że dźwięk komunikatów odbija się od różnego rodzaju przeszkód stając się zniekształcony i niewyraźny. Głośniki kierunkowe Zonar Sound generują fale akustyczne w linii prostej, dzięki czemu można je skierować na dane miejsce omijając wszelkie przeszkody. Wynik – czysty, wyraźny komunikat dokładnie tam gdzie jest on potrzebny. Indywidualne rozwiązania głośników Zonar Sound mogą być dostosowane do każdego wystroju i infrastruktury budynków. Nawet w miejscach gdzie ograniczone możliwości techniczne nie pozwalają nam na instalacje głośnika jak np. ruchome schody, czy chodniki.

[img:2]

[img:3]

[img:4]

[img:5]

[img:6]

[img:7]

[img:9]

Nagłośnienie instalacyjne Kolumny i głośniki instalacyjne

Gdzie kupić?

Zonar Sound Zonar Sound zonarsound.co.uk

Dystrybucja w Polsce:

Phono Media

adres:
ul. Botaniczna 44 04-543 Warszawa

Sklepy muzyczne > Zonar Sound rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2018
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz