3 czerwca 2020 09:30
Info ARCADE AUDIO Sp. z o.o. ARCADE AUDIO Sp. z o.o. tel: +48 (12) 420 63 00 www.arcadeaudio.com.pl

[LIVE] Wybieramy nagłośnienie dla zespołu weselnego

Wybór nagłośnienia dla zespołu weselnego, DJ'a to wybór narzędzia do pracy. Mówimy tu o skuteczności, niskiej awaryjności, mobilności i cenie. Te wszystkie elementy są niezwykle dla każdego zespołu istotne i dziś zajmiemy się ofertą firmy RCF, która znana jest weselnikom i DJ'om od lat. Co jednak nowego i ciekawego ma do zaoferowania?

 

 

Zbigniew Kalarus zajmuje się w firmie Arcade Audio (dytrybucja RCF w Polsce) doradztwem w zakresie nagłośnienia. Doskonale zna potrzeby zespołów muzycznych, dj'ów, kapel, gdyż sam od wielu lat występuje na żywo przed publicznością. Zapytaliśmy go o sugerowane zestawy nagłośnienia firmy RCF i oto propozycje. 

 

[img:7]

[img:8]

 

Proponowane zestawy nagłośnieniowe dla DJ'a

 

[img:1]

 

Zestaw 1: 2x RCF ART 715-A MK4

RCF ART 715-A MK4 to niepowtarzalny produkt w swojej kategorii. Driver z cewką 1.75" zapewni świetną reprodukcję wysokich częstotliwości, a 15-calowy głośnik niskotonowy oferuje wyjątkowo liniową odpowiedź i precyzyjne, głębokie sterowanie niskich częstotliwości. Wzmacniacz dostarcza 1.400W i jest sterowany przez DSP, który zajmuje się zwrotnicą, wyrównywaniem, kontrolą fazy i zabezpieczeniami głośnikowymi oraz systemem FIR PHASE.

Cena rynkowa około: 5.500 zł

 

[img:2]

 

Zestaw 2: 2x RCF EVOX J8

Kolejną propozycją jest RCF EVOX J8, który wyposażony został w satelitarny moduł źródła liniowego z ośmioma 2-calowymi głośnikami oraz 12-calowy głośnik niskotonowy dużej mocy w obudowie bass-reflex. Całość zasilana jest przez wbudowany wzmacniacz klasy D - 1.400W. System oferuje wysoką jakość dźwięku z krystalicznie czystą reprodukcją głosu i muzyki. Seria EVOX J występuje w kolorze czarny oraz białym.

Cena rynkowa około: 7.300 zł (za dwie sztuki)

 

 

Proponowane zestawy nagłośnieniowe dla zespołu

 

[img:3]

 

Zestaw 1: 2x RCF ART 712-A MK4 + 1x RCF SUB 705-AS II

W przypadku rozwiązań dla zespołów dobrą propozycją będzie RCF ART 712-A MK4, którego driver z cewką 1.75" zapewni doskonalą reprodukcję wysokich częstotliwości, a 12-calowy głośnik niskotonowy zaoferuję liniową odpowiedź i precyzyjne, głębokie sterowanie niskich częstotliwości. Wzmacniacz dostarcza 1.400W i jest sterowany przez DSP, który zajmuje się zwrotnicą, wyrównywaniem, kontrolą fazy i zabezpieczeniami głośnikowymi oraz systemem FIR PHASE

Uzupełnieniem zestawu jest RCF SUB 705-AS II - kompaktowy i mocny subwoofer w obudowie bass reflex. Jest on wyposażony w 15" woofer z wysokiej klasy 3" cewką i zasilany jest przez 1.400W wzmacniacz cyfrowy. Dzięki wbudowanej cyfrowej zwrotnicy stereo (DSP) z regulacją częstotliwości, może on być łatwo i szybko skonfigurowany z głośnikami typu satelita. SUB 705-AS II z łatwością łączy się z 12" oraz 15" i jest świetnym dopełnieniem kolumn z serii RCF ART oraz D-line.

Cena rynkowa około: 8.400 zł (zestaw 2+1)

 

[img:5]

 

Zestaw 2: 2x RCF HD 32-A MK4 + 1x RCF SUB 905-AS II

Kolejnym pomysłem na zestaw dla zespołu jest RCF HD 32-A MK4 - dwudrożna kolumna głośnikowa, która osiąga maksymalny SPL 131 dB. Driver ND840 z cewką 3.0" pozwala na uzyskanie niskiego punktu podziału crossovera na poziomie 700 Hz, dzięki czemu prawie wszystkie zakresy wokalne mogą być przetwarzane przez driver - pozwala to na jeszcze lepszą kontrolę dyspersji i większą wydajność. Na dole wszystkich modeli D-LINE HD zainstalowano adapter do statywu kolumnowego 35 mm. W opcjonalnym wyposażeniu montażowym dostępne są dwa pola montażowe M10 i trzy M6.

Dopełnieniem całości jest subwoofer RCF SUB 905-AS II, który dzięki zastosowaniu cyfrowej końcówki mocy 2.200W jest w stanie przetworzyć bardzo wysoki poziom wyjścia wraz z niskim poziomem zniekształceń, dając niesamowicie naturalne odtworzenie pasma niskich częstotliwości. Wzmacniacz jest wyposażony w solidną aluminiową obudowę, która nie tylko stabilizuje wzmacniacz w czasie transportu, ale również bardzo dobrze pomaga odprowadzać ciepło. Zastosowany stereofoniczny crossover, jak i procesor DSP z wbudowanymi presetami sprawiają, że idealnie sprawdzi się jako uzupełnienie  kolumn dwudrożnych serii ART7, 4Pro i D-Line.

Cena rynkowa około: 14.400 zł (zestaw 2+1)

 

[img:6]

 

Zestaw 3: 2x RCF ART 735-A MK4 + 2x RCF SUB 8003-AS II

RCF ART 735-A MK4 to unikalny produkt w swojej kategorii. Duży neodymowy driver z 3-calową cewką zapewnia precyzję w przetwarzaniu dźwięku, a 15-calowy neodymowy głośnik niskotonowy oferuje wyjątkową liniową odpowiedź niskich częstotliwości. Wzmacniacz dostarcza 1.400W i jest sterowany przez DSP, który zajmuje się zwrotnicą, wyrównywaniem, kontrolą fazy, zabezpieczeniami oraz systemem FiR PHASE.

Oferowany w zestawie RCF SUB 8003-AS II, dzięki zastosowaniu cyfrowej końcówki o mocy 2.200W, jest w stanie przetworzyć bardzo wysoki poziom wyjścia wraz z niskim poziomem zniekształceń, dając niesamowicie naturalne odtworzenie pasma niskich częstotliwości. Wzmacniacz jest wyposażony w solidną aluminiową obudowę, która nie tylko stabilizuje go w czasie transportu, ale również bardzo dobrze pomaga odprowadzać ciepło. Zastosowany stereofoniczny crossover, jak i procesor DSP z wbudowanymi presetami sprawiają, że subwoofer ten idealnie sprawdzi się jako uzupełnienie kolumn dwudrożnych z serii ART7, 4Pro i D-Line.

Cena rynkowa około: 20.000 zł (zestaw 2+2)

 

[img:4]

 

Zestaw 4: 2x RCF EVOX 12

Ostatnią propozycją jest RCF EVOX 12 - największy, po EVOX 5 i 8, zestaw wyrównany liniowo od włoskiego producenta. W swojej klasie oferuje wyjątkowo głębokie i dynamiczne odtwarzanie dźwięku dzięki wbudowanej końcówce mocy 1.400W. W górnej części posiada osiem 4-calowych, wysokiej jakości pełno pasmowych przetworników neodymowych. W rezultacie EVOX 12 ma znacznie zwiększony niski środek odtwarzania na stałym poziomie z szeroką dyspersją dla maksymalnej wydajności. 15" subwoofer dostarcza potężną dawkę niskich częstotliwości - tak bardzo przydatnych przy muzyce na żywo i nie tylko. Pomimo tak wysokiej wydajności obudowa jest bardzo zwarta, a dzięki zintegrowanym kółkom EVOX 12 jest bardzo wygodny w transporcie. Zestaw przeznaczony jest dla wymagających muzyków przemieszczających się z własnym nagłośnieniem oraz wszędzie tam, gdzie potrzebny jest precyzyjny dźwięk i pokrycie.

Cena rynkowa około: 16.000 zł

 

[img:9]

 
więcej: www.rcf.it
Zestawy przenośne (PA) Kolumny i głośniki Pełnopasmowe aktywne Subwoofery aktywne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

ARCADE AUDIO Sp. z o.o.

tel.: +48 (12) 420 63 00
tel.: +48 (12) 442 43 42
Godziny otwarcia:

Pon - Pt: 09:00 -17:00

adres:
ul. Galicyjska 2 32-091 Michałowice k/Krakowa

Sklepy muzyczne > RCF rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2018
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz