21 czerwca 2007 16:03
Info AMBIT MUSIC ul. Przebendowskich 40 81-543 Gdynia

AKAI MPC1000

W 1988 roku Akai Professional zaprezentował legendarną w tej chwili beat-maszynę MPC60. Urządzenie nie tylko zmieniło sposób podejścia do tworzenia i wykonywania muzyki, ale i przyczyniło się do powstania nowych stylów w muzyce, które ewoluowały przez ostatnie lata. Style te są w tej chwili równie aktualne, jak były 15 lat temu, kiedy narodziła się koncepcja legendy w sprzęcie muzycznym. Legenda ta to seria AKAI MPC.

Przez ostatnie lata MPC stało się kultową maszyną w środowisku muzyków, producentów oraz DJ'ów na całym świecie. Wraz z postępem technologicznym seria AKAI MPC cały czas rozwija się i nadal zachowuje swój unikalny charakter. To wszechstronne urządzenie, nigdy nie zostało z powodzeniem skopiowane przez inne firmy.

Z uwagi na zapotrzebowanie rynku muzycznego na przenośne urządzenie, AKAI zaprojektował mniejszą wersje MPC, ale opartą już na najnowszej technologii.
W 15 rocznice od ukazania się pierwszej beat-maszyny, firma AKAI prezentuje nowe urządzenie o nazwie MPC1000, które za przystępną cenę udostępnia najnowszą technologię zastosowaną w MPC4000.

PO PROSTU MPC1000

Rozmiar ma znaczenie
Małe urządzenie [niewiele większe od kartki papieru A4] nie jest tanim i uproszczonym rozwiązaniem, jak z pozoru wydawałoby się. Faktycznie, MPC1000 dziedziczy większość funkcji dostępnych w starszych profesjonalnych modelach, ale i oferuje wiele nowoczesnych rozwiązań, pozwalających na lepszy komfort pracy. Małe, przenośne, ale zarazem wszechstronne urządzenie jest znakomitym rozwiązaniem do użytku na koncertach, w studio, czy do roboczych sesji u kolegi muzyka. Jest to znakomita alternatywa dla systemu komputerowego, zwłaszcza kiedy mówimy o cenie i funkcjonalności.

Tak jak cała rodzina, MPC1000 posiada 16 padów [reagujących na dynamikę i siłę uderzenia], które są od początku istnienia serii samplerów MPC podstawowym elementem urządzenia. Do dziś są to najlepsze pady w maszynie perkusyjnej na muzycznym rynku!
Urządzenie oferuje kolejną podstawową zaletę legendarnych MPC, jedyną w swoim rodzaju kwantyzację z feelingiem i groovem, dzięki czemu beaty i sekwencje po prostu swingują.

Tak jak w oryginalnym MPC60, sampler posiada intuicyjną sekcję transportu i lokatorów do obsługi sekwencera oraz unikalną funkcję NOTE REPEAT. Dodatkowo, zalety z najnowszej serii AKAI, sekcję 2 potencjometrów Q-Link do kontroli w czasie rzeczywistym dowolnych parametrów, jak tuning, cutoff filtru, atak, czy wybrzmiewanie próbki.

Kolejne atuty to: perfekcyjnie zaprojektowany, od dawna sprawdzony i intuicyjny interfejs użytkownika, 2 niezależne multi-procesory efektów oraz dodatkowy procesor efektów na sumę sygnału na wyjściach!, wiele typów filtrów z rezonansem, do czterech różnych sampli reagujących na dynamikę na jeden pad, 2 wejścia MIDI IN oraz 2 wyjścia MIDI OUT [32 kanały MIDI], 4 dodatkowe wyjścia audio w standardzie, 2 wejścia na footswitche do kontroli różnych parametrów.

Przenośne urządzenie, z bardzo łatwą obsługą sekwencera, oferuje znacznie więcej, niż byś oczekiwał. W przeciwieństwie do skomplikowanego oprogramowania w komputerze, który lubi zawieszać się, w często nieoczekiwanej sytuacji.

W MPC1000 umieszczono kilka całkowicie nowych rozwiązań:
Na przykład, zawartość pamięci RAM [próbki i sekwencje] możesz zapisywać na kartach pamięci typu Compact Flash, które mogą mieć pojemność aż 2 GB.
Ponadto, MPC1000 współpracuje z urządzeniami w standardzie USB [CD-ROM, twardy dysk, itd.]. Po podłączeniu AKAI do Apple Macintosh, czy PC poprzez USB, komputer rozpoznaje MPC1000, jako czytnik kart Compact Flash, bez potrzeby instalowania dodatkowych driverów(*). To proste rozwiązanie pozwala na wymianę danych pomiędzy komputerem i kartą pamięci Compact Flash w AKAI, dzięki czemu możesz budować bibliotekę brzmień na karcie lub zrobić back-up danych.

Nawiązując do wewnętrznej pamięci RAM, dostajesz 16MB w standardzie, ale RAM można rozszerzyć do nawet 128MB.

NIEOGRANICZONE MOŻLIWOŚCI, FUNKCJE I ZALETY
Pod osłoną stylowego MPC1000, kryje się nowoczesny sampler oraz drum-maszyna z 64-śladowym sekwencerem MIDI, urządzenie z nieograniczonymi możliwościami, funkcjami i zaletami. Urządzenie, które rozwinie bez ograniczeń Twoje nowe muzyczne idee.

WRESZCIE MARZENIE W ZASIĘGU RĘKI !!!
Imponujące możliwości, interesujący wygląd, wiele zalet, a najlepsza z nich to fakt, że tak potężne urządzenie kosztuje znacznie mniej, jak dotychczas. Dlatego, jeżeli kiedykolwiek marzyłeś o posiadaniu legendarnego MPC, aby zrealizować swoje muzyczne ambicje, teraz masz niepowtarzalną szansę!


PODSTAWOWE DANE:

- perfekcyjnie zaprojektowany, od dawna sprawdzony i intuicyjny interfejs użytkownika z serii MPC
- łatwy w obsłudze sampler-maszyna perkusyjna z sekwencerem MIDI, będący alternatywą do rozbudowanych systemów komputerowych
- 16 padów perkusyjnych reagujących na dynamikę i siłę uderzenia do programowania bębnów z feelingiem
- funkcja 16 levels, pozwalająca na użycie danego brzmienia na wszystkich padach, ale ze zróżnicowaną dynamiką, wysokością, atakiem, wybrzmiewaniem, czy rodzajem filtru na każdym padzie
- 2 niezależne multi-procesory efektów oraz dodatkowy procesor efektów na sumę sygnału na wyjściach; wszystkie mogą być używane jednocześnie
- 4-polowe filtry [dwa 2-polowe], działające niezależnie na każdym z 32 głosów
- 2 potencjometry w sekcji Q-Link do kontroli w czasie rzeczywistym dowolnych parametrów
- 2 x MIDI IN oraz 2 x MIDI OUT
- 32 kanały MIDI
- pamięć RAM standardowo 16MB, rozszerzalna do 128MB
- wewnętrzna pamięć typu Flash na gotowe brzmienia
- możliwość wgrywania i zapisywania brzmień oraz sekwencji na czytniku kart Compact Flash
- rozmiar podobny do laptopa urządzenie idealne do przenoszenia i grania na koncertach


DANE TECHNICZNE AKAI MPC1000

- wyświetlacz LCD 240 x 64 znaki z podświetlaniem
- wejście [slot] na karty pamięci typu Compact Flash-typ 2 [od 32MB do 2GB]
- wymiary: szerokość 330cm, wysokość 75.5cm, głębokość 228.2cm [max. 234.6cm]
- waga: 3.45kg
- wewnętrzny zasilacz: 100-240V

GENERATOR BRZMIEŃ

- częstotliwość próbkowania 44.1kHz
- pamięć RAM do samplingu 16MB standardowo, rozszerzalna do 128MB
- czas do nagrywania sampli - 136 sekund [16MB mono], 24min. 28sek. [128MB mono]
- gniazdo na opcjonalną pamięć RAM [144-pinów dla EXM128]
- format danych - 16-bitów liniowo
- polifonia 32 głosy
- filtry dynamiczne dwa 2-polowe filtry na głos
- typy filtrów: low pass, band pass, high pass
- pamięć wewnętrzna 5MB na gotowe brzmienia [presety]
- do 24 programów brzmieniowych w pamięci

EFEKTY

- 2 stereofoniczne multi-procesory efektów oraz dodatkowy efekt na sumę sygnału
- typy efektów: Chorus, Flanger, 4-band EQ, Bit-Grunger, Compressor, Phaser, Tremolo, Auto Pan, Reverb
- typy efektów na sumę [master]: 4-band EQ, Compressor

SEKWENCER

- ilość zdarzeń [nut] do 100 000
- rozdzielczość sekwencera - 96 punktów na ćwierćnutę [96ppq]
- do 99 sekwencji w pamięci RAM
- 64 ślady na jedną sekwencję
- 32 kanały MIDI [16 kanałów x 2 wyjścia MIDI OUT]
- 20 utworów w pamięci RAM, do 250 sekwencji w pojedynczym utworze
- 16 padów perkusyjnych [czułych na dynamikę i siłę uderzenia]
- 4 banki brzmień na padach
- synchronizacja MIDI clock

WEJŚCIA / WYJŚCIA

- wejście stereo do nagrywania [L oraz R] w postaci 2 jacków stereo 1/4" [symetryczne -40dBu, impedancja na wejściu 11kOhmów]
- maksymalny poziom na wejściu +10dBu
- cyfrowe wejście S/PDIF [RCA]
- wyjście stereo [L oraz R] w postaci 2 jacków 1/4" [liniowe +11dBu, impedancja na wyjściu 1kOhm]
- maksymalny poziom na wyjściu +17dBu
- 4 niezależne wyjścia audio w postaci 4 jacków 1/4" [liniowe +11dBu, impedancja na wyjściu 1kOhm]
- maksymalny poziom na wyjściach +17dBu
- wyjście słuchawkowe - jack stere 1/4" [200mW / 32 ohms]
- cyfrowe wyjście S/PDIF [RCA]
- 2 wejścia MIDI IN [standardowy DIN 5-pinów]
- 2 wyjścia MIDI OUT [standardowy DIN 5-pinów]
- złącze USB typu slave, współpracujące z wszelkimi urządzeniami pamięci masowej, jak CD-ROM, HD, itd.
- 2 wejścia na footswitche w postaci jacków 1/4"

STANDARDOWE AKCESORIA

- karta Compact Flash 32MB, kabel sieciowy, instrukcja obsługi

ROZSZERZENIA OPCJONALNE

- EXM128 - rozszerzenie pamięci RAM do 128MB

KOMPATYBILNOŚĆ

- MPC2000XL Sekwencje, Programy (*), WAV
- MPC4000 Sekwencje, WAV
- MPC3000 niekompatybilny
- Z4/8 tylko próbki WAV
- S5/6000 tylko próbki WAV
- S1000/3000 niekompatybilny[img:1][img:2][img:3][img:4]
Kontrolery MIDI USB

Gdzie kupić?

AKAI PROFESSIONAL AKAI PROFESSIONAL www.akaipro.com

Dystrybucja w Polsce:

Audiostacja

adres:
ul Kolejowa 93/95 05-092 Łomianki

Sklepy muzyczne > AKAI PROFESSIONAL rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2018
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz