4 lipca 2007 12:23
Info AMBIT MUSIC ul. Przebendowskich 40 81-543 Gdynia

RME ADI-642

ADI-642 - 8-kanałowy konwerter formatu MADI na AES i AES na MADI - to jeden z najnowszych członków cenionej serii MADI firmy RME, który świetnie sprawdzi się podczas współpracy z kartą PCI Hammerfall DSP MADI. Urządzenie pracuje z 24-bitową rozdzielczością i częstotliwością próbkowania do 192 kHz, a jego najbardziej charakterystyczną cechą jest obecność matrycy 72 x 72 pozwalającej przypisać dowolny kanał wejściowy do dowolnego kanału wyjściowego dając tym samym możliwość swobodnej konfiguracji 64 kanałów MADI i 8 kanałów AES.

RME ADI-642

ADI-642 Został Wyposażony w:

* wsparcie dla formatów MADI Double i Quad Wire
* funkcję automatycznej kompensacji opóźnienia przydatną podczas współpracy kilku takich samych urządzeń
* analogowe wyjście stereo pracujące z częstotliwościami próbkowania maks. 192 kHz
* szczegółowy wyświetlacz stanu dla sygnałów MADI i AES
* możliwość zdalnej kontroli parametrów przez MIDI
* możliwość transmisji sygnałów MIDI przez MADI
* funkcję SteadyClock zapewniającą maksymalną redukcję jittera i regenerację sygnałów zegarowych.

ADI-642 to kompaktowe urządzenie szerokości 19 cali, zajmujące dwie jednostki wysokości w standardowym statywie rack [2U], pracujące jako konwerter formatów MADI na AES i z AES na MADI. Format MADI pozwala na przesyłanie 64-kanałów audio o rozdzielczości 24 bitów przy częstotliwości próbkowania do 48 kHz, 32 kanałów dla częstotliwości 96 kHz i 16 kanałów dla 192 kHz. Transmisja danych odbywa się z pomocą pojedynczego kabla koaksjalnego [BNC] lub optycznego kabla sieciowego. W przypadku kabla BNC, jego długość może wynosić maksymalnie 100m, a w przypadku optycznego nawet do 2000m. Urządzenie wyposażono ponadto w 4 wejścia i wyjścia XLR pracujące w formacie AES/EBU. ADI-642 akceptuje 56 i 64 kanały wejściowe [ramka 96k] i pozwala generować na wyjściu sygnały w takim samym formacie. Dzięki temu świetnie sprawdzi się jako interfejs łączący niekompatybilne urządzenia MADI.

Cechy

ADI-642 dysponuje funkcją automatycznego wyboru wejścia optycznego lub koaksjalnego oferując tym samym użyteczny tryb nadmiarowy przydatny w krytycznych aplikacjach. Rozbudowany wyświetlacz stanów pokazuje informacje na temat sprzężenia i synchronizacji sygnałów wejściowych, ich zawartości i jakości. Urządzenie pozwala na współpracę z sygnałami Word Clock w trybach Single, Double i Quad Speed, dystrybuuje sygnały o częstotliwości próbkowania 96 kHz w trybie Double Wire w strumieniu danych MADI i na złączach AES oraz wspiera podwójną częstotliwość próbkowania sygnałów MADI [ramka 96k]. Technologie SyncAlign i SyncCheck, znane również z innych produktów firmy RME, zapewniają perfekcyjną synchronizację i dobrą detekcję błędów. Co więcej, kilka konwerterów ADI-642 można łączyć kaskadowo i synchronizować z pomocą sygnałów Word Clock. Wszystkie ustawienia są zapamiętywane w momencie wyłączania urządzenia.
Konwerter dysponuje prostą w obsłudze matrycą sygnałów 72 x 72. Dzięki niej sygnał wejściowy może być przypisany do każdego kanału wyjściowego zarówno MADI, jak i AES, a przez to uzyskujemy nie tylko możliwość swobodnej konwersji formatów, ale również przesyłania i komutowania sygnałów wewnątrz jednego formatu. Co ważne, pojedynczy sygnał wejściowy może być wysyłany do dowolnej liczby wyjść, a w przypadku współpracy kilku ADI-642, kilka sygnałów MADI może być łączonych w jeden strumień danych MADI.
Niezależnie od 64 kanałów audio, przez MADI można również wysyłać 16 kanałów MIDI. Parametry konwertera mogą być w pełni kontrolowane przez MIDI, a jego ustawienia odczytywane i kontrolowane. W przypadku łączenia urządzeń w łańcuchy, każdy ADI-642 otrzymuje unikalny numer identyfikacyjny, dzięki któremu kilka urządzeń może otrzymywać informacje sterujące na tym samym kanale MIDI.

RME ADI-642 płyta tylna

Przykłady Zastosowań RME ADI-642:

* interfejs AES/EBU dla karty RME HDSP MADI
* moduł ze złączami AES/EBU dla dowolnego urządzenia MADI
* cyfrowy multikor pozwalający transmitować sygnały na duże odległości z wykorzystaniem pojedynczego kabla
* konwerter sygnałów MADI z elektrycznych na optyczne i z optycznych na elektryczne
* redystrybutor sygnałów, patchbay i router MADI
* inserter AES/MADI
* merger MADI.

Funkcja SteadyClock pozwala konwerterowi ADI-642 pracować z sygnałami MADI bez konieczności stosowania dodatkowego sygnału synchronizacyjnego Word Clock, gwarantując jednocześnie znakomitą jakość sygnału zegarowego w każdej sytuacji. Ponadto, dzięki efektywnej redukcji jittera każdy sygnał zegarowy - zarówno AES, jak i Word Clock - może być poprawiony i zregenerowany, a w konsekwencji wykorzystywany jako referencyjny sygnał zegarowy pojawiający się na wyjściu Word Clock. Funkcja inteligentnej kontroli zegara [ICC] pozwala zapamiętać ostatnią prawidłową częstotliwość próbkowania w przypadku utraty sygnału wejściowego.
Analogowe, niskoimpedancyjne wyjście monitorowe pracuje jako wyjście stereofoniczne. Dzięki temu może służyć zarówno jako wyjście liniowe jak i słuchawkowe pracujące z częstotliwością próbkowania 192 kHz i stosunkiem sygnału do szumu na poziomie 112 dBA. Z pomocą wewnętrznej matrycy istnieje możliwość przypisania do tego wyjścia dowolnej pary sygnałów wejściowych.

Automatyczna Kompensacja Opóźnienia

Przykładem typowego zastosowania jest współpraca ADI-642 z kartą PCI RME HDSP MADI w charakterze interfejsu AES. Z uwagi na fakt, iż MADI transmituje 64 kanały audio, w celu wykorzystania wszystkich możliwości drzemiących w tym formacie można połączyć osiem ADI-642 i kierować 64 kanały MADI do 32 wyjść AES. Wewnętrzna matryca pozwala na bezproblemowe skonfigurowanie ustawień w takim przypadku, a sygnał MADI jest przesyłany kolejno z jednego urządzenia do następnego. W czasie przesyłu pomiędzy urządzeniami pojawi się opóźnienie równe kilku próbkom przypadającym na każdy z konwerterów ADI-642, co spowoduje przesunięcie względem siebie sygnałów AES. Problem ten rozwiązuje funkcja automatycznej kompensacji opóźnienia. Dzięki niej każdy konwerter ADI-642 automatycznie wykrywa swoją pozycję w łańcuchu i koryguje przesunięcie sygnałów, dzięki czemu wszystkie wejścia i wyjścia AES są perfekcyjnie zsynchronizowane co do próbki. Dodatkowy tryb automatycznej konfiguracji pozwala na samoczynne ustawienie wszystkich parametrów, przez co nie ma konieczności ręcznego ustawiania matrycy oddzielnie w każdym urządzeniu.
ADI-642 jest zgodny z interfejsami MADI takich firm, jak: Harrison, Sony, Merging, Lawo, Euphonix, Stagetec, Jünger, Audio Service, AMS i innymi.[img:1]
Konwertery ad/da

Gdzie kupić?

RME Audio RME Audio www.rme-audio.com

Dystrybucja w Polsce:

Audiostacja

adres:
ul Kolejowa 93/95 05-092 Łomianki

Sklepy muzyczne > RME Audio rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2018
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz